ClickCease

קורס מכונאות רכב סוג 2

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס מכונאות רכב סוג 2
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מכונאות רכב סוג 2?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מכונאות רכב סוג 2?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי מכונאות רכב סוג 2

לימודי מכונאות רכב סוג 2 במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מעמיקים, מעשירים ומקצועיים אשר נלמדים תחת ענף הרכב והתחבורה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים שיש בהסמכתם לטפל בתקלות מנוע, בלמים, ממסרות, מערכות היגוי והסעה ועוד.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך קבלת הסמכה מתקדמת בתחום מכונאות הרכב הדורשת ידע וניסיון קודמים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מכונאות רכב סוג 2?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מכונאות רכב סוג 2?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס מכונאי רכב סוג 2

העוסקים בתחום מכונאות הרכב הינם בעלי המקצוע המוסמכים לטיפול ברכבים הן מבחינת תחזוקה שוטפת והן במצבי חירום של פגיעות ותקלות שונות, לאבחון תקלות, למציאת פתרונות ולתיקונן. מכונאי רכב סוג 2 הינה הכשרה מתקדמת ומעמיקה יותר מקודמתה.

לימודים אלו דורשים הסמכה קודמת כמכונאי רכב סוג 1 ומתקיימים מטעם משרד הכלכלה (משרד התמ"ת) ונמשכים כחצי שנה. לאחר לימודים אלו ניתן להמשיך ולרכוש את הכשרת מכונאי רכב סוג 3 שהינה היוקרתית והגבוהה ביותר.

קהל היעד לקורס מכונאות רכב סוג 2

לימודי קורס מכונאות רכב סוג 2 פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה, והן לבעלי ידע קודם בתחומי החשמל והאלקטרוניקה, חשמלאי רכב, מכונאי רכב סוג 1 וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס מכונאות רכב סוג 2

תנאי הקבלה לקורס מכונאות רכב סוג 2 משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו. על פי רוב, נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת מקצוע מכונאי רכב סוג 1 וניסיון מעשי של שלוש שנים, או בני 18 ומעלה ללא הכשרה מקצועית אך בעלי ניסיון מעשי של חמש שנים לפחות במכונאות רכב.

יתר על כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי מכונאות רכב סוג 2

משך לימודי מכונאות רכב סוג 2 משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים כ-220 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של כשבעה חודשים. 

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס מכונאות רכב סוג 2

במהלך לימודי הקורס בנושא מכונאות רכב סוג 2 מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו מבנה המנוע ועקרונות פעולתו, מערכות המנוע, אבחון תקלות, חשמל ואלקטרוניקה ברכב, מערכת התמסורת, מערכת ההסעה וההיגוי, מערכת הבלמים, איתור תקלות, החלפת מצברים, טיפולי רכב שוטפים ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס מכונאות רכב סוג 2

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו הינה תעודה מוכרת על ידי משרד הכלכלה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי מכונאות רכב סוג 2

עם סיום לימודי מכונאות רכב סוג 2 יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו מוסכים, חנויות לאביזרי רכב, מכוני שירות לרכב ועוד. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס מכונאות רכב סוג 2

בוגרי קורס מכונאות רכב סוג 2 המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס מכונאות רכב סוג 3 בו יוכשרו להסמכה הגובהה ביותר בתחום מכונאות הרכב המהווה תנאי הכרחי להתקדמות בענפי הרכב.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס אוטוטרוניקה שיכשיר אותם לבנייה, תפעול ותיקון של מערכות הרכב השונות.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎