ClickCease

קורס נהיגה ברכב ציבורי

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

לימודי נהיגה ברכב ציבורי

לימודי נהיגה ברכב ציבורי במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מקצועיים, מעשירים ומעשיים אשר נלמדים תחת ענף הרכב והתחבורה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים המוסמכים להסעת כלי תחבורה ציבוריים כמו אוטובוס, אוטובוס זעיר, הסעות ילדים ומוניות.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך מעבר הבחינות הפנימיות והחיצוניות מטעם משרד הרישוי המהוות תנאי לעיסוק בתחום.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס נהיגה ברכב ציבורי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס נהיגה ברכב ציבורי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס נהיגה ברכב ציבורי

תאונות הדרכים מהוות את אחד מן הגורמים העיקריים לפגיעות ולמוות, ועל כן נהגי רכבים ציבוריים נדרשים למעבר הכשרה מקצועית ומקיפה. נהיגה ברכב ציבורי הינה תחום הדורש מהעוסקים בו אחריות רבה, מיומנות נהיגה מתקדמת, שמירה על כללי הבטיחות, עירנות וזהירות, שכן הנהג הוא האחראי על הבאת הנוסעים בבטחה ליעדם. 

הלימודים מתקיימים תוך שילוב בין משרד התחבורה, משרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר) ומשרד הבטיחות בדרכים והאגף להכשרה של משרד הכלכלה.
קורס נהיגה ברכב ציבורי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס נהיגה ברכב ציבורי

לימודי קורס נהיגה ברכב ציבורי פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה, והן לנהגים חדשים וותיקים אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס נהיגה ברכב ציבורי

תנאי הקבלה לקורס נהיגה ברכב ציבורי משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו. על פי רוב, נדרשים המועמדים להיות בני 20 ומעלה בעלי רישיון נהיגה בתוקף וניסיון בנהיגה של שנתיים לפחות על רכב פרטי או מסחרי, תושבי ישראל. כמו כן, נדרשים המועמדים להציג הפניה מטעם משרד הרישוי וכן תעודת יושר ממשטרת ישראל המעידה על עבר פלילי נקי.

יתר על כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס נהיגה ברכב ציבורי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי נהיגה ברכב ציבורי

משך לימודי נהיגה ברכב ציבורי משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים כ-216 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן הנעה בין חודש אחד לבין שלושה חודשים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס נהיגה ברכב ציבורי

במהלך לימודי הקורס בנושא נהיגה ברכב ציבורי מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו הכרת הרכב, נהיגה מונעת, דיני תעבורה, הסעת ילדים, ידיעת הארץ, קריאת מפות, עזרה ראשונה, כיבוי אש, זיהוי אמצעי חבלה, הגורם האנושי בנהיגה, מערכות הרכב ורכיביו, נגישות למוגבלים, נהיגה מונעת, דיני תעבורה ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס נהיגה ברכב ציבורי

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם המאושרת על ידי משרד הרישוי.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי נהיגה ברכב ציבורי

עם סיום לימודי נהיגה ברכב ציבורי יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו חברות הסעות, חברות תחבורה ציבורית, הסעות ילדים, נהגי מוניות ועוד. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס נהיגה ברכב ציבורי

בוגרי קורס נהיגה ברכב ציבורי המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס הכשרת מורי נהיגה בו יוכשרו להוראת נהיגה נכונה ובטיחותית ומעבר מוצלח של בחינות הנהיגה. 

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס בוחני רישוי שיכשיר אותם לבדיקת תקינות כלי רכב ומערכותיהם.
מודעה
מחפש קורס נהיגה ברכב ציבורי?
מחפש קורס נהיגה ברכב ציבורי?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עכו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה