ClickCease

קורס אוטוטרוניקה

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי אוטוטרוניקה

לימודי אוטוטרוניקה במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מעשיים, מעניינים ופופולריים במיוחד אשר נלמדים תחת ענף הרכב והתחבורה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים שיש באפשרותם להשתלב בעבודה בעולם הרכב והטכנאות. 

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך היכרות עם מבנה הרכב ושלל המערכות הקיימות בו, לבנות ולתפעל את אלו וכן לתקן אותן במידת הצורך.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אוטוטרוניקה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אוטוטרוניקה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס אוטוטרוניקה

המהפכה הטכנולוגית העולמית השפיעה גם על עולם הרכב כך שמערכת המנועים השתדרגה וכמוה גם מערכת החשמל ברכב. תחום האוטוטרוניקה כולל בתוכו את מערכות הרכב הרבות ובתוכן המנוע, מבנה הרכב, מערכות חשמל ומיזוג אוויר ועוד. 

המשתתפים בלימודים יוכשרו לבנייה והרכבה של חלקי חילוף שונים, התקנה ותפעול של מערכות שונות, טיפול בתקלות, זאת תוך שימוש בציוד המכונאים הכולל כלי מדידה, אמצעי הרמה, פטישים, אמצעים אלקטרוניים וכדומה.
קורס אוטוטרוניקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס אוטוטרוניקה

לימודי קורס אוטוטרוניקה פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה, והן לבעלי ידע קודם בתחומי החשמל והאלקטרוניקה, טכנאי מערכות מיגון ואבטחה, טכנאי קירור ומיזוג אוויר, טכנאי מוצרי חשמל, חשמלאי רכב וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס אוטוטרוניקה

תנאי הקבלה לקורס אוטוטרוניקה משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו. על פי רוב, נדרשים המועמדים להיות בוגרי 10 או 13 שנות לימוד. חלק מן הקורסים אף דורשים כי יהיו הבוגרים בעלי ידע קודם וניסיון מעשי בתחומי החשמל, המכונאות או צמ"ה ומכוניות ניידות.

יתר על כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס אוטוטרוניקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי אוטוטרוניקה

משך לימודי אוטוטרוניקה משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים כ-1280 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן הנעה בין עשרה חודשים לבין שנה וחצי.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס אוטוטרוניקה

במהלך לימודי הקורס בנושא אוטוטרוניקה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו המנוע ומערכותיו, מערכות החשמל ברכב, מערכות מיזוג אוויר, מערכות בקרת אויר, מערכות הסעה והיגוי, מערכות הגנה ובטיחות, אלקטרוניקה, תורת החשמל, בטיחות בעבודה, קריאת שרטוטים, דיאגנוזה ומכשור, מערכת העברת הכוח ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס אוטוטרוניקה

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי אוטוטרוניקה

עם סיום לימודי אוטוטרוניקה יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו מוסכים, חברות רכב, מכוני שירות לרכב ועוד. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס אוטוטרוניקה

בוגרי קורס אוטוטרוניקה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס טכנאי מכונות רכב מוסמך בו יוכשרו לטיפול במגוון רחב של מערכות מורכבות ברכב. 

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס שמאות רכב שיכשיר אותם לקביעת שומות לרכבים, הערכת מחירי התיקון של רכבים לאחר תאונה, הערכת שווי הרכב שירד לאחר תאונות דרכים, קביעת מחירוני רכב ועוד.
מודעה
מחפש קורס אוטוטרוניקה?
מחפש קורס אוטוטרוניקה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה