ClickCease

קורס תזונה לגמול השתלמות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס תזונה לגמול השתלמות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס תזונה לגמול השתלמות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס תזונה לגמול השתלמות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי תזונה לגמול השתלמות

לימודי תזונה לגמול השתלמות הינם לימודים מעניינים, יוקרתיים ומעשירים אשר נלמדים תחת ענף התזונה והבריאות. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים המוסמכים לייעץ למטופלים בכל הנוגע לתזונה בריאה ונבונה.

גמול השתלמות (גמו"ש) הינו גמול כספי אשר ניתן לעובד שהשתלם בתחום לימודים כזה או אחר, הרלוונטי למקצוע בו הוא עוסק. הקריטריונים לקבלת גמול ההשתלמות נקבעים מראש בהתאם למקום העבודה בתחילת העסקתם של העובדים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס תזונה לגמול השתלמות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס תזונה לגמול השתלמות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס תזונה לגמול השתלמות

לימודי תזונה עוסקים בעיקרם בקשר הקיים בין הרגלי האכילה של האדם לבין בריאותו הפיזית והנפשית. על מנת לטפל באנשים חולים ובמצבים מסובכים וביניהם השמנת יתר, תת תזונה, מחלות מטבוליות, הפרעות אכילה ועוד - יש לסיים בהצלחה תואר ראשון במדעי התזונה וכן תקופת התמחות של חצי שנה. 

קורסי תזונה מסמיכים את בוגריהם כיועצי תזונה, ואלו מוסמכים לעסוק בעבודתם בתזונה טבעית, תזונה הוליסטית, צמחונות וטבעונות, בישול בריא, תזונת ספורט וכדומה.

קהל היעד לקורס תזונה לגמול השתלמות

לימודי תזונה לגמול השתלמות פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה והן למטפלים מעולמות הרפואה המשלימה, עובדי המקצועות הפרא רפואיים וכדומה אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס תזונה לגמול השתלמות

תנאי הקבלה לקורס תזונה לגמול השתלמות משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו. על פי רוב, נדרשים המועמדים להיות בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. בחלק  מן המוסדות פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב. 

בנוסף, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי תזונה לגמול השתלמות

משך לימודי תזונה לגמול השתלמות משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני חודשים ספורים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס תזונה לגמול השתלמות

במהלך לימודי תזונה לגמול השתלמות מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. 

במרבית המקרים, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: חקיקה בתחום המזון, אנליזה של מזון, חילוף חומרים, מזונות מעובדים, בניית תפריט, אנטומיה פיזיולוגיה, אחסון פירות וירקות, בישול בריא, ערכים תזונתיים, תזונה מונעת, טרנדים בתזונה, תחליפי מזון ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס תזונה לגמול השתלמות

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי תזונה לגמול השתלמות

עם סיום לימודי תזונה לגמול השתלמות יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות וביניהם מרכזי רפואה משלימה, קליניקות לייעוץ תזונה, חברות מזון וכדומה. נוסף על כך יוכלו הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס תזונה לגמול השתלמות

בוגרי קורס תזונה לגמול השתלמות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס רפואה משלימה לגמול השתלמות בו יוכשרו כמטפלים במצבים בריאותיים ונפשיים שונים באמצעות הרפואה האלטרנטיבית.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס מדריכי כושר לגמו"ש שיכשיר אותם להעברת אימונים קבוצתיים ואישיים תוך מתן דגש לכלל הדגשים לעבודה נכונה ובניית סולם מאמצים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎