קורסי אימון וגישור לגמול השתלמות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורסי אימון וגישור לגמול השתלמות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורסי אימון וגישור לגמול השתלמות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורסי אימון וגישור לגמול השתלמות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי אימון וגישור לגמול השתלמות

גמול השתלמות הוא תגמול כספי קבוע שמשלם המעסיק לעובדיו לאחר שהשלימו כ- 400 שעות לימוד בתחום דעת הרלוונטי למקצוע שבהם הם עוסקים ולעיתים גם בתחומי דעת אחרים. הסברה הרווחת בציבור, היא כי קורסים לגמול השתלמות מיועדים למורים ולמחנכים, אלא שישנם לא מעט בעלי מקצוע נוספים היכולים ליהנות מתוספות השכר המתקבלות בזכות קורסים לגמול השתלמות, כגון עובדי מדינה, עובדי המגזר הציבורי, אקדמאים בדרוג מח"ר, עובדי רשויות מקומיות, עובדי מנהל, עובדי משק ופקידים, הנדסאים וטכנאים, עובדי משרד הביטחון ופורשי צבא קבע.

במקרים רבים נקבעות תוספות שכר אלו במסגרת הסכמים קיבוציים כחלק מתנאי העסקתו של כל עובד. אם גם אתם זכאים לגמול השתלמות, כדאי לכם לברר לאילו קורסים באפשרותכם להרשם במסגרת זו. ייתכן ובאפשרותכם להרשם גם ללימודי אימון וגישור לגמול השתלמות, שהם לימודים מרתקים ומאתגרים לכל הדיעות. לימודי אימון יכולים להתאים לעובדים שונים מתחומי הטיפול, ייעוץ, עובדים במערכת הבריאות, עובדים במשרדים ממשלתיים במחלקות שיווק או יחסי ציבור וכל מי שעובד בתפקידים בהם יש צורך להעצים את הצד השני. לימודי גישור יכולים להתאים לעורכי דין, עובדים במערכת החינוך, עובדי ציבור (כגון עובדי עירייה), עובדים סוציאליים ועוד. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורסי אימון וגישור לגמול השתלמות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורסי אימון וגישור לגמול השתלמות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות לימודי גישור ואימון לגמול השתלמות

אימון אישי היא שיטת הדרכה והכוונה, של יחידים או קבוצות, שמטרתו היא לסייע להם בהשגת יעד מסוים שהציבו לעצמם או בשיפור מיומנות כלשהי. שיטה זו מבוססת על תהליך קבוע ומובנה המונחה ע"י בעל מקצוע, הקרוי מאמן אישי. בניגוד לטיפול הפסיכולוגי או הייעוץ הארגוני, האימון האישי משתמש ביכולותיו הקיימות של מושא האימון ואינו מנסה לשנותו. בנוסף, הוא אינו נובר בעברו של המאומן ומנתח אותו והוא שואף להשגת התוצאות בזמן קצר יחסית (עד כחצי שנה).

תהליך האימון מושתת על האמונה כי לאדם יכולת בחירה חופשית ובכוחו לשנות את דרך התנהלותו. תפקידו של המאמן הוא לחשוף את המאומן לאפשרויות חשיבה ופעולה חדשות, לשאול את השאלות הנחוצות להערכתו, לתמוך בו רגשית ולהעצימו. לצורך עבודתו, עושה המאמן האישי שימוש בכלים כגון טיפוח תחושת הערך העצמי של המאומן, דמיון מודרך, עידוד, משאבים שונים הקיימים בחייו של המתאמן ועוד. בתהליך האימון האישי שישה שלבים: חשיפת חזונו האישי של המאומן, הבהרת ערכיו האישיים, גזירת יעדים, בניית תכנית עבודה, יציאה לפעולה ומעקב אחר הביצוע.

מה לומדים בקורס גישור ואימון המוכר לגמול השתלמות?

מכיוון שתחום האימון האישי יובא מחו"ל, שואף קורס אימון וגישור מוכר לגמול השתלמות להתאים את תורת האימון האישי למאפייניה, צרכיה ותחומי העניין של החברה הישראלית. לימודי אימון לגמול השתלמות כוללים שיעורים תיאורטיים והתנסות מעשית, המורכבת ממשחקי תפקידים, תרגילים ואימונים חיים. באפשרותו של התלמיד להתמחות באימון אישי בתחום ספציפי, כגון אימון זוגי, אימון עסקי, אימון משפחתי, אימון לצמיחה אישית וכו'.

תכנית לימודי אימון לגמול השתלמות משתנה בבתאם למסלול ההתמחות הנבחר, אך כוללת על פי רוב את הקורסים הבאים: טכניקות אימון, התאמת האימון למאומן, מיפוי התחומים הדורשים שינוי, הצבת יעדים וזיהוי מטרת האימון, עקרונות הקוד האתי ואחריות מקצועית, תנאים להצלחה באימון, עקרונות האימון, פיתוח מיומנויות הקשבה, איתור מכשולים רגשיים, עבודה עם קבוצות, התחברות רגשית נכונה וכו'. לקראת סיום לימודי אימון לגמול השתלמות, צריכים התלמידים לעבור תהליך התמחות (פרקטיקום) על מנת לקבל תעודת מאמן אישי מטעם בית הספר בו למדו.

קורס גישור ואימון המוכר לגמול השתלמות - מסלולי לימוד

ניתן ללמוד את תחום הגישור באופן כללי או להתמחות בתחום ספציפי של עולם הגישור. משכם של לימודי גישור לגמול השתלמות משתנה בהתאם למסלול הלימודים הנבחר ע"י התלמיד והוא יכול לנוע בין מספר מפגשים לקורס הנמשך שנתיים. לימודי גישור לגמול השתלמות כוללים הרצאות, סימולציות ומשחקי תפקידים.

בין הנושאים הנכללים בתכנית הלימודים ניתן למנות תכנים כגון: סוגי הקונפליקטים הקיימים, ניתוח קונפליקטים, מהו הליך הגישור, תפקידו של המגשר ביישוב סכסוכים, עריכת הסכם גישור, מתי יש להפסיק את תהליך הגישור, תקשורת בינאישית בתהליך הגישור, היבטים משפטיים בגישור, טכניקות שכנוע, טכניקות הרגעה, הקשבה אקטיבית, ההבדל בין עמדות לדיעות, הצגת שאלות, העלאת אפשרויות, בחירת אלטרנטיבות, מציאת פתרונות, עקרונות המשא והמתן, אתיקה, הגישור בישראל וכו'.

כל בוגרי לימודי גישור לגמול השתלמות יזכו לתעודת מגשר מטעם מוסד הלימודים בו למדו, אך כדי לזכות להכרה כמגשרים מטעם משרד הפנים, יש לעבור קורס גישור בהיקף של 40 שעות לפחות במוסד המאושר על ידיו וכן להימנע מהרשעה בעבירות שיש עימן קלון.

מידע נוסף אודות לימודי גישור ואימון לגמול השתלמות

גישור היא שיטה אלטרנטיבית ליישוב סכסוכים, שבה גורם חסר פניות מסייע לצדדים המעורבים בסכסוך להגיע להסכם. הגישור ניתן ליישום בכל סוגי הסכסוכים, החל מסכסוך שכנים וכלה בשיחות שלום בין מדינות; והוא מתאפשר כאשר מתקיימים התנאים הבאים: קיומו של סכסוך; רצונם של הצדדים המעורבים בסכסוך במציאת פתרון משותף בדמות הסכם יציב וארוך טווח; וגורם עצמאי וחסר פניות.

הליך הגישור כולל פגישה אחת או יותר, שבהן מתקיים דיון פתוח וחופשי. בניגוד למקובל בשיטות אחרות לפתרון סכסוכים, יכול המגשר להיפגש עם כל אחד מן הצדדים המעורבים בסכסוך בנפרד, כאשר הדברים הנאמרים למגשר בפגישות נשמרים בחיסיון מוחלט. על המגשר להיות בקיא במושגיה הכלליים של המערכת המשפטית והעסקית בה הוא פועל, אולם אין כל דרישה לכך שיהיה משפטן בהשכלתו.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎