ClickCease

קורס חילוץ וגרירה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס חילוץ וגרירה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס חילוץ וגרירה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס חילוץ וגרירה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי חילוץ וגרירה

לימודי חילוץ וגרירה במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מאתגרים, מעניינים ומיוחדים אשר נלמדים תחת ענף הרכב והתחבורה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים שיש בהסמכתם לבצע פעולות גרירה וחילוץ של רכבים תקועים בכבישי הארץ. 

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך התמודדות עם תקלות רכב מפתיעות, תאונות דרכים, מכשולים לא צפויים וכדומה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס חילוץ וגרירה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס חילוץ וגרירה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס חילוץ וגרירה

כל כלי רכב מצריך תחזוקה וטיפול שוטפים, ולעיתים במקרים שאינם מתוכננים מראש כמו תקלות פתאומיות, נדרשים שירותי גרירה וחילוץ. מנגנוני הרכב הם רבים ומשוכללים, כאשר המנוע הוא העיקרי שבהם. על כן, ידע בתחום המכונאות הינו חשוב במיוחד לעבודתו של הגורר והמחלץ. 

הלימודים מתקיימים בפיקוח משרד הרישוי ועומדים בכל הסטנדרטים הנדרשים וביניהם כללי בטיחות, הפעלת מנופים, אמצעי חילוץ, נסיעה בכבישים לא תעבורתיים, אספקת שירות מכני לכלי רכב פרטיים וציבוריים ועוד.

קהל היעד לקורס גרירה וחילוץ

לימודי קורס גרירה וחילוץ פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה והן לנהגים ותיקים וחדשים, מכונאי רכב וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס חילוץ וגרירה

תנאי הקבלה לקורס חילוץ וגרירה משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו. על פי רוב, נדרשים המועמדים להיות בעלי רישיון נהיגה בדרגה C1 עם ותק של שנתיים לפחות, בעלי אישור מרופא עיניים ואישור מרופא המעיד על בריאות תקינה. 

יתר על כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי חילוץ וגרירה

משך לימודי חילוץ וגרירה משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן הנעה בין ארבעה חודשים לחצי שנה.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס חילוץ וגרירה

במהלך לימודי הקורס בנושא חילוץ וגרירה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו מבוא לרכב, דיני תעבורה, דיני ביטוח, עבודה בגובה, מתן עזרה ראשונה, זיהום אוויר, הובלת חומרים מסוכנים, אופן תפעול הגרירה, מכניקת הרכב ועוד. 

תעודת גמר לאחר קורס חילוץ וגרירה

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. נוסף על כך, תוענק להם תעודת גמר מטעם משרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר).

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי חילוץ וגרירה

עם סיום לימודי חילוץ וגרירה יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו מוסכים, חברות שירות לרכב וכדומה. נוסף על יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס חילוץ וגרירה

בוגרי קורס חילוץ וגרירה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס טכנאי מכונות רכב מוסמך בו יוכשרו לטיפול במגוון רחב של מערכות מורכבות ברכב. 

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס קציני בטיחות בתעבורה שיכשיר אותם לאכיפת חוקי התעבורה, שמירה על נהיגה בטוחה, הכשרת כלי רכב במקומות עבודה, מניעת תאונות דרכים ועוד.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎