ClickCease

קורס הכשרת מורי נהיגה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס הכשרת מורי נהיגה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הכשרת מורי נהיגה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הכשרת מורי נהיגה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הכשרת מורי נהיגה

לימודי הכשרת מורי נהיגה במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים פופולריים, מעשירים ומאתגרים אשר נלמדים תחת ענף הרכב והתחבורה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים המוסמכים להכשיר נהגים חדשים לנהיגה בטוחה, זהירותית ונכונה.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך עיצוב דמותם של הנהגים החדשים תוך שמירה על חייהם ועל חיי הולכי הרגל והנהגים האחרים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הכשרת מורי נהיגה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הכשרת מורי נהיגה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס הכשרת מורי נהיגה

בעידן המודרני בו אנו חיים כיום, רישיון נהיגה והיכולת לניידות נחשבים לצורך בסיסי ולא רק למותרות. נהיגה שאינה נכונה ובטיחותית עשויה לגרום לתאונות דרכים ופגיעה בחיי אדם ועל כן ישנה חשיבות רבה ללימודי נהיגה.

החוק בישראל קובע כי יש להשלים לפחות עשרים ושמונה שיעורי נהיגה מעשיים ולאחריהם לגשת למבחן המעשי, הטסט. בכדי לעבוד כמורי נהיגה יש להשלים לימודים בפיקוח משרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר) וכן להפגין אחריות, כישורי אנוש מעולים, יכולת הדרכה טובה ושמירה על כללי הבטיחות.

קהל היעד לקורס הכשרת מורי נהיגה

לימודי קורס הכשרת מורי נהיגה פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה, והן לנהגים ותיקים וחדשים אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס הכשרת מורי נהיגה

תנאי הקבלה לקורס הכשרת מורי נהיגה משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו. על פי רוב, נדרשים המועמדים להיות בני 21 ומעלה ובחלק מן המקרים אף בני 24 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. בנוסף, עליהם להחזיק ברישיון נהיגה במשך שלוש שנים לפחות וכן להציג הפניה מטעם משרד התחבורה ואישור משטרתי המעיד על עבר פלילי נקי.

יתר על כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי הכשרת מורי נהיגה

משך לימודי הכשרת מורי נהיגה משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 550 ל-710 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן הנעה בין שנה לשנתיים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס הכשרת מורי נהיגה

במהלך לימודי הקורס בנושא הכשרת מורי נהיגה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו הכרת הרכב, כללי נהיגה נכונה, דיני תעבורה, מערכת בטיחות ברכב, נהיגה מתקדמת, הגורם האנושי בנהיגה, נהלי רישוי, יסודות בפיזיקה, אתיקה מקצועית, תקשורת בין אישית, תכתובת מנהלית, תורת המבחנים, עזרה ראשונה, מתודיקה של הדרכה, הנדסת תנועה, דידקטיקה, כיבוי אש, התנהגות הרכב, נהיגה מונעת ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס הכשרת מורי נהיגה

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו הינה תעודה מוכרת על ידי משרד הכלכלה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי הכשרת מורי נהיגה

עם סיום לימודי הכשרת מורי נהיגה יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו בתי ספר לנהיגה ברחבי הארץ.

לימודי המשך לאחר קורס הכשרת מורי נהיגה

בוגרי קורס הכשרת מורי נהיגה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס ניהול בית ספר לנהיגה בו יוכשרו לניהול בית ספר לנהיגה המכשיר נהגים לנהיגה על רכבים פרטיים או מסחריים.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס ניהול מוסך שיכשיר אותם לביצוע עבודות מכונאות רכב וכן לניהול תפעולי, כלכלי ואנושי של המוסך.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎