קורס ניהול בית ספר לנהיגה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס ניהול בית ספר לנהיגה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס ניהול בית ספר לנהיגה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס ניהול בית ספר לנהיגה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי ניהול בית ספר לנהיגה

אם כבר הספקתם לצבור ניסיון בהוראת נהיגה ואתם מרגישים כי הגיע הזמן להתקדם ולהתפתח מקצועית - כדאי לכם להכיר את קורס ניהול בית ספר לנהיגה (ובשמו הרשמי - קורס מנהל מקצועי לבתי ספר לנהיגה), אשר כשמו כן הוא - קורס הכשרה מקצועית מעמיק ומקיף, אשר נועד להכשיר את בוגריו בכל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לצורך ניהול ביה"ס לנהיגה. לפחות בשנים הקרובות - כל עוד המכוניות האוטונומיות לא ישתלטו לחלוטין על השוק - הצורך במורי נהיגה - ובמנהלי בית ספר לנהיגה - צפוי להמשיך ולהתגבר, בהתאם לגידול באוכלוסייה. 

כיום קיימים בישראל מעל ל-550 בתי ספר לנהיגה - אולם בחלק מערי ויישובי הארץ קיים מחסור בבתי ספר לנהיגה ובמורים - ועל כן בוגרי קורס ניהול בית ספר לנהיגה מצליחים, בדרך כלל, להשתלב במהרה בעבודה בתחום - בין אם בבית ספר קיים - ובין אם הם מחליטים לפתוח בית ספר לנהיגה חדש. בתור מנהלי בית ספר לנהיגה תזכו לתחומי אחריות רבים ומגוונים - ואף תוכלו לבצע מבחנים פנימיים (טסט פנימי) לתלמידי בית הספר בו אתם עובדים. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודי ניהול ביה"ס לנהיגה - הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע חשוב ושלל פרטים אודות קורס הכשרת מנהלי בתי ספר לנהיגה במכללות המובילות. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס ניהול בית ספר לנהיגה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס ניהול בית ספר לנהיגה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס מנהלי בית ספר לנהיגה

כיום אין הרבה אזרחים במדינת ישראל בני 18 ומעלה אשר אינם בעלי רישיון נהיגה על רכב פרטי - או אשר אינם מתכננים בקרוב - או למצער, ביום מן הימים, להוציא רישיון נהיגה. מן המפורסמות הוא כי התחבורה הציבורית במדינת ישראל מפגרת אחרי מרבית מדינות המערב (וזאת למרות שנהגי הרכב הציבורי בישראל הם משכמם ומעלה, כמובן) - ועל כן ללא רישיון נהיגה מתקשים רבים מהתושבים לנהל את חייהם בנוחות - להגיע לעבודה, לעשות קניות, לצאת לטייל מחוץ לעיר - ובשבתות ובחגים הם "מרותקים", למעשה, לביתם ולאזור מגוריהם הקרוב. על כן - רוב מוחלט של התושבים מנסים, בשלב זה או אחר, להוציא רישיון - ועל כן יש דרישה רבה למורי נהיגה איכותיים, כמו גם לבתי ספר לנהיגה, אשר יעסיקו את מורי הנהיגה האיכותיים. 

לאור נתונים אלו - ברור מדוע - באם כבר הוכשרתם להוראת נהיגה וצברתם ניסיון בתחום - משתלם עד מאד להפוך למנהל בית ספר לנהיגה, שכן בתפקיד זה תיהנו מעבודה מגוונת יותר, תחומי אחריות רבים יותר - ולעיתים גם מהכנסה גבוהה יותר. קורס מורי בית ספר לנהיגה יקנה לכם את מיטב הידע העיוני ואת שלל הכלים והמיומנויות היישומיות הדרושים על מנת שתוכלו לבצע תפקיד זה על הצד הטוב ביותר. 

מי הוא קהל היעד לקורס מנהלי בית ספר לנהיגה?

לימודי ניהול בית ספר לנהיגה מיועדים למורי נהיגה מוסמכים ובעלי וותק בתחום, המעוניינים להתקדם ולהתפתח בתחום לצורך פתיחת בית ספר לנהיגה משל עצמם - או לצורך השתלבות בתפקידי ניהול בבית ספר קיים ללימודי נהיגה. 

אם אתם מתעניינים בלימודי מנהל בית ספר לנהיגה - אולי תגלו עניין גם בקורס תוספת סוג למורי נהיגה, קורס נהיגה ברכב ציבורי, קורס ניהול ציי רכב, קורס ניהול מוסך, קורס שמאות רכב וכו'. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס מנהלי בית ספר לנהיגה?

תנאי הקבלה לקורס מנהל בית ספר לנהיגה כוללים את הדרישות הבאות:
הכשרה של מורה נהיגה מוסמך ושלוש שנות ניסיון (לפחות) בהוראת נהיגה. 
תושבות ישראלית.
סיום 12 שנות לימוד לפחות. 
מעבר בדיקה רפואית ובדיקת ראייה (על ידי רופא עיניים או אופטמטריסט).
היעדר רישום פלילי ותעבורתי בהתאם לתקנה 15ב' לתקנות התעבורה.
קבלת הפנייה ממשרד הרישוי - ועמידה בכל תנאי המשרד להשתתפות בקורס.

מה הוא זמן משך הלימודים לקורס מנהלי בית ספר לנהיגה?

לימודי הכשרת מנהלים לבתי ספר לנהיגה כוללים, בדרך כלל, כ-300 שעות לימוד אקדמיות לערך, והם נמשכים בין חצי שנה לשנה, בהתאם למספר מפגשי הלימוד השבועיים ומספר שעות הלימוד של כל מפגש.

חלק ניכר מן המכללות בתחום מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים ו/ או בימי שישי בבוקר - במטרה לאפשר גם לאנשים עובדים, סטודנטים ואנשים עסוקים אחרים להשתלב בלימודים בקלות ובנוחות יחסית, מבלי לפגום יתר על המידה בסדר יומם הרגיל. 

מה הם נושאי הלימוד לקורס מנהלי בית ספר לנהיגה?

בין נושאי הלימוד בקורס מנהל מקצועי לבתי ספר לנהיגה: דיני תעבורה, נהלי רישוי, יציבות הרכב בתנועה, בטיחות אקטיבית ופסיבית, מבנה ונהלי עבודה במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים, הדרכת עובדים, סוגיות נבחרות בניהול והדרכת עובדים, חשבונאות ומיסוי, חוקים ודיני עבודה, תקשורת בין אישית, שיפור השירות ללקוח, יישומי מחשב בבית הספר לנהיגה, סטטיסטיקה תיאורית, הכנה למבחנים העיוניים והמעשיים, הערכת מבחני נהיגה, סוגיות נבחרות במתודיקה ועוד.

חלק מהמכללות אף מציעות לימודים מעשיים ושלל תרגולים והתנסויות מעשירות כחלק מתכנית הקורס - כך שהכשרת הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה ובסיום הלימודים הם אוחזים בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למעבר מוצלח - ולתפקוד נכון כמנהלי בית ספר לנהיגה. 

איזו תעודה מקבל בוגר לקורס מנהלי בית ספר לנהיגה?

בוגרי קורס מנהלי בית ספר לנהיגה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים (לרבות מעבר המבחנים החיצוניים - העיוניים והמעשיים) ובכל דרישות משרד התחבורה להסמכה (עמידה בפני וועדה מקצועית, קבלת היתר וכו') יהיו זכאים לקבל תעודת גמר מטעם משרד הכלכלה והתעשייה (לשעבר התמ"ת), האגף להכשרה מקצועית.

מה הם אפשרויות התעסוקה לקורס מנהלי בית ספר לנהיגה?

לאחר סיום לימודי ניהול בית ספר לנהיגה, עמידה במבחנים וקבלת ההיתר והתעודה מהמשרדים הרלוונטיים - יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות ניהול בבתי ספר לנהיגה בכל רחבי הארץ - או אף להיות בעלים של בית ספר ללימודי נהיגה - ולפתוח בית ספר לנהיגה משל עצמם. 

מה הם אפשרויות ההמשך ללימודים לקורס מנהלי בית ספר לנהיגה?

בוגרי קורס מנהלי ביה"ס לנהיגה יכולים להמשיך ולהתפתח בתחומי הנהיגה, הרכב והתחבורה: קורס נהיגה על רכב כבד, קורס הוראת נהיגה על רכב כבד, קורס נהיגה על רכב ציבורי, קורס אוטוטרוניקה, קורס ניהול צי רכב וכיו"ב. 
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎