קורס אחראי רעלים

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי הכשרת אחראי רעלים במכללות

אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה נדרשת ורבת חשיבות – לימודים בקורס אחראי רעלים יכולים להתאים לכם עד מאד, שכן, לאור הדרישה החוקית של המשרד לאיכות הסביבה לאחראי על רעלים בכל מקום עבודה בו נעשה בהם שימוש, הביקוש לאנשי מקצוע בתחום מרקיע שחקים.

על כן, מציעים מספר מכללות ומוסדות לימוד קורסים אשר נועדו להכשיר את בוגריהם בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לאחראי הרעלים המקצועי והאיכותי. בוגרי קורסים אלו יוכלו להשתלב בקלות יחסית במגוון מקומות עבודה בתעשיות השונות, בעולם הרפואה והחקלאות ועוד, וליהנות מעבודה חשובה ורבת אחריות. לימודים אלו, המתאימים במיוחד לממונים על בטיחות בעבודה, יכולים להיות הדרך שלכם להתקדמות מקצועית מרשימה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אחראי רעלים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אחראי רעלים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס אחראי רעלים


רעלים - חומרים העלולים לגרום לנזק – פציעה, מחלה או מוות – הינם חומרים נפוצים למדי בעולמינו, ומשחר ההיסטוריה עשה האדם שימוש ברעלים לצרכיו – בין אם לצרכי הגנה וצרכים צבאיים, ובין אם לצרכי רפואה וחקלאות. כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה והתעשייה, הפכו הרעלים השונים לנפוצים במיוחד גם במפעלים תעשייתיים, וכמעט כל מפעל עושה שימוש ברעלים כחלק מהליכי הייצור.

כיוון שהעבודה עם רעלים היא מסוכנת, וטיפול ושימוש לא נכון בהם יכול להסתיים באסון – דורש המשרד לאיכות הסביבה כי כל מפעל, ארגון או עסק העושה שימוש ברעלים, ימנה איש מקצוע אשר יהיה אחראי רעלים – כלומר, יכיר את תכונותיהם של הרעלים במקום עבודתו, וידע כיצד לטפל בהם – בשגרה ובאירועי חירום כאחד.

לאור דרישה זו, הביקוש לאחראי רעלים הוא רב – וביכולתם של אחראי רעלים מוסמכים להשתלב בעבודה בקלות.
קורס אחראי רעלים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מי קהל היעד לקורס אחראי רעלים?


הלימודים בקורס להכשרת אחראי רעלים מיועדים לעובדים במפעלים ובתעשייה המעוניינים להרחיב את אחריותם המקצועית ולשמש כאחראי רעלים במקום עבודתם. כן מתאימים הלימודים למי שמעוניינים להעלות את סיכויים להשתלב בעבודות במפעלים שונים, שכן הכשרת אחראי הרעלים הינה הכשרה מבוקשת, היכולה לפתוח דלתות תעסוקה רבות בתעשייה. הלימודים מתאימים במיוחד לממונים על הבטיחות בעבודה, כמו גם למנהלי אחזקה ומנהלי עבודה.

אם אתם מתעניינים בלימודי אחראי רעלים, אולי תגלו עניין גם בלימודים בקורס הובלת חומרים מסוכנים או בלימודים בקורס בטיחות וגיהות.

מה תנאי הקבלה לקורס אחראי רעלים?


תנאי הקבלה ללימודים בקורס הכשרת אחראי רעלים מותנים בהיעדר רישום פלילי. חלק מהמכללות אף מקבלות אל שעריהן רק בני 18 ומעלה, ובחלק ממוסדות הלימוד נדרשים המועמדים להיות בעלי רקע וניסיון בעבודה במפעלים תעשייתיים, או בעלי היכרות עם התכונות של החומרים המסוכנים במפעל.
קורס אחראי רעלים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך הלימודים ומתכונתם לקורס אחראי רעלים?


בדרך כלל כוללים הלימודים בקורס אחראי רעלים כ-24 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני שלושה עד שישה מפגשים.

אם גם אתם מעוניינים להשתלב בקורס זה, אך חוששים כי לא תמצאו די זמן פנוי להקדיש ללימודים, עקב סדר יומכם העמוס, יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות בתחום מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב או ללימודים בימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם אנשים עובדים, תוכלו להשתלב בלימודים במועדים ובשעות הנוחות והמתאימות לכם ביותר, ללא לוותר על ימי עבודה.

מה נושאי הלימודים לקורס אחראי רעלים?


תכנית הלימודים בקורס הכשרת אחראי רעלים היא עשירה וכוללת למדי, ומסמיכה את בוגריה במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לאחראי הרעלים האיכותי.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: היבטים משפטיים, חוקים ותקנות, מילוי טפסים רלוונטיים, כימיה בסיסית, מבוא לטוקסיקולוגיה, זיהוי והערכת סיכונים, היכרות עם ציוד המגן, מערך מפעלי לטיפול במצבי חירום, איכות הסביבה וגהות תעסוקתית, היכרות עם חומרים מסוכנים מקבוצות שונות, היתר רעלים, אחסון והובלת חומרים מסוכנים, דרכי טיפול בחומרים רעילים, הגשת עזרה ראשונה, תפקוד במצבי חירום, ועוד.

איזו תעודה מקבל בוגר קורס אחראי רעלים?


בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס – לרבות מעבר של מבחן הסיום, יהיו זכאים לתעודת הכשרה כאחראי רעלים מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

שימו לב – מומלץ ללמוד קורס זה רק במוסדות לימוד המוכרים על ידי משרד התמ"ת, ואשר תכנית הלימודים בקורס מאושרת על ידי המשרד, שכן לימודים אלו יקנו לכם תעודה יוקרתית, אשר תעזור לכם להשתלב בעבודה בתחום. כל המוסדות והמכללות המפורסמים בעמוד זה (ובאתר מכללות כולו) הם איכותיים ועתירי מוניטין, ומוכרים על ידי הגורמים הרלוונטיים (ובמקרה זה – מוכרים על ידי משרד התמ"ת – הכלכלה).

מה אפשרויות התעסוקה לקורס אחראי רעלים?


בסיום הלימודים יוכלו בוגרי הקורס להשתלב בעבודה במפעלים שונים בתעשייה כאחראים על רעלים. כיוון שמפעלים רבים עושים שימוש ברעלים שונים וחומרים מסוכנים אחרים כחלק אינטגרלי מהליכי הייצור, וכיוון כי כל מפעל או ארגון המתעסק עם חומרים רעילים מחויב, על פי דרישות המשרד לאיכות הסביבה, להעסיק אחראי רעלים, יכולים הבוגרים להשתלב בעבודה בתחום בקלות ומהירות יחסית.

בוגרי הקורס אשר כבר עובדים במפעל או ארגון בהם נעשה שימוש ברעלים, יוכלו להרחיב את התמחותם המקצועית בעבודה ולהתקדם לתפקיד אחראי הרעלים היוקרתי ורב החשיבות והאחריות.

סיכום קורס אחראי רעלים

לסיכום, אם ברצונכם בהכשרה יוקרתית, אשר תעזור לכם להשתלב בתפקיד היוקרתי ורב האחריות של אחראי רעלים במפעל (או בארגון, בעסק וכו') – הלימודים בקורס אחראי רעלים מיועדים עבורכם. לימודים אלו יקנו לכם, תוך זמן קצר במיוחד (לרב נמשכים הקורסים בתחום פחות מחודש) הכשרה איכותית במיוחד, אשר תפתח לכם אופקים חדשים להתפתחות מקצועית במגוון מקומות עבודה במפעלים ובתעשייה.

אז בואו ליהנות מלימודים שיכשירו אתכם לתפקיד חשוב עם אחריות רבה – בואו ללמוד בקורס אחראי רעלים.
מודעה
מחפש קורס אחראי רעלים?
מחפש קורס אחראי רעלים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה