ClickCease

קורס נהיגה על רכב כבד

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי נהיגה על רכב כבד

לימודי נהיגה על רכב כבד, הנקראים גם לימודי נהיגה על משאית, במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מיוחדים, מעמיקים ומעשיים אשר נלמדים תחת ענף הרכב והתחבורה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים המוסמכים להסעת רכבים במשקל 12 טון ומעלה.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך נהיגה בטיחותית בכלי הרכב, העברת משאות כבדים, הסעת חומרים מסוכנים ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס נהיגה על רכב כבד?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס נהיגה על רכב כבד?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס נהיגה על רכב כבד

כלי רכב במשקל 12 טון ומעלה כמו משאיות משא, טרקטורים, מנופים, מלגזות וכדומה, דורשים מן הנוהגים בהם רישיון בדרגה C. באמצעות הכשרה זו ניתן להשתלב במגוון רחב של תחומים וביניהם ענף התעשייה, ההובלות, בניין וכדומה. 

המשתתפים בקורס יכירו את כלי הרכב השונים ואת דרך תפעולם, ישלטו בדיני התעבורה, הטעינה והפריקה ועוד. הלימודים מהווים הכנה לבחינה המעשית אודות נהיגה ברכב כבד הנערכת מטעם משרד הרישוי.
קורס נהיגה על רכב כבד
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס נהיגה על רכב כבד

לימודי קורס נהיגה על רכב כבד פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה, והן לנהגים חדשים וותיקים, נהגי רכב ציבורי וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס נהיגה על רכב כבד

תנאי הקבלה לקורס נהיגה על רכב כבד משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו. על פי רוב, נדרשים המועמדים להיות בני 19 ומעלה, בעלי רישיון לנהיגה על רכב משא קל וניסיון של שנה לפחות. בנוסף, נדרשים המועמדים להציג הפנייה ממשרד הרישוי לקבלת הרישיון, להעיד על בריאות תקינה ועל עבר פלילי נקי.

יתר על כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס נהיגה על רכב כבד
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי נהיגה על רכב כבד

משך לימודי נהיגה על רכב כבד משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של כחצי שנה.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס נהיגה על רכב כבד

במהלך לימודי הקורס בנושא נהיגה על רכב כבד מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו דיני תעבורה, הכרת הרכב, טעינה ופריקה, נהיגה נכונה, מסמכי הובלה, הובלת חומרים מסוכנים, הגורם האנושי בנהיגה, נהיגה מונעת, נהיגה נכונה, כיבוי אש, עזרה ראשונה, הגורם האנושי בנהיגה ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס נהיגה על רכב כבד

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי נהיגה על רכב כבד

עם סיום לימודי נהיגה על רכב כבד יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו תעשיית הבנייה, תעשיית חומרים מסוכנים, מפעלים, אזורים תעשייתיים, ענף החלקאות, חברות הובלה ועוד. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס נהיגה על רכב כבד

בוגרי קורס נהיגה על רכב כבד המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס ניהול מוסך שיכשיר אותם לביצוע עבודות מכונאות רכב וכן לניהול תפעולי, כלכלי ואנושי של המוסך. 

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס אוטוטרוניקה שיכשיר אותם לבנייה, תפעול ותיקון של מערכות הרכב השונות.
מודעה
מחפש קורס נהיגה על רכב כבד?
מחפש קורס נהיגה על רכב כבד?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עכו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה