ClickCease

קורס נהיגה על משאית

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי נהיגה על משאית

לימודי נהיגה על משאית במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים פופולריים, ייחודיים ושימושיים אשר נלמדים תחת ענף הרכב והתחבורה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים המוסמכים לנהיגה על רכב משא כבד.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך הסעת רכבים במשקל גבוה מ-12 טון כמו משאית, מלגזה, משאית מנוף, טרקטור וכדומה, ובאמצעות כך להשתלב בתעשייה, בתחומי ההובלות, בענף הבניין ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס נהיגה על משאית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס נהיגה על משאית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס נהיגה על משאית

רכבי משא כבד משמשים בעיקרם להובלה פנים ארצית של סחורות ברחבי המדינה, עניין הדורש הסמכה מקצועית ורישיון ייחודי. ישנם שני סוגי רשיונות להסעת רכבי משא הכבד, רישיון בדרכה C1 ורישיון בדרגה C הנבדלים אחד מהשני במשקל הרכב. 

רישיון C1 מאפשר נהיגה על משאית במשקל נמוך מ-12 טון,  הנקרא על פי משרד התחבורה "רישיון לרכב מנועי מסחרי ורכב עבודה במשקל כולל מותר מעל 3500 ק"ג ועד 12000 ק"ג, גם כאשר גורר נגרר במשקל כולל מותר עד 3500 ק"ג. רישיון C מאפשר נהיגה על משאית במשקל 12 טון ומעלה ונקרא על פי משרד התחבורה "רישיון לרכב מנועי מסחרי ורכב עבודה במשקל כולל מותר מעל 12000 ק"ג, גם כאשר גורר נגרר במשקל כולל מותר עד 3500 ק"ג.
קורס נהיגה על משאית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס נהיגה על משאית

לימודי קורס נהיגה על משאית פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה, והן לנהגים חדשים וותיקים, נהגי רכב ציבורי וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס נהיגה על משאית

תנאי הקבלה לקורס נהיגה על משאית משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו. על פי רוב, נדרשים המועמדים להיות בני 18 ומעלה, לאחר מעבר בדיקת ראייה, בדיקה רפואית לכשירות גופנית וכן להציג תעודת יושר מהמשטרה המעידה על עבר פלילי נקי. על מנת לקבל רישיון C1 נדרשים המועמדים לוותק של שנה לפחות בנהיגה. בכדי לזכות ברישיון  C נדרשים המועמדים להיות בעלי רישיון C1. 

יתר על כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס נהיגה על משאית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי נהיגה על משאית

משך לימודי נהיגה על משאית משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים 160-210 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן הנעה על פני מספר חודשים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס נהיגה על משאית

במהלך לימודי הקורס בנושא נהיגה על משאית מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו דיני תעבורה, מסמכי הובלה, נהיגה על רכב כבד, עזרה ראשונה, הכרת הרכב, טעינה ופריקה של משאית, הגורם האנושי בנהיגה, נהיגה נכונה ובטוחה, נהיגה מונעת, כיבוי אש, הובלת חומרים מסוכנים, זיהום אוויר ואיכות הסביבה, עבודה בגובה, מסמכי הובלה ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס נהיגה על משאית

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם המאושרת על ידי משרד התחבורה. חשוב לציין כי קיימת דרישה למעבר מבחן מעשי (טסט) על מנת לזכות ברישיון.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי נהיגה על משאית

עם סיום לימודי נהיגה על משאית יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו חברות הובלה שונות. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס נהיגה על משאית

בוגרי קורס נהיגה על משאית המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס הכשרת מורי נהיגה בו יוכשרו להוראת נהיגה נכונה ובטיחותית ומעבר מוצלח של בחינות הנהיגה. 

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס בוחני רישוי שיכשיר אותם לבדיקת תקינות כלי רכב ומערכותיהם.
מודעה
מחפש קורס נהיגה על משאית?
מחפש קורס נהיגה על משאית?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עכו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה