ClickCease

קורס בוחני רישוי

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי בוחני רישוי

לימודי בוחני רישוי במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים פופולריים, מעשיים ומעניינים אשר נלמדים תחת ענף הרכב והתחבורה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים המוסמכים לבצע בדיקות טכניות, בדיקות תקופתיות ותקינות חלקי חילוף לכלי רכב במשרד הרישוי.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך בדיקת כלי רכב בהתאם לחוקי המדינה ולדרישות הרשויות בארץ ישראל.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס בוחני רישוי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס בוחני רישוי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס בוחני רישוי

בוחני רישוי הינם בעלי המקצוע האחראיים על ביצוע ביצוע בדיקות שונות לכלי הרכב על מנת לוודא כי אלו תקינים, בטיחותיים ועומדים בתקנות משרד הרישוי. לשם כך, נדרשים העוסקים בתחום להכיר לעומק את חוקי התעבורה השונים, את כללי הבטיחות, את הדרישות בכל הנוגע לתקופת הרכב על הכביש, את כללי העמידה בתקנות משרד הרישוי ועוד. 

הלימודים מתקיימים בשילוב בין משרד התחבורה, משרד התעשייה, משרד התחבורה ומשרד המסחר ונחשבים לחשובים במיוחד שכן הבדיקות המבוצעות חשובות במיוחד במניעת תאונות דרכים.
קורס בוחני רישוי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס בוחני רכב

לימודי קורס בוחני רכב פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה, והן לבעלי ידע קודם בתחומי החשמל והאלקטרוניקה, טכנאי מערכות מיגון ואבטחה, טכנאי קירור ומיזוג אוויר, טכנאי מוצרי חשמל, חשמלאי רכב וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס בוחני רישוי

תנאי הקבלה לקורס בוחני רישוי משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו. על פי רוב, נדרשים המועמדים להיות בעלי הסמכת מכונאי סוג 3 לפחות.

יתר על כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס בוחני רישוי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי בוחני רישוי

משך לימודי בוחני רישוי משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים כ-260 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן הנעה בין שמונה חודשים לבין שנה אחת.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס בוחני רישוי

במהלך לימודי הקורס בנושא בוחני רישוי מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו מערכות מתקדמות ברכב, חוק ומשפט, הכרת המחשב, קבלת החלטות, אוגדן לבחינת הרכב - טפסים בשימוש, רישום הרכב, שילוט וסימון מיוחד, דרישות חובה ברכב, נקודות עיגון וחגורת בטיחות, הסעת נוסעים, אופנועים וקטנועים, מתקני בטיחות ברכבים חדשים, מכשור במשרד הרישוי, בדיקות עשן ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס בוחני רכב

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם המאושרת על ידי משרד הכלכלה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי בוחני רישוי

עם סיום לימודי בוחני רישוי יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו מוסכים, חברות רכב, מכוני שירות לרכב ועוד.

לימודי המשך לאחר קורס בוחני רישוי

בוגרי קורס בוחני רישוי המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס הכשרת מורי נהיגה בו יוכשרו להוראת נהיגה נכונה ובטיחותית ומעבר מוצלח של בחינות הנהיגה. 

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס ניהול מוסך שיכשיר אותם לביצוע עבודות מכונאות רכב וכן לניהול תפעולי, כלכלי ואנושי של המוסך.
מודעה
מחפש קורס בוחני רישוי?
מחפש קורס בוחני רישוי?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה