קורס נהיגה על משאית

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי נהיגה על משאית

משאיות הן כלי הרכב העיקרי המשמש להובלה פנים - ארצית ועל כן יש דרישה גבוהה לנהגי משאיות מקצועיים ואיכותיים - אשר יוכלו להשתלב בשלל העבודות בתחום, ולדאוג להעברתן של סחורות שונות ברחבי המדינה. אם גם אתם רוצים להשתלב בעבודות מעין אלו - יהיה עליכם, ראשית, להצטרף לקורס נהיגה על משאית (הידוע גם כקורס נהיגה על רכב משא כבד) - אשר ידאג כי תקבלו את מיטב הידע והמיומנויות הדרושים לצורך הוצאת רישיון למשאית. כדאי לזכור כי יש שני סוגים לרישיון נהיגה על משאית: רישיון לנהיגת משאית עד 12 טון, הידוע כרישיון דרגה C1, ורישיון לנהיגת משאית מעל 12 טון, הידוע כרישיון דרגה C.

אם אתם רוצים להוציא רישיון על משאית - ואין לכם כל ניסיון קודם בתחום, תידרשו להירשם, קודם כל, לקורס נהיגת משאיות עד 12 טון - ורק לאחר שתצברו כשנה לפחות של ניסיון בנהיגה - תוכלו להצטרף לקורס נהיגת משאית מעל 12 טון (הידוע, בחלק מהמכללות, גם כקורס נהיגה על משאית 15 טון) - ולאחריו להוציא את הרישיון דרגה C - ולהשתלב בעבודה מתאימה כנהגי משאיות. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודי נהיגה על משאית - הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע חשוב ופרטים רבים אודות קורס נהיגה על משאית במכללות המובילות בכל רחבי הארץ. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס נהיגה על משאית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס נהיגה על משאית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מה הם סוגי הרישיונות לנהיגה על משאית?

כאמור, חשוב לזכור כי יש שני סוגים שונים לרשיון נהיגה על משאית: 

רישיון נהיגה דרגה C1 (רשיון נהיגה למשאית עד 12 טון) הינו הדרגה המוקדמת יותר מבין שתי דרגות הרישיון למשאית. הגדרתו של רישיון C1, על פי משרד התחבורה הוא - "רישיון לרכב מנועי מסחרי ורכב עבודה במשקל כולל מותר מעל 3,500 ק"ג ועד 12,000 ק"ג, גם כאשר גורר נגרר במשקל כולל מותר עד 3,500 ק"ג". הגיל המינימלי לקבלת רישיון זה הוא 18.

רישיון נהיגה דרגה C (רשיון נהיגה למשאית מעל 12 טון) הוא "רישיון לרכב מנועי מסחרי ורכב עבודה במשקל כולל מותר מעל 12,000 ק"ג, גם כאשר גורר נגרר במשקל כולל מותר עד 3,500 ק"ג" והגיל המינימלי להוצאותו הוא 18. 

רק מי שכבר צבר וותק של שנה לפחות עם רישיון דרגה C1 - יכול להוציא רישיון דרגה C. 

בעמוד זה תוכלו למצוא מידע חשוב הן על הלימודים בקורס להוצאת רישיון נהיגה על משאית דרגה C1 והן על קורס רישיון נהיגה במשאית דרגה C. 

למידע על קורס הוצאת רישיון דרגה D (רישיון להסעת נוסעים - אוטובוסים ומוניות) - לחצו כאן
קורס נהיגה על משאית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מהו קהל היעד לקורס נהיגה על משאית ?

הלימודים בקורס נהיגת משאית מיועדים לחובבי נהיגה, המעוניינים להפוך את התחביב למקצוע - ולהפוך לנהגי משאיות מקצועיים ואיכותיים. הלימודים מתאימים במיוחד לחיילים משוחררים - שכן רבות מהמכללות לנהיגה על משאית מאפשרות ללמוד על חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים. 

אם אתם מתעניינים בלימודי נהיגה על משאית - אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מהתחום: קורס נהיגה ברכב ציבורי, קורס נהיגה על מלגזה, קורס הובלת חומרים מסוכנים, קורס נהיגה על טרקטור, קורס מורי נהיגה, קורס ניהול בית ספר לנהיגה וכיו"ב. 

מהם תנאי הקבלה לקורס נהיגת משאית?

על מנת להתקבל לקורס נהיגת משאית (דרגה C1) נדרשים המועמדים להיות בני 17 ומעלה (חלק מהמכללות מקבלות רק בני 18 ומעלה), אשר יעמדו בהצלחה בבדיקת ראייה ובבדיקת כשירות גופנית (בדיקה רפואית). חלק מהמכללות אף מקיימות ראיונות קבלה - במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. 

על מנת להתקבל לקורס נהיגה על משאית 12 טון או קורס נהיגה על משאית 15 טון - דרגה C - נדרשים המועמדים להיות בני 18 ומעלה (חלק מהמכללות מקבלות רק בני 19 או 21 ומעלה), בעלי רישיון דרגה C1 עם וותק של שנה לפחות (חלק מהמכללות דורשות וותק של שלוש שנים לפחות), ובעלי ראייה תקינה ובריאות תקינה (בהתאם למעבר של בדיקות ראייה ובדיקות רפואיות). חלק מהמכללות מקיימות ריאיונות קבלה. 

חלק מהמכללות מציבות תנאי קבלה נוספים לקורסי נהיגת משאית: עבר פלילי נקי וללא הרשאות תעבורתיות "רציניות", תושבות או אזרחות ישראלית, סיום 12 שנות לימוד (מכללות אחדות דורשות תעודת בגרות מלאה - אך דרישה זו הינה נדירה יחסית) וכיו"ב. 
קורס נהיגה על משאית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה המשך הלימודים לקורס רישיון למשאית?

לימוד נהיגה על משאית (לצורך הוצאת רישיון דרגה C1) כוללים 32 שיעורי נהיגה מעשיים לכל הפחות (למי שאינו בעל רישיון נהיגה דרגה B - לרכב פרטי) ו-20 שיעורים לפחות - למי שכבר אוחזים ברישיון נהיגה לרכב פרטי. 

קורסים לנהיגה על משאית דרגה C1 נמשכים, בדרך כלל, בין חודש לארבעה חודשים, אך מכללות אחדות מאפשרות לכם להצטרף ללימודים מרתוניים - הכוללים שיעור או מספר שיעורים כל יום - כך שתוך פחות מחודש תוכלו לסיים את הקורס. 

לימודי נהיגה על משאית - לצורך הוצאת רישיון דרגה C - כוללים 20 שיעורי נהיגה מעשיים לכל הפחות, ובדרך כלל הם נמשכים הלימודים בין חודשיים לארבעה חודשים. במרבית המכללות כולל קורס נהיגה על משאית גם לימודים עיוניים בהיקף של 160-200 שעות לימוד אקדמיות (בנוסף לשיעורים המעשיים).

מכללות רבות מציעות לכם אפשרות בחירה בין לימודים בשעות הבוקר לבין לימודים בשעות הערב ואחר הצהריים ו/ או בימי שישי בבוקר - במטרה לאפשר גם לאנשים עובדים (ולאנשים עסוקים אחרים) להשתלב בלימודים בנוחות ובקלות - ולשלבם לצד המשך עבודתם במשרה מלאה. 

תכנית לימודים בקורסי נהיגה על משאית

לימודי הוצאת רישיון למשאית מתמקדים, כמובן, בחלק המעשי של הלימודים - ולאורך מרבית הקורס תבלו זמנכם בניהגה על משאית כאשר מורה מקצועי יישב לצידכם - ממש בדומה לשיעורי הנהיגה שלקחתם לצורך הוצאת רישיון הנהיגה לרכב פרטי. ברובן של המכללות נתמכים הלימודים המעשיים על ידי לימודים עיוניים ותיאורטיים, הכוללים הרצאות מרתקות בתחום. 

בין נושאי הלימוד ברוב הקורסים לנהיגה על משאית: דיני תעבורה, מסמכי הובלה, נהיגה על רכב כבד, עזרה ראשונה, הכרת הרכב, טעינה ופריקה של משאית, הגורם האנושי בנהיגה, נהיגה נכונה ובטוחה, נהיגה מונעת, כיבוי אש, הובלת חומרים מסוכנים ועוד. 

איזו תעודה מקבלים בקורס נהיגת משאית ?

בוגרי קורס נהיגה על משאית, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים - לרבות מעבר המבחנים העיוניים והמעשיים החיצוניים (טסט) ועמידה ביתר הדרישות לקבלת רישיון C/ C1 של משרד התחבורה - יקבלו רישיון דרגה C או דרגה C1 (בהתאם למסלול הלימודים אותו השלימו) מטעם משרד התחבורה. 

מה אפשרויות המשך לימודים לבוגרי קורס נהיגת משאית?

בוגרי קורס רישיון למשאית יכולים להמשיך ולהתפתח מקצועית בעזרת פנייה ללימודי תעודה נוספים - קורס הובלת חומרים מסוכנים, קורס נהיגה על טרקטור וקורס מורי נהיגה הם חלק ממסלולי הלימוד הפופולאריים אליהם פונים בוגרי קורס נהיגת משאיות.

מה הם אפשרויות התעסוקה לבוגרי לימודי נהיגת משאיות?

לאחר שתסיימו את הלימודים בקורס נהיגה על משאית - ותוציאו את הרישיון למשאית - תוכלו להשתלב בעבודה כנהגי משאיות מקצועיים בארגונים שונים בכל רחבי הארץ: תוכלו להיות נהגי משאיות עד 12 טון, נהגי משאיות מעל 12 טון או נהגי משאית 15 טון, בהתאם למסלול הלימודים אותו סיימתם. כיוון שהדרישה לנהגי משאיות הינה גבוהה - רב הבוגרים מצליחים להשתלב במהירות ובקלות בעבודה מתאימה. יתירה מכך - חלק מהמכללות לנהיגה על משאית מסייעות לבוגריהן למצוא עבודה בתחום - על ידי הפנייתם למעסיקים רלוונטיים. 
מודעה
מחפש קורס נהיגה על משאית?
מחפש קורס נהיגה על משאית?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עכו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה