קורסי תזונה לגמול השתלמות

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי תזונה לגמול השתלמות

לימודי תזונה עוסקים בקשר שבין הרגלי האכילה הקבועים של הפרט, לבין בריאותו. המתמחה בתחום זה מכונה תזונאי ותפקידו הוא לעסוק בטיפול בתת תזונה, טיפול בהשמנת יתר, תמיכה בעלייה ובירידה במשקל, טיפול בהפרעות אכילה כבולימיה ואנורקסיה, טיפול וחינוך תזונתי לחולי סוכרת, קידום תזונה בריאה, הזנה של חולים במצבים אקוטיים, טיפול תזונתי בבעיות בריאותיות הקשורות לחילוף החומרים של שומנים כדוגמת דיסליפידמיה והיפרטריגליצרידמי ועוד. בנוסף על כך, המומחים בתחום עוסקים בפיתוח מוצרי מזון וגידולים חקלאיים בעלי תכונות מיוחדות, חקר מדעי על השפעת מזון ורכיביו בתהליכיו הפיזיולוגיים והביוכימיים של הגוף וייעוץ תזונתי לאוכלוסיות מיוחדות כגון צמחונים, נשים הרות ומיניקות, תינוקות, ילדים, קשישים, נשים בגיל המעבר וכו'.

לימודי תזונה מוצעים במוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ הן במסגרת לימודי תואר ראשון והן במסגרת לימודי תעודה. בחלק ממוסדות לימוד אלו, מוכרים לימודי תזונה לגמול השתלמות. גמול השתלמות הינו תשלום קבוע המוענק לעובדים על ידי מעסיקם לאחר שהשלימו 400 שעות לימוד בתחום לימודים הקשור למשלח ידם ולפעמים אף בכל תחום לימודים שהוא. אם אתם מתעניינים בקורסי תזונה והמעסיק שלכם מאפשר לכם לבחור את התחום מבין שלל הנושאים המוצעים לכם כגמול השתלמות - לא תתאכזבו אם תבחרו ללמוד תזונה נכונה מהי.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורסי תזונה לגמול השתלמות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורסי תזונה לגמול השתלמות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורסי תזונה מוכרים לגמול השתלמות

הקשר בין בריאותו של האדם להרגלי האכילה שלו היה ידוע מאז ומעולם, אולם רק בעידן המודרני החלו לחקור את הנושא באופן מדעי ושיטתי. בישראל, קיים מקצוע התזונה בישראל כ-25-30 שנה בלבד. בשנים האחרונות גברה בצורה ניכרת המודעות לנושא ורבים החלו לפנות לשירותיהם של יועצים תזונתיים, מאמנים תזונתיים, נטורופתים, דיאטנים קליניים ובעלי מקצועות נוספים בתחום התזונה. יתרה מכך, רבים מן החברות והארגונים השונים החלו להעסיק בשורותיהם בעלי מקצועות בתחום התזונה כדי לקדם את בריאותם של לקוחותיהם ו/או עובדיהם. לאור כל זאת, החלו מוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ להציע לימודי תזונה, הן במסגרת תואר אקדמי והן במסגרת לימודי תעודה, לקהל הרחב. לימודים אלה כוללים קורסים שונים בתחום התזונה, החל מנטורופתיה וכלה במדעי התזונה.

גמול השתלמות הוא למעשה תשלום קבוע הניתן לעובדים על ידי מעסיקם במידה והשלימו 400 שעות לימוד בתחום דעת כלשהו. לרוב, קשורים הלימודים לעיסוקם של הלומדים. לא כולם זכאים לגמול השתלמות, לפיכך, חשוב כי תפנו למעסיקיכם ותבררו עמם מהם התנאים שהם מציבים בפני המעוניינים בלימודים לגמול השתלמות. אם וכאשר תקבלו אישור מהמעסיק שלכם ללמוד תזונה כגמול התשלמות, תוכלו לברר אילו מכללות באיזור מגוריכם מציעות קורסים בנושא תזונה המוכרים לגמול השתלמות ולהירשם. 
קורסי תזונה לגמול השתלמות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מיועדים קורסי תזונה מוכרים לגמול השתלמות?

קהל היעד של קורס תזונה לגמול השתלמות הוא לרוב כל מי שעוסק במקצועות הרפואה והרפואה המשלימה: רופאים, דיאטניות, יועצי תזונה, אחיות, מטפלים בצמחי מרפא ועוד. אך גם מאמנים או יועצים שונים יכולים להתעניין בתחום, מאחר והוא קשור לא רק לפן הבריאותי אלא גם לפן הפסיכולוגי והתדמיתי של האדם. מי שעוסק באימון אישי יכול לקבל מקורסי תזונה כלי נוסף לעודד את המטופלים שלו לנהל אורח חיים בריא, או מי שעוסק בספורט ובאימון גופני יכול להרוויח מקורס זה ידע שיתחבר לעבודה היום - יומית שלו. 

מה לומדים בקורסי תזונה המוכרים לגמול השתלמות?

לימודי תזונה נועדו להכשיר את בוגריהם להעניק ייעוץ תזונתי לאנשים חולים ובריאים, בכל קבוצות הגיל ולחנכם לתזונה נכונה. תכנית הלימודים של לימודי תזונה עשויה להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים ובין הקורסים הנבחרים. בין היתר, עשויה תכנית הלימודים של לימודי תזונה לכלול תכנים כגון: עקרונות ותהליכים באבולוציה, מדעי הצמח, מדעי הסביבה, חקיקה בתחום המזון, טיפול ומחזור פסולת חקלאית עירונית, אחסון פירות וירקות, אנטומיה, פיזיקה וטכנולוגיה של מזון, אנליזה של מזון, מיקרוביולוגיה וסניטציה של מזון, ביולוגיה, תזונה קלינית, צרופי מזון, גישות שונות בתזונה הוליסטית, שיטות ריפוי בתזונה, מערכת העיכול, אנדרוקרינולוגיה, ויטמינים, חילוף חומרים, השעון הביולוגי, משלימי תזונה, מדעי התזונה, צמחי מרפא, חומרים מזיקים במזון, כימיקלים בתעשיית המזון, מזונות מעובדים, רעלים טבעיים במזון, רדיקלים חופשיים ונוגדי חמצון, בניית תפריט, מאזן חומצה בסיס ועוד. אורך הלימודים עשוי לנוע בין 50 ל-2000 שעות לימוד.
קורסי תזונה לגמול השתלמות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורסי תזונה המוכרים לגמול השתלמות

בוגרי קורסי תזונה לגמול השתלמות, שיעמדו בכל דרישות הלימודים, לרבות נוכחות בשיעורים, הגשת עבודות ומעבר מבחן סופי, יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו. 

בתלות בקורס הספציפי בו בחרו, יוכלו בוגרי לימודי תזונה לגמול השתלמות לשמש כדיאטניים, תזונאים, נטורופתים או דיאטניים קליניים במקומות עבודה רבים ומגוונים כגון קופות חולים, בתי חולים, מרפאות ציבוריות ופרטיות, מרכזים לרפואה משלימה, מאמנים, קליניקות פרטיות וחברות שונות בתחום המזון והמוצרים הטבעיים. אם אתם כבר רופאים או דיאטנים, או תרפיסטים - תוכלו להרחיב את תחומי העיסוק שלכם ואת מוון הטיפולים שתוכלו להעניק לקהל לקוחותיכם. 
מודעה
מחפש קורסי תזונה לגמול השתלמות?
מחפש קורסי תזונה לגמול השתלמות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רמת גן
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה