ClickCease

קורס מכונאות רכב סוג 1

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי הכשרת מכונאות רכב סוג 1

לימודי מכונאות רכב סוג 1 במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מבוקשים, מיוחדים ומעשיים אשר נלמדים תחת ענף הרכב והתחבורה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים שיש בהסמכתם לתקן תקלות בחלקי הרכב השונים, לרבות המנוע.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך קבלת ההסמכה הבסיסית ההתחלתית ביותר בתחום מכונאות הרכב.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מכונאות רכב סוג 1?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מכונאות רכב סוג 1?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס מכונאי רכב סוג 1

העוסקים בתחום מכונאות הרכב הינם בעלי המקצוע המוסמכים לטיפול ברכבים הן מבחינת תחזוקה שוטפת והן במצבי חירום של פגיעות ותקלות שונות, לאבחון תקלות, למציאת פתרונות ולתיקונן. מכונאי רכב סוג 1 הינה ההכשרה הבסיסית המהווה כרטיס כניסה לעולם מכונאות הרכב אשר עוסקת בתחומים כמו חלקי הרכב והמנוע, תרמודינמיקה ויסודות החשמל והאלקטרוניקה.

לימודים אלו מתקיימים מטעם משרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר) ונמשכים כעשרה חודשים. לאחריהם, יכולים הבוגרים להמשיך ללימודים מתקדמים יותר לדרגת מכונאי רכב סוג 2 ובהמשך ללימודי מכונאי רכב סוג 3.
קורס מכונאות רכב סוג 1
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס מכונאות רכב סוג 1

לימודי קורס מכונאות רכב סוג 1 פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה, והן לבעלי ידע קודם בתחומי החשמל והאלקטרוניקה, חשמלאי רכב וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס מכונאות רכב סוג 1

תנאי הקבלה לקורס מכונאות רכב סוג 1 משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו. על פי רוב, נדרשים המועמדים להיות בוגרי 10 או 12 שנות לימוד. בחלק מן המקרים, נדרשים המועמדים לניסיון קודם בתחום הרכבים או המוסכים.

יתר על כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס מכונאות רכב סוג 1
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי מכונאות רכב סוג 1

משך לימודי מכונאות רכב סוג 1 משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 150 ל-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן הנעה בין חצי שנה לשנה אחת.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס מכונאות רכב סוג 1

במהלך לימודי הקורס בנושא מכונאות רכב סוג 1 מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו היכרות עם מבנה הרכב והמנוע, יסודות החשמל והאלקטרוניקה ברכב, מבוא לאוטוטרוניקה, יסודות התרמודינמיקה, כלי עבודה, בטיחות בעבודה, מערכת הבלמים, טיפולי רכב שוטפים, איתור תקלות, הכרת המנוע ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס מכונאות רכב סוג 1

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו הינה תעודה מוכרת על ידי משרד הכלכלה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי מכונאות רכב סוג 1

עם סיום לימודי מכונאות רכב סוג 1 יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו מוסכים, חנויות לאביזרי רכב, מכוני שירות לרכב ועוד. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס מכונאות רכב סוג 1

בוגרי קורס מכונאות רכב סוג 1 המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס מכונאות רכב סוג 2 בו יוכשרו בתחומי המנוע, מערכות ההיגוי, הבלמים וכדומה.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס טכנאי מיזוג אוויר לרכב שיכשיר אותם לתיקון מערכות קירור ומיזוג אוויר ברכבים.
מודעה
מחפש קורס מכונאות רכב סוג 1?
מחפש קורס מכונאות רכב סוג 1?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה