קורס הכנה לבחינת ה -SAT

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
קורס הכנה לבחינת ה -SAT
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס הכנה לבחינת ה -SAT?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס הכנה לבחינת ה -SAT?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי הכנה למבחן ה - SAT במכללות

אם החלום שלכם הוא ללמוד באוניברסיטאות ובקולג'ים המובילים בעולם, כגון הרווארד, ייל, M.I.T או פרינסטון, סביר להניח שמה שמפריד בינכם לבין הגשמת החלום להתקבל למוסדות אלו הוא מבחן ה – SAT האמריקאי. בחינה זו, בדומה למבחן הפסיכומטרי בישראל, נועדה לבדוק יכולת אקדמית של המועמד ללימודים גבוהים, ועל כן נקראת SAT - Scolastic Aptitude Test. מערכת החינוך בארה"ב שונה משאר העולם בכך שדרכי הלימוד ותכניות הלימודים שונות ממדינה למדינה, ולעיתים אף ממחוז למחוז. שלא כמו בארץ, בארה"ב בתי הספר ממומנים כמעט לגמרי על ידי הרשות המקומית, שהופכת להיות בעלת הסמכות הקובעת בכל הנוגע לתכנית הלימודים – וכך נוצר מצב שבו מחוז עשיר יותר יהנה מחינוך טוב יותר, ואילו המחוז העני יסבול ממחסור בתקציבים ומחינוך לקוי. בנוסף על כך, אין מבחני סיום רשמיים (כמו מבחני הבגרות בארץ), מה שמקשה עוד יותר על האוניברסיטאות להעריך את מצב השכלתם של המועמדים. לכן התעורר צורך לבחינה אחת קבועה, שתוכל לתת למוסדות להשכלה גבוהה בארה"ב להשוות בין כלל המועמדים שלה ונוצרה בחינת ה – SAT.

מבחן ה – SAT הוא מבחן לא קל עבור התלמידים האמריקאים, דוברי אנגלית כשפת אם, ועל כן, מדובר בבחינה קשה אף יותר עבור הנבחנים הישראלים. לכן, למי שמעוניין בלימודים במקומות מרתקים ובמוסדות הטובים בעולם, מומלץ לעבור קורס הכנה לבחינת ה – SAT. הקורס לא רק ירענן את האנגלית שלכם, אלא גם ילמד אתכם על מבנה הבחינה ועל צורת השאלות, שמתאימות לשיטות החינוך האמריקאיות ואינן מוכרות לתלמידים הישראלים.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס הכנה לבחינת ה -SAT?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס הכנה לבחינת ה -SAT?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי

מבחן ה – SAT נערך בארץ בששה מועדים בשנה, בחודשים ינואר, מאי, יוני, אוקטובר, נובמבר ודצמבר. ההרשמה למבחן מתבצעת עד שלושה שבועות לפני מועד הבחינה דרך דואר, אינטרנט, או טלפון. בקורס הכנה למבחן – SAT תסקרו את מבנה הבחינה וסוגי השאלות בו, תחזקו את האנגלית שלכם באופן אינטנסיבי, תלמדו את המונחים המתמטיים באנגלית בחלק הכמותי, ותקבלו מבחנים לדוגמא, על מנת להתנסות בפתירת מבחן "על יבש". הקורס ייתן לכם את נקודת הפתיחה הטובה ביותר בתחרות קשה על מקום בקולג'ים המובחרים ביותר בעולם. קבלת ציון גבוה בבחינת ה - SAT תאפשר לכם לקבל מלגות במכללות השונות בחו"ל. 

קהל יעד

קהל היעד של קורס ההכנה לבחינת ה - SAT הם אנשים המעוניינים ללמוד באחד ממוסדות להשכלה גבוהה בארה"ב. גם אם האנגלית שלכם "פרפקט" עדיין מומלץ להירשם לקורס ההכנה לבחינה, מכיוון שידיעת השפה האנגלית לא מבטיחה לכם הצלחה במבחן. 

תנאי קבלה

מכיוון שמדובר בקורס הכנה לבחינה, רוב המכללות, המציעות את הקורס, לא דורשות תנאי קבלה, אולם מכיוון שהלימודים בקורס ההכנה לבחינת ה - SAT מתקיימים בעיקר בשפה האנגלית, עדיף שיהיה לכם ידע בסיסי באנגלית. למי שרוצה להיות מוכן לקורס ההכנה, יכול לגשת לקורס אנגלית כדי לשפר את ידיעת השפה. 

משך לימודים

קורס הכנה לבחינת ה - SAT אורך כשלושה חודשים, הלימודים מתקיימים פעם בשבוע למשך כ - 5 שעות. ברוב המכללות, המציעות את הקורס, הלימודים מתקיימים גם בשעות הערב, או בימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים יכולים לגשת לקורס ההכנה. 

תכנית לימודים

תכנית הלימודים בקורס ההכנה למבחן ה - SAT כוללת הכרות עם הוראות הבחינה, היכרות עם מבנה הבחינה על חלקיה (כתיבה, מילולי וכמותי) וסוגי השאלות, קבלת טיפים לקיצורי דרך, קבלת כלים לחלוקה נכונה של הזמן בבחינה, שאלות לדוגמא עם הסברים כיצד לפתור אותן, סימולציית מבחן בתנאים המדמים את התנאים בבחינה האמיתית, בדיקת חיבורים בחלק המילולי, מרתון בחינות בסמוך למועד הבחינה.

ערכת הבחינה, אותה מקבלים המשתתפים, מכילה ספרי לימוד ותרגול המתאימים לנבחן הישראלי, חומרי לימודי אינטראקטיביים, כגון תרגולים ממוחשבים או תוכנת לימוד מילים שיופיעו בבחינה. הלימודים מתקיימים בכיתות קטנות, תוך מתן יחס אישי לכל משתתף. 
מודעה
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש