ClickCease

קורס חשמל ואלקטרוניקה לרכב

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי חשמל ואלקטרוניקה לרכב

לימודי חשמל ואלקטרוניקה לרכב במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מבוקשים, מרתקים ומקצועיים אשר נלמדים תחת ענף הרכב והתחבורה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים המוסמכים לפתרון בעיות חשמליות מסוגים שונים בכל הנוגע לעולם הרכב. 

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך עבודה עם המערכות החשמליות השונות ברכב, איתור תקלות באילו ותיקונן.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס חשמל ואלקטרוניקה לרכב?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס חשמל ואלקטרוניקה לרכב?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס חשמל ואלקטרוניקה לרכב

הסמכתם של אנשי רכב מחייבת הבנה עמוקה בתחום החשמל והאלקטרוניקה, זאת כיוון שהמערכות החשמליות ברכב הינן מערכות מורכבות במיוחד אשר פועלות בסינרגיה אחת עם האחרת. העובדים במוסכי הרכב השונים נדרשים להכיר את המערכות ואת דרך העבודה איתן, לאתר תקלות קיימות ולפתור בעיות הקשורות בכך. 

הלימודים מתקיימים בפיקוח משרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר) ולאחר מעבר מוצלח של בחינות ההסמכה מטעמם, זוכים הבוגרים בתעודה מקצועית "חשמלאי סוג 1+2"
קורס חשמל ואלקטרוניקה לרכב
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס חשמל ואלקטרוניקה לרכב

לימודי קורס חשמל ואלקטרוניקה לרכב פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה, והן לבעלי ידע קודם בתחומי החשמל והאלקטרוניקה, טכנאי מערכות מיגון ואבטחה, טכנאי קירור ומיזוג אוויר, טכנאי מוצרי חשמל, חשמלאי רכב וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס חשמל ואלקטרוניקה לרכב

תנאי הקבלה לקורס חשמל ואלקטרוניקה לרכב משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו. על פי רוב, נדרשים המועמדים להיות בעלי הסמכה קודמת בחשמלאות רכב. בכדי לרכוש הסמכת "חשמלאי רכב סוג 1" על המועמדים להיות בעלי ניסיון תעסוקתי של שנתיים לפחות ואילו בכדי רלכוש את הסמכת "חשמלאי רכב סוג 2" נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת חשמלאי רכב סוג 1 וותק של שלוש שנים לפחות.

יתר על כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס חשמל ואלקטרוניקה לרכב
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי חשמל ואלקטרוניקה לרכב

משך לימודי חשמל ואלקטרוניקה לרכב משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים כ-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של כחצי שנה. 

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס חשמל ואלקטרוניקה לרכב

במהלך לימודי הקורס בנושא חשמל ואלקטרוניקה לרכב מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו יסודות החשמל, יסודות האלקטרוניקה, המערכות החשמליות ברכב, שרטוט חשמלי, מיזוג אוויר ברכב, עקרונות מנועי שריפה ברכב, תורת החשמל, מצברים, ציוד בדיקה לרכב ממוחשב, תיקון ואיתור תקלות חשמליות ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס חשמל ואלקטרוניקה לרכב

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. לאחר מעבר מוצלח של בחינות ההסמכה החיצוניות יזכו בתעודת "חשמלאי רכב סוג 1+2" מטעם משרד הכלכלה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי חשמל ואלקטרוניקה לרכב

עם סיום לימודי חשמל ואלקטרוניקה לרכב יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו מוסכים, חברות רכב, מכוני שירות לרכב ועוד. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס חשמל ואלקטרוניקה לרכב

בוגרי קורס חשמל ואלקטרוניקה לרכב המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס טכנאי מכונות רכב מוסמך בו יוכשרו לטיפול במגוון רחב של מערכות מורכבות ברכב. 

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס טכנאי מיזוג אוויר לרכב שיכשיר אותם כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום הקירור ברכבים.
מודעה
מחפש קורס חשמל ואלקטרוניקה לרכב?
מחפש קורס חשמל ואלקטרוניקה לרכב?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה