קורס מכונאות רכב סוג 3

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי מכונאות רכב סוג 3

קורס מכונאות רכב סוג 3 הינו קורס ייחודי הנועד להכשיר מכונאי רכב ברמה מקצועית מתקדמת ולהכין את הסטודנטים לבחינות הסיווג הממשלתי במכונאות רכב סוג 3 של משרד התמ"ת. הלימודים הינם נחשבים כהמשך ישיר לאנשים שסיימו קורס מכונאות רכב סוג 2. ניתן ללמוד קורס זה ברוב אזורי הארץ: תל אביב, חיפה בדרום הארץ, ירושלים ואיזורים נוספים.

אם גם אתם מתעניינים בלימודים מאתגרים אלו, הגעתם למקום הנכון - בואו לקרוא על לימודי מכונאות רכב סוג 3: מהם נושאי ותכני הלימוד בקורס, מהם תנאי הקבלה הנדרשים, מהו משך הלימודים, מהן התעודות להן זכאים הבוגרים, ועוד מידע רלוונטי על קורס זה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מכונאות רכב סוג 3?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מכונאות רכב סוג 3?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על מכונאות רכב סוג 3

התחום של מכונאות רכב הינו חשוב ביותר לתקופה האחרונה, הוא כולל התעסקות עם דיאגנוסטיקה והבנת האופן שבו פועל הרכב. לימודי המכונאות מעניינים ביותר, ומתאימים לאנשים אשר שאיפתם היא למצוא עבודה בתחומי המוסך ותיקון הרכב. 

קורס מכונאות רכב סוג 3 מאפשר למכונאי רכב מנוסים להתקדם לסוג 3, שהוא  הגבוה ביותר במכונאות רכב ומהווה תנאי הכרחי לקידום לתפקידים של ניהול מוסך ולקבלה לקורס בוחני רישוי.

הקורס עונה על הצורך בכוח אדם מיומן ומקצועי, שנוצר בעקבות ההתקדמות של המערכות השונות בכלי הרכב בשנים האחרונות. בוגרי לימודי מכונאות רכב סוג 3 יהיו מוסמכים לנהל מוסך, יוכלו לשמש כבוחני רישוי במשרד הרישוי, לעבוד כקציני בטיחות בתעבורה במשרדים או במפעלים גדולים, או לעסוק בשמאות רכב.
קורס מכונאות רכב סוג 3
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס מכונאי רכב סוג 3?

תכניות הלימודים בקורס מכונאות רכב סוג 3 משתנות ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד, לימודי מכונאות רכב סוג 3 יאפשרו לסטודנטים להכיר באופן מעמיק את מאפייני ותכונות המנוע, את מבנה המנוע, מערכות המנוע ומערכות החשמל והאלקטרוניקה ברכב. הסטודנטים ילמדו כיצד לאבחן תקלות ברכב.

כמו כן, הסטודנטים יכירו את המרכב ומערכותיו - מערכת הבלמים, מערכת העברת הכוח, ממסרת הנע, גלי הנע, מתלה והיגוי, האופן ומערכת ריסון ובטיחות. חשוב לציין כי הסטודנטים ילמדו על ניהול וסנכרון מערכות מנוע ממוחשבות ועל ניהול וסנכרון מערכות רכב ממוחשבות. כמו כן, תכניות הלימודים בקורס מכונאות רכב סוג 3 עשויות לכלול בחינות פנימיות עיוניות ומעשיות.

מה הם תנאי הקבלה לקורס מכונאי רכב סוג 3?

תנאי הקבלה ללימודי מכונאות רכב סוג 3 משתנים ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד מתקבלים מכונאי רכב סוג 2 שיש להם ותק מקצועי של שנה אחת לאחר קבלת הסוג,  מכונאי רכב סוג 1 שיש להם ותק מקצועי של 4 שנים לפחות לאחר קבלת הסוג, או מכונאים ללא תעודת סוג שיש להם ותק מקצועי של 6 שנים לפחות לאחר גיל 18.
קורס מכונאות רכב סוג 3
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך קורס מכונאי רכב סוג 3?

משך לימודי מכונאות רכב סוג 3 משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד קורס מכונאות רכב סוג 3 נמשך 335 שעות לימוד אקדמיות, כעשרה חודשים. בסיום הלימודים תוענק לבוגרים תעודת גמר ותעודת מקצוע של משרד התמ"ת - מכונאות רכב סוג 3.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס מכונאי רכב סוג 3?

אם התעניינת בלימודי מכונאות רכב סוג 3, אולי תתעניין גם בלימודי הנדסאי מכונאות רכב. הלימודים הינם מאתגרים ביותר ודורשים מהלומדים ידע בסיסי בתחומי הפיסיקה, המתמטיקה והמחשבים. 

תחום לימודים נוסף אשר יכול להילקח בחשבון הינו קורס חשמלאי רכב. התחום הינו מקביל להנדסאי מכונות ועוסק בטיפול ואיתור בעיות חשמלאיות הקשורות לרכב.

לימודי ניהול מוסך גם הם נחשבים לתחום שצבר פופולאריות רבה בשנים האחרונות. הלימודים מאתגרים וכוללים מיומנויות רבות השייכות לתחומי הניהול מצד אחד, בתחומי המוסך.

במה עוסקים בוגרי קורס מכונאי רכב סוג 3?

בסיום הלימודים תוכלו לעבוד במוסכים השונים, לקבל את הידע וההכשרה הרלוונטיים לכם. חשוב שכבר לפני תחילת הלימודים בתחום זה, תבואו עם ידע וניסיון משום שהלימודים נועדו להרחיב את ידיעותיכם ומתבססים על לימודים סוג 1 ו2, אשר קודמים לקורס זה. 

ההכשרה הראשונית הינה הכרחית כיוון שלאחר סיום הקורס תוכלו ליישם את ידיעותיכן ולטפל בבעיות מורכבות שקודם לכן נראו לכם כבלתי פתירות בעליל.
מודעה
מחפש קורס מכונאות רכב סוג 3?
מחפש קורס מכונאות רכב סוג 3?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה