ClickCease

קורס קציני בטיחות בתעבורה

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי קציני בטיחות בתעבורה

לימודי קציני בטיחות בתעבורה במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מעניינים, פופולריים ומיוחדים אשר נלמדים תחת ענף הרכב והתחבורה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים השולטים בכלל ההיבטים הקשורים באכיפת חוקי התעבורה ושמירה על נהיגה בטוחה.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך דאגה לכשירות ולבטיחות של כלי הרכב במקומות עבודה, אכיפת חוקי התעבורה, מניעת תאונות דרכים, הדרכת נהגים וכדומה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס קציני בטיחות בתעבורה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס קציני בטיחות בתעבורה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס קציני בטיחות בתעבורה

קצין בטיחות תעבורה הינו בעל מקצוע הנדרש בכל ארגון, חברה או עסק שבבעולתם יותר מעשרים כלי רכב, זאת בהתאם לחוקי המדינה. על כן, נחשבים העוסקים בתחום למבוקשים במיוחד. קציני הבטיחות בתעבורה אחראיים על תקינות כלי הרכב, ביצוע הבדיקות השוטפות, קליטה והדרכה של נהגים חדשים, תקשורת עם המוסכים וגורמי החוץ וכדומה.

נוסף על כך, עוסקים בעלי המקצוע באכיפת חוקי התעבורה, הדרכת הנהגים לנסיעה בטוחה, מניעת תאונות דרכים וסכנות אפשריות.
קורס קציני בטיחות בתעבורה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס קציני בטיחות בתעבורה

לימודי קורס קציני בטיחות בתעבורה פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה, והן למכונאי רכב, מנהלי מוסכים, הנדסאי מכונות רכב וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס קציני בטיחות בתעבורה

תנאי הקבלה לקורס קציני בטיחות בתעבורה משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו. על פי רוב, נדרשים המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולהחזיק בתעודת מכונאי רכב סוג 2 לפחות, וכן ברישיון נהיגה בדרגה C ומעלה. נוסף על כך, עליהם להציג אישור קבלה מהמחלקה לקציני בטיחות במשרד התחבורה.

יתר על כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס קציני בטיחות בתעבורה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי קציני בטיחות בתעבורה

משך לימודי קציני בטיחות בתעבורה משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים כ-700 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן הנעה בין שנה לשנתיים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס בטיחות בתעבורה

במהלך לימודי הקורס בנושא בטיחות בתעבורה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו חוקי תעבורה, דיני תעבורה, מנהל וארגון, חקירה ושחזור של תאונות דרכים, שמאות רכב וביטוח, בטיחות בהפעלת כלי רכב, הובלה, פריקה והסעת נוסעים, הדרכת נהגים, כלכלת תחבורה, חשבונאות ותמחור, חילוץ וגרירה, מערכות חשמל ברכב ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס קציני בטיחות בתעבורה

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. לאחר מעבר הבחינות החיצוניות תוענק להם תעודה מטעם משרד הכלכלה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי קציני בטיחות בתעבורה

עם סיום לימודי קציני בטיחות בתעבורה יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו חברות הכשרת רכבים, חברות ליסינג, חברות הסעות, חברות שמאות רכב עוד. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.
 

לימודי המשך לאחר קורס קציני בטיחות בתעבורה

בוגרי קורס קציני בטיחות בתעבורה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס בוחני רישוי שיכשיר אותם לבדיקת תקינות כלי רכב ומערכותיהם.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס טכנאי מכונות רכב מוסמך בו יוכשרו לטיפול במגוון רחב של מערכות מורכבות ברכב.
מודעה
מחפש קורס קציני בטיחות בתעבורה?
מחפש קורס קציני בטיחות בתעבורה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה