לימודי משפטים לרואי חשבון

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

תואר ראשון במשפטים לרואי חשבון

תחום לימודים מבוקש ביותר, שמיועד לאנשים אשר מסוגלים להתמודד עם נושאים שונים מתחום המתמטיקה והמספרים זה ראיית חשבון. מועמדים רבים שפונים אל לימודי ראיית חשבון עושים זאת מתוך כוונה להשיג מקצוע שמאוד משתלם כלכלית, בין אם מדובר בעבודה שכירה (אמנם יש דרישה לניסיון), או לעבודה בתור עצמאי כבעלים של משרד רואה חשבון, עם קהל לקוחות. לעיתים בכדי להתקדם עוד יותר מבחינה מקצועית וגם כלכלית, כדאי לבוגרי תואר בראיית חשבון, להתמחות גם בתחום המשפטים ובכך לפתוח לעצמם מסלול קריירה נוסף.

אם אתם רואי חשבון ומעוניינים כיום להתפתח ולהיות עורכי דין תוכלו ללמוד תואר ראשון במשפטים המותאם לרואי חשבון. למה כדאי לרואי חשבון ללמוד לתואר ראשון במשפטים? התשובה לכך היא שעבודתם של רואי החשבון מכילה תכנים רבים מעולם המשפט. כאשר רואי החשבון מסייעים לחברה או לאדם פרטי לתכנן ולאזן באופן נכון את פעילותם הכלכלית, הם נעזרים בחוקים ותקנות שקשורים לעולם המשפט. הפעילות הכלכלית במשק הישראלי מוכתבת במקרים רבים על ידי חוקים, תקנות ורגולציות. כמו כן, לא יזיק לרואה חשבון לדעת משהו על דיני חוזים או משפט מסחרי. בנוסף לכך, לרואי חשבון יש יכולות דומות ליכולות של משפטנים - חשיבה אנליטית ויכולות ניתוח. אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה ואף ליצור עמנו קשר לקבלת מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי משפטים לרואי חשבון?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי משפטים לרואי חשבון?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר ראשון במשפטים לרואי חשבון

מי שסיים לימודי ראיית חשבון, אמור לעבור התמחות במשרד רואה חשבון שנמשכת כשנתיים אשר בסופה הם אמורים לגשת לבחינות של לשכת רואי החשבון. רק הצלחה במבחנים הללו תאפשר לבוגרים לקבל הסמכה כרואי חשבון. ניכר אם כן שמי שמחליט ללמוד ראיית חשבון צריך להשקיע זמן רב בלימודים ובתקופת ההתמחות. לכן נראה כי אנשים אלה לא חוששים מלימודים וכאשר הם חושבים כי תואר נוסף במשפטים עשוי לסייע להם לשפר מאוד את מצבם הכלכלי, או את סיכוייהם למצוא עבודה נחשקת במשרד רואי חשבון, או במחלקות משפטיות, הם יעשו זאת בקלות באופן יחסי.

לימודי תואר ראשון במשפטים לרואי חשבון במכללות (מכללות למשפטים) מקנים לסטודנטים ידע וכלים עדכניים להתמודדות עם סוגיות משפטיות הכרוכות במציאות המשפטית-מסחרית הקשורה לתחומי אחריותם של רואי החשבון. לשם כך, הסטודנטים לומדים מגוון של קורסים בתחומי המשפט המסחרי, המשפט הפיסקאלי, משפט פלילי, משפט אזרחי ועוד. במקרים רבים, תוכניות הלימודים לתואר ראשון במשפטים לרואי חשבון מתחשבות בלוחות הזמנים של הסטודנטים כאנשים עובדים. אם אתם בוגרי תואר ראשון בראיית חשבון ושואפים להיות מומחי משפט, הזדרזו להירשם למסגרת של לימודי משפטים לרואי חשבון.
לימודי משפטים לרואי חשבון
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במשפטים לרואי חשבון?

תואר ראשון במשפטים לרואי חשבון מיועד כמובן בראש ובראשונה לרואי חשבון שסיימו את לימודיהם, עברו את תקופת ההתמחות והצליחו בבחינת לשכת רואי החשבון. לצד תחילת עבודתם במשרד רואי חשבון הם עשויים לרצות ללמוד  תואר ראשון במשפטים, בכדי להתקדם מקצועית לתפקידים בכירים יותר ולהרוויח יותר כסף על עריכת חוזים מסחריים.

כמו כן, יתאימו לימודי משפטים לרואי חשבון, לאנשים שכבר עוסקים זמן רב בתחום ראיית החשבון ומרגישים שחוקים מן העבודה, שעדיין מעוניינים במקצוע אשר עשוי להשאיר להם אופציה להתקיים ברווחה כלכלית, ובתחום מקצועי שקשור גם לפיננסיים. הסטודנטים האלה יוכלו להתמחות בענייני משפט מסחרי, דיני חברות, דיני חוזים ולעבוד בסופו של דבר, בתפקידי ייעוץ לחברות גדולות, תוך שהם עושים שימוש בידע הרב שצברו במשך השנים.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במשפטים לרואי חשבון?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במשפטים לרואי חשבון מחייבים כי המועמדים יהיו רואי חשבון מוסמכים החברים בלשכת רואי החשבון בישראל ובעלי תואר ראשון במקצועות המקנים זכות לגשת לבחינת לשכת רואי החשבון, בציון ממוצע של 70 לפחות. נוסף לכך, על המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה הרגילים שנקבעים בפקולטות למשפטים ומבוססים על צירוף של ציון בגרות וציון פסיכומטרי.

על מנת להתקבל אל לימודי משפטים באוניברסיטאות המועמדים צריכים להיות לרוב עם ציון פסיכומטרי גבוה מ-650 ועם תעודת בגרות בממוצע ציונים של בין 90 ל-95 לפחות. יתכן כי מכללות למשפטים יאפשרו קבלה למסלול הלימודים עם ציון ממוצע בבחינת הבגרות של בין 85 ל-90 וציון פסיכומטרי של בין 600 ל-650. למרות מה שנכתב, רצוי לבדוק באופן ספציפי מול כל מוסד הלימוד את תנאי הקבלה שלו, מכיוון שהם עשויים להשתנות משנה לשנה.
לימודי משפטים לרואי חשבון
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי תואר ראשון במשפטים לרואי חשבון?

משך הלימודים במסגרת תואר ראשון במשפטים לרואי חשבון משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד לימודי תואר ראשון במשפטים לרואי חשבון הוא קצר יותר ממשך הלימודים הרגיל של תואר ראשון במשפטים. תואר זה יימשך כשנתיים וחצי שכוללים בתוכם קרוב לוודאי גם סמסטר קיץ. כל זאת נועד להאיץ את משך הלימודים ולאפשר לרואי החשבון לחזור לעבודה מלאה בזמן הקצר ביותר. במסגרת לימודים אלה יצטרכו הסטודנטים להשלים כמאה ועשרים נקודות זכות אקדמיות. במתכונת של לימודי בוקר ילמדו ברוב ימות השבוע.

ייתכן כי בחלק ממוסדות הלימוד, ילמדו תואר ראשון במשפטים לרואי חשבון במתכונת של לימודי ערב, שתאפשר לסטודנטים להמשיך לעבוד במתכונת כמעט מלאה ולהרוויח כסף בזמן הלימודים. במתכונת זו ילמדו הסטודנטים בשעות אחר הצהריים והערב וקרוב לוודאי שגם בימי שישי.

מה לומדים בתואר ראשון במשפטים לרואי חשבון?

תוכניות הלימודים במסגרת לימודי תואר ראשון במשפטים לרואי חשבון משתנות בין מכללה למכללה (הדבר נכון גם באוניברסיטאות השונות) ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד לימודי תואר ראשון במשפטים לרואי חשבון כוללים מגוון נרחב של נושאים כגון: כלכלה, דיני חוזים, דיני עונשין, דיני מיסים, סטטיסטיקה, מדעי ההתנהגות, מימון, התנהגות ארגונית, משפט מסחרי, משפט פלילי ועוד.

בנוסף לתכנים שפורטו לעיל, תעסוק תוכנית הלימודים בדיני תאגידים, משפט בינלאומי, דיני נזיקין, משפט עברי, דיני ראיות, דיני עבודה, אתיקה מקצועית, מחקר משפטי, דיני ניירות ערך, דיני קניין, שיעורי התמחות, סמינריונים ועוד. את לימודי התואר יעבירו מרצים ומרצות מובילים בתחום המשפטים, בעלי תארים מתקדמים וניסיון רב בהוראה באקדמיה.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר ראשון במשפטים לרואי חשבון?

לבוגרי לימודי משפטים לרואי חשבון, שעמדו בכל חובות הלימודים שלהם, יוענק תואר ראשון במשפטים. אם רצונם של הבוגרים לעסוק בעריכת דין הם יצטרכו לעבור התמחות של בין שנה וחצי לשנתיים, שלאחריה יהיה עליהם לעבור בהצלחה את בחינת לשכת עורכי הדין, כדי לקבל את הסמכה לעיסוק בעריכת דין.

חובות הלימוד במסגרת תואר ראשון במשפטים לרואי חשבון עשויים להיות מעבר השתלמות מעשית במסגרת של קליניקות משפטיות, הגשת סמינריונים, הצלחה בקורסים, עמידה בחובות הנוכחות ועוד.

מה הם לימודי ההמשך לתואר ראשון במשפטים לרואי חשבון?

בוגרי תואר ראשון במשפטים לרואי חשבון שמעוניינים להתקדם במחקר האוניברסיטאי, יכולים לפנות אל לימודי תואר שני במשפטים. רק באמצעות לימודים אלה ניתן להתקבל אל דוקטורט במשפטים (שכרגע ניתן ללמוד רק באוניברסיטאות). באמצעות תואר שני או דוקטורט במשפטים ניתן להתקדם באקדמיה, לעבוד בתור מרצים, לפרסם מאמרים וספרים וכך להעלות את המוניטין שלהם.

בוגרי לימודי משפטים לרואי חשבון, יכולים גם לפנות אל לימודי תואר שני בראיית חשבון. את זה יעשו אם ברצונם להתקדם באפיק המחקרי, או להתקדם לתפקידים בכירים יותר בחברות וארגונים גדולים, או במנהל הציבורי. התואר הזה מאפשר לסטודנטים לרכוש את מיטב הכלים הניהוליים והפיננסיים גם בתחומי שיווק, ניהול, תפעול עסק וכדומה.

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון במשפטים לרואי חשבון?

בוגרי לימודי משפטים לרואי חשבון, שמעוניינים להפוך לעורכי דין צריכים לעבור תקופת התמחות של בין שנה וחצי לשנתיים ולהצליח בבחינות לשכת עורכי הדין. רק אחר כך הם יוכלו להפוך לעורכי דין, כשכירים, או כעצמאיים שפותחים בעצמם משרד ומעסיקים מתמחים ועורכי דין זוטרים.

בוגרי המסלול שכבר עסקו בתחום ראיית החשבון בתור שכירים ועתה בעקבות לימודי תואר ראשון במשפטים, יצאו עם הסמכה גם כמשפטנים יכולים לפתוח לעצמם משרד רואי חשבון.

בוגרי המסלול שהמשיכו לתארים מתקדמים יוכלו אחרי שצברו גם ניסיון מעשי בעבודה לנסות להתקבל לתפקידי הדרכה במכללות למשפטים. כך הם יעבירו מן הידע שלהם לדור הבא של המשפטנים המתמחים בראיית חשבון.
מודעה
מחפש לימודי משפטים לרואי חשבון?
מחפש לימודי משפטים לרואי חשבון?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה