קורס מכונאי רכב סוג 2

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
קורס מכונאי רכב סוג 2
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס מכונאי רכב סוג 2?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס מכונאי רכב סוג 2?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי מכונאות רכב סוג 2 במכללות

קורס מכונאות רכב סוג 2 הינו קורס ייחודי הנועד להכשיר מכונאי רכב ברמה מקצועית מתקדמת ולהכין את הסטודנטים לקראת בחינות ההסמכה למכונאות רכב סוג 2 של משרד התמ"ת. הקורס הינו מיועד לאנשים אשר תחומי הרכב מעניינים אותם במיוחד ומעוניינים להמשיך ולרכוש ידע בנושא.

אם גם אתם מתעניינים בלימודי הכשרה אלו, הגעתם למקום הנכון  - בואו לקרוא על לימודי מכונאות רכב סוג 2. לימודים אלה נחשבים כהמשך ישיר לסוג 1, ופותחים את הדלת לאנשים אשר רוצים להתמחות בצורה טובה בתחום. במידה ותסיימו בהצלחה את קורס זה תוכלו כמובן, להמשיך ולהתקדם ללימודי מכונאות רכב סוג 3
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס מכונאי רכב סוג 2?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס מכונאי רכב סוג 2?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי על לימודי מכונאות רכב סוג 2

בעקבות המהפכה הטכנולוגית, ניתן לראות כי רוב האנשים כיום, אינם יכולים להסתדר ללא תחבורה, בין אם היא ציבורית או רכב פרטי. הנוחות, היעילות והמהירות אינם יכולים להיעצר, אולם תלויים בראש ובראשונה בתפקוד יעיל של המכונה המשוכללת הנקרית "מכונית". 

רוב האנשים אינם מבינים כל כך מה כולל התפעול והתיקון של כלי רכבם ועל כן פונים ישר למוסך בעל השם המוכר ביותר. חשוב לציין כי אותם מכונאים, אשר מתקנים את רכבנו עברו הכשרה מקיפה ביותר בתחום ואם הם רוצים להיות מצד אחד, מקצועניים ומצד שני בעלי שם - הם אינם מספקים בהכשרה של מכונאי רכב סוג 1. 

קורס מכונאות רכב סוג 2 הינו קורס מקצועי המיועד לאנשים שיש להם כבר ניסיון בתחום מכונאות הרכב. במסגרת לימודי מכונאות רכב סוג 2, התלמידים יכולים להעמיק בנושאים שנלמדו בקורס מכונאות רכב סוג 1  (שעוסק בהכרת הרכב ברמה בסיסית בלבד) וללמוד נושאים נוספים. 


נושאי לימוד

תוכניות הלימודים בקורס מכונאות רכב סוג 2 משתנות ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד תוכניות הלימודים כוללות מגוון נושאי לימוד ובינהם, מבנה ועיקרון פעולת המנוע, מערכות המנוע, אבחון תקלות, חשמל ואלקטרוניקה ברכב, מערכת התמסורת, מערכת ההסעה וההיגוי ומערכת הבלמים.

יש לציין שהכשרת מכונאי רכב  בשנים האחרונות מיועדת לענות על הצורך באנשי מקצוע בעלי ידע רב על מערכות הרכב השונות, לנוכח העובדה שבכלי הרכב המודרניים מדובר במערכות משולבות שכוללות מערכות אלקטרוניות המנוהלות על ידי מחשב.

הלימודים משלבים חומר עיוני עם התנסות מעשית , שאותה מתחיל הסטודנט כבר בהתחלת לימודיו. להתנסות המעשית יש חשיבות רבה בהקניית מיומנויות חיוניות למכונאי רכב. במסגרת הקורס התלמידים עשויים להיבחן בבחינות פנימיות עיוניות ומעשיות.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס מכונאות רכב סוג 2 משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד מתקבלים מועמדים בעלי תעודת מקצוע מכונאות רכב סוג 1 שיש להם 3 שנות ותק מקצועי לאחר קבלת הסוג, או כאלה שאינם בעלי תעודת מקצוע מכונאות רכב סוג 1, אבל יש להם ותק של 5 שנים בעבודה במכונאות רכב לאחר גיל 18.

משך הלימודים ותעודות

משך לימודי מכונאות רכב סוג 2 משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד קורס מכונאות רכב סוג 2 נמשך 220 שעות לימוד אקדמיות, כשבעה חודשים. בסיום הקורס תוענק לבוגרים תעודת גמר ותעודת סיווג מקצועי מכונאות רכב סוג 2 מטעם משרד התמ"ת.

אפשרויות לימודים נוספות

אם אתה מתעניין בלימודי מכונאות רכב סוג 2, ייתכן כי תתעניין בלימודי הנדסאי מכונאות רכב. הלימודים נתפשים כמקיפים יותר, מכילים תכנים רבים הקשורים למקצועות הפיזיקה והמתמטיקה וכן לשפה האנגלית.

תחום למודים אחר, אשר עשוי להיות מעניין במיוחד הינו קורס מורי נהיגה. בשונה מהמקצועות שתוארו לעיל, הקורס מאפשר למתעניינים ליהנות מחוויית הלימוד, לקבל פרקטיקות ומיומנויות כיצד להדריך נכון את תלמידיהם על מנת שידעו לנהוג בבטחה בכביש.

במידה וסיימתם את לימודיכם, ייתכן ותתעניינו בקורס ניהול מוסך. הידע והפרקטיקות הנלמדים בתחום זה הינם מעניינים ביותר ודורשים מהלומדים חשיבה אשר יוצאת מהקופסא. במהלכם ילמדו כיצד לנהל בצורה נכונה את העסק בכלל ופרט את המוסך שבבעלותם.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים, יוכלו המכונאים לעבוד במוסכים השונים. כיום קיימת דרישה הולכת וגוברת לתחום לימודים זה, עקב היעדר כישורים וידע להתמודד עם בעייתיות מורכבת ברכבים השונים. 

חשוב שבמהלך הלימודים תמצאו מקום אשר תוכלו להתנסות בו, תקבלו את הידע שנחוץ לכם ואת המיומנויות, ותצברו ניסיון בין אם בצפייה בעובדים מנוסים או בתפעול בעיות פשוטות בעצמכם.  
מודעה

מחפש קורס מכונאי רכב סוג 2?

מחפש קורס מכונאי רכב סוג 2?
כל הארץ
אזור הצפון
אזור המרכז
אזור הדרום
אזור השרון
אזור חיפה
אזור ירושלים
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה