ClickCease

לימודי משפטים לרופאים

נמצאו עבורך 5 מוסדות לימודים:

תואר ראשון במשפטים לרופאים

אם אתם כבר רופאים ומעוניינים בהסבת מקצוע - תוכלו לשקול לימודי תואר ראשון במשפטים - תואר אותו תוכלו ללמוד במגוון מכללות בישראל. תוכלו לשלב בין שני המקצועות האולטימטיביים - עורך דין ורופא. לימודי תואר ראשון במשפטים לרופאים מומלצים לא רק מהסיבה שזוהי התגשמות כל חלומותיה של האימא היהודיה. הסיבות העיקריות לכך שלרופאים כדאי ללמוד משפטים טמונות בכך שהרופאים מתמודדים עם בעיות משפטיות במהלך עבודתם היום-יומית.

לדוגמה, אם רופא מקבל לטיפולו ילד פצוע ומגלה שסיבת הפציעה היא אלימות שהופעלה כלפי הילד על ידי בן משפחה, אותו רופא צריך להתמודד עם סוגיה משפטית של חיסיון רפואי. חיסיון רפואי הוא חובתו של הרופא לשמור בסוד מידע הנוגע למטופל. עם זאת, במקרה של חשד לעבירה פלילית, הרופא חייב למסור מידע על המטופל למשטרה. גם כאשר הרופא חייב למסור מידע, עליו לדעת לעשות זאת בדרך שלא תיפגע בפרטיות של המטופל מעבר לנדרש. דוגמה נוספת לבעיה משפטית שרופאים מתמודדים איתה היא תלונות ותביעות על רשלנות רפואית: הרופא צריך לדעת כיצד עליו לנהוג ברגע שמופנית נגדו תלונה על רשלנות רפואית.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי משפטים לרופאים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי משפטים לרופאים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על תואר ראשון במשפטים לרופאים 

למדתם רפואה שבע שנים, בנוסף על כך עברתם התמחות מתישה, בסיומם סוף סוף קיבלתם הסמכה להיות רופאים ועכשיו אתם יכולים לפתוח מרפאה, לקבל תפקיד של רופא בבית חולים, להיות רופא מומחה בקופת חולים ועוד. אז למה, במקום לקצור את הפירות, לחזור לספסל הלימודים וללמוד תואר ראשון נוסף? מעבר לעובדה שאתם כנראה אוהבים ללמוד, השילוב בין תחום הרפואה לתחום המשפטים ידוע כשילוב מנצח - שהרי העיסוק בחיי אדם תמיד גורר איתו שאלות מוסריות ומשפטיות. בין המקרים הקלים ביותר למקרים של חיים או מוות. לכן רופאים רבים מחליטים להעשיר את עבודתם או לעשות "חצי הסבה" לכיוון תחום המשפטים. 

לימודי תואר ראשון במשפטים לרופאים מאפשרים לרופאים לצבור ידע עיוני על מושגי יסוד, תהליכים חברתיים ושיקולים ערכיים בעולם המשפט. בנוסף לכך, הלימודים מקנים לסטודנטים ידע מעשי בכל הנוגע לחוק הישראלי. הלימודים מאפשרים לרופאים לזהות בעיות משפטיות ואתיות שבהן הם נתקלים בעבודתם ונותנים להם כלים להתמודד עם הבעיות הללו. 
לימודי משפטים לרופאים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הקהל יעד לתואר ראשון במשפטים לרופאים?

קהל היעד של תואר ראשון במשפטים לרופאים הוא מן הסתם רופאים: כל רופא או רופאה בעל ותק, רופאים חדשים וצעירים, ואף סטודנטים לרפואה שסיימו זה עתה את הסטאז'. הלימודים בהחלט יתאימו לרופאים אשר עובדים בבתי חולים, במחלקות טיפול נמרץ ומיון, כירורגים, מרדימים, רופאים בחדרי לידה, רופאי המעוניינים להיות מנהלי מחלקות, או אפילו מנהלי מרפאות ובתי חולים ועוד. גם רופאי משפחה או רופאים מומחים יוכלו לקבל ערך מוסף לעבודתם, ובנוסף, תואר זה יכול להתאים למי שמעוניין לעשות הסבת מקצוע לתפקיד משרדי יותר, כמו תחום ניהול מערכות בריאות, כדי לעשות הפסקה מהעבודה האינטנסיבית ומלאת האחריות שלו. 

מה הם תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים לרופאים?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במשפטים לרופאים משתנים ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד מתקבלים ללימודי תואר ראשון במשפטים לרופאים בעלי תואר אקדמאי מוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה בממוצע 80 לפחות ותואר דוקטור לרפואה המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה.

במכללות רבות תנאי הקבלה כוללים גם מבחן כניסה או מעבר ראיון אישי או ועדת קבלה, שתבחן את מידת התאמתכם ללימודים. לרוב לימודי משפטים כוללים קריאת מאמרים ופסקי דין באנגלית, קיימת דרישה לידיעת השפה האנגלית, לכן אם זו אינה שפת האם שלכם, כדאי שתקחו קורס אנגלית קצר כדי לחזק את ידיעות השפה. 
לימודי משפטים לרופאים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם לימודי ההמשך לתואר ראשון במשפטים לרופאים?

משך לימודי תואר ראשון במשפטים לרופאים משתנה ממכללה למכללה, אך לרוב נמשך כשלוש וחצי שנים, שכוללות לימודים וחצי שנה של סטאז'. ישנן כמובן הקלות מסויימות עבור אקדמאים, כגון פטור מקורסי מבוא מסויימים. לוח השעות העמוס של הלימודים יתאים מאוד לרופאים שעובדים במשמרות לילה או ערב, אך אם אתם עובדים בשעות הבוקר ומעוניינים להמשיך לעבוד תוך כדי הלימודים - ישנן מכללות רבות המציעות תואר ראשון במשפטים במסלול לימודי ערב, שמתקיימים פעמיים בשבוע (לרוב בימי חמישי בערב וביום שישי בבוקר), לימודים שיאפשרו לכם להמשיך לעבוד מבלי לפגוע בשגרת חייכם. 

מה לומדים בתואר ראשון במשפטים לרופאים?

תוכניות הלימודים בלימודי תואר ראשון במשפטים משתנות בין מכללה מכללה (מכללות למשפטים), ברוב מוסדות הלימוד לימודי תואר ראשון במשפטים לרופאים כוללים מגוון של נושאי לימוד וביניהם: משפט ציבורי וחוקתי, קניין רוחני, אתיקה מקצועית, דיני ראיות, סדר דין פלילי, דיני בריאות, זכויות חולים, פסיכיאטריה ומשפט, דיני תאגידים, דיני נזיקין, דיני קניין, משפט עברי, דיני ראיות, דיני מיסים, משפט בינלאומי פרטי, סדר דין אזרחי, סדר דין פלילי, דיני עבודה, אתיקה מקצועית, משפט הקהילה האירופית, מונחים משפטיים באנגלית, מחקר משפטי, שיעורי התמחות, סמינריונים ועוד. את לימודי התואר יעבירו מרצים ומרצות מובילים בתחום המשפטים, בעלי תארים מתקדמים וניסיון רב בהוראה באקדמיה, במיוחד רופאי שסיימו לימודי משפטים. 

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון במשפטים לרופאים?

מסיימי לימודי תואר ראשון במשפטים לרופאים מקבלים תואר ראשון במשפטים LL.B.

אפשרויות התעסוקה של רופאים בוגרי תואר ראשון במשפטים הינן מעניינות: תוכלו לעשות הסבת מקצוע מלאה לתחום המשפטים ולהשתלב בעבודה בבתי משפט, מחלקות משפטיות של ארגונים, או במקרה של רופאים משפטנים - מחלקות משפטיות של בית חולים, קופות חולים, ומכונים. אם תרצו להישאר בתחום הרפואה, תוכלו להמשיך לעבוד כרופאים אך לתת ייעוץ משפטי תוך כדי, תוכלו להיות מנהלי מחלקות, מנהלי בתי חולים, מנהלי קופות חולים ולהתקדם לתפקידים ניהוליים אחרים. 
מודעה
מחפש לימודי משפטים לרופאים?
מחפש לימודי משפטים לרופאים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה