קורס תיאוריה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס תיאוריה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס תיאוריה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס תיאוריה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי תאוריה

אם כבר הגעתם לגיל שאפשר להתחיל ואתם חולמים על הרגע בו תוכלו להיות עצמאיים לחלוטין, ואם הדבר היחיד שמונע מכם להוציא את רישיון הנהיגה הנכסף הוא המבחן התיאורטי - הגעתם למקום הנכון. אחד הפרמטרים החשובים ביותר בחיים עצמאיים הוא רישיון הנהיגה. זכות קדימה, מהירות מותרת ופניית פרסה, הם רק חלק מהמונחים הרבים אותם תצטרכו לשנן, לנתח ולהכיר על מנת לעבור בהצלחה את מבחן התיאוריה. על פי חוקי משרד התחבורה, חייב כל אדם המבקש להוציא רישיון נהיגה,לעבור מבחן עיוני הבוחן ידע ושליטה בחוקי הכביש, תמרורים, תפעול הרכב וכללי הבטיחות. מבחן התאוריה מתבצע במשרד הרישוי הקרוב למקום מגוריכם, וכולל 30 שאלות אמריקאיות (בחירה מרובה). תוכלו לגשת לבחינה החל מגיל 16 ו- 3 חודשים, ולקבל את תוצאותיו עוד באותו היום.

למבחן התיאוריה משקל משמעותי בתהליך הוצאת הרישיון, שכן בלעדיו לא ניתן לגשת לטסט (המבחן המעשי). רבים חוששים מבחינה מורכבת זו, בשל כמות חומר הלימוד הגדולה אותה היא כוללת והשפעתה המכרעת על המשך לימודי הנהיגה. בהתאם לדרישה ההולכת וגוברת בקרב תלמידי הנהיגה, החלו מכללות רבות ברחבי הארץ להציע קורסי הכנה לתיאוריה, המכשירים את המשתתפים בהם במירב הכלים והמיומנויות למעבר אפקטיבי של הבחינה. אז אתם מחפשים קורס ממוקד וקצר, שיסלול עבורכם את הדרך אל רישיון הנהיגה, בואו לקרוא אודות קורס תיאוריה במכללות המובילות בישראל.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס תיאוריה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס תיאוריה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על מבחן התיאוריה

על מנת לגשת למבחן התיאוריה, יהיה עליכם להציג מספר מסמכים ולעמוד בקריטריונים ספציפיים:

1. למבחן ניתן לגשת מגיל 16 ו- 3 חודשים (לקבלת רישיון על רכב פרטי - דרגה B).
2. טופס בקשה לרישיון נהיגה - ידוע בעיקר בשם "טופס ירוק". על מנת לגשת לתיאוריה, תצטרכו להציג טופס הבקשה לרישיון נהיגה, בתוספת תמונה ואישור בדיקת עיניים המתבצעת על ידי אופטומטריסט מורשה.
3. תעודת זהות או דרכון בתוקף.

בנוסף למבקשים להוציא רישיון נהיגה הנדרשים לעבור בהצלחה את מבחן התיאוריה, גם נהגים מנוסים וותיקים, אשר רישונם נשלל בשל עבירות תנועה שונות, נדרשים לפי החוק לגשת לתיאוריה על מנת לחדש את רישיון הנהיגה. במרבית המקרים, בתיאום ובכפוף להחלטת מורה הנהיגה, תוכלו להתחיל את שיעורי הנהיגה המעשיים עוד בטרם עברתם את מבחן התיאוריה. 

מהו מבנה התיאוריה?

מבחן התיאוריה כולל 30 שאלות, ונערך בשיטת הבחירה המרובה (שאלות אמריקאיות). הבחינה הינה ממוחשבת, ומתבצעת במשרד הרישוי, כך שתוכלו לגשת למבחן בקרבת איזור מגוריכם בקלות ובנוחות. על מנת לעבור את הבחינה בהצלחה, תצטרכו לענות נכונה על 26 שאלות לפחות, כך שאם טעיתם בפחות מ- 4 מהתשובות במבחן - תשמחו לגלות כי עברתם אותו בהצלחה. בניגוד לדעה הרווחת, אין הגבלה על מספר הפעמים בהן ניתן לגשת לתיאוריה, ובמידה ותידרשו ותהיו מעוניינים בכך, תוכלו לגשת לבחינה יום אחרי יום עד שתעברו בהצלחה.

רבים ממבקשי רישיון הנהיגה בוחרים ללמוד לתיאוריה באמצעות אפליקציה ייעודית, ספרים וחוברות או לימודים ממוחשבים. לאלו מכם החוששים להתמודד עם כמות החומר הרבה, ומעוניינים להגדיל את סיכויי המעבר שלכם, נועדו לימודי הכנה למבחן התיאוריה.

מה הוא זמן משך הלימודים לקורס תיאוריה?

במרבית המקרים, לימודי תיאוריה הינם קצרים יחסית ונמשכים מפגשים ספורים בלבד. רוב המכללות מציעות קורסי הכנה לתיאוריה הכוללים בין 4 ל- 8 מפגשים, בני 3 שעות אקדמיות כל מפגש. במידה ואתם מחפשים לימודים קצרים יותר, תוכלו למצוא את מבוקשכם במסגרת קורס תיאוריה מרתוני האורך 2 מפגשים בלבד.

במידה ואתם חוששים שמא לימודי התיאוריה יקשו עליכם להמשיך בשגרת חייכם, ואם אתם מעוניינים לשלב את הלימודים עם עבודה במשרה חלקית או מלאה, תשמחו לגלות כי מכללות רבות מציעות כיום קורסי הכנה לתיאוריה במתכונת לימודי ערב. קורסים ייחודיים אלו, מתקיימים בין פעם לפעמיים בשבוע, ונערכים במתכונת גמישה ונוחה במיוחד, כך שתוכלו להשתלב בהם בקלות ולסיימם במהירות יחסית.

מהי תכנית הלימודים לקורס תיאוריה?

תכנית הלימודים בקורס תיאוריה, פותחה בהתאם לדרישות משרד התחבורה ומבוססת על שאלות בבחינות קודמות. הלימודים בקורס מועברים על ידי טובי המורים ואנשי המקצוע, בעלי ניסיון עתיר שנים בהוראת נהיגה ועיסוק בתחום הרכב והתחבורה, ומתקיימים בקבוצות קטנות, כך שכל סטודנט יכול לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בו. עם סיום הקורס, אוחזים הבוגרים במלוא הידע הדרוש למעבר יעיל של בחינת התיאוריה.

חלק מהמכללות, מציעות לימודי תאוריה אונליין, כך שתוכלו להשתלב בקורס מבלי לצאת מביתכם. לימודים מתוקשבים כוללים מערכי שיעור שישלחו אליכם לאחר ההרשמה לקורס, כמו גם בחינות לדוגמא ומייל ייעודי למשלוח שאלות.

בין נושאי הלימוד בקורס: מבנה הרכב, חוקי התנועה, תמרורים, סוגי רכבים, רכב הילוכים, רכב אוטומטי, חוקי תנועה עבור רכב כבד, תכנון יעיל של זמן, מענה אפקטיבי על שאלות אמריקאיות וכו'.

המשך ללימודי נהיגה מעשיים

לאחר שתעברו בהצלחה את התאוריה, יהיה עליכם למצוא מורה נהיגה שיסייע לכם לעבור את תקופת הלימודים באופן היסודי והאפקטיבי ביותר. רבים מתלמידי הנהיגה מעדיפים לקבל המלצות לבחירת מורה נהיגה ממשפחה, חברים או מכרים, ואילו אחרים בוחרים לבצע סקר שוק אינטרנטי באמצעותו הם משווים בין העלויות השונות וחוות הדעת ברשת. חשוב לציין כי על פי הוראות משרד התחבורה, חייב כל תלמיד לקחת לפחות 28 שיעורים בטרם הוא ניגש לטסט - המבחן המעשי לפני קבלת הרישיון, לכן ישנה חשיבות עצומה לתקשורת בין הורה לתלמיד.

החלטה נוספת עליכם יהיה לקבל היא האם ללמוד נהיגה על רכב בעל תיבת הילוכים ידנית או על רכב אוטומטי. לשתי האפשרויות יתרונות וחסרונות שונים: הלימודים על רכב אוטומטי הינם פשוטים יותר אך בעלי רישיון מסוג זה יכולים לנהוג על רכב אוטומטי בלבד, ואילו הרכב הידני חסכוני יותר בדלק ובעלי רישיון לרכב סוג זה יכולים לנהוג גם על רכב אוטומטי, אך הלימודים מעט מורכבים יותר ולעיתים אורכים זמן רב יותר.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎