קורס קיימות ואיכות הסביבה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס קיימות ואיכות הסביבה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס קיימות ואיכות הסביבה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס קיימות ואיכות הסביבה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי קיימות במכללות

אם עתידו של הכדור עליו אנו חיים מדאיג אתכם, אם אתם מעוניינים לתרום לשמירה על איכות הסביבה ולשמירה על מגוון החי והצומח והמשאבים הסביבתיים, ואם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מרתקים שיכולים לעזור לכם להשתלב בשלל מקומות עבודה ולחסוך לכם משאבים כספיים – לימודי קורסים בתחום הקיימות יכולים להתאים לכם עד מאד.

קיים מגוון עשיר של קורסים בתחום הקיימות, המכונים גם קורסים ירוקים, המתאימים לכל מטרה. אז אם גם אתם מבקשים להבין כיצד אתם יכולים חלקכם לשמירה על מערכות בנות קיימא, לתרום לסביבה ולקדם את ערכי הקיימות – בין אם לצורך העשרה אישית או השתלבות מקצועית – בואו לקרוא מידע אודות קורסים בתחום הקיימות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס קיימות ואיכות הסביבה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס קיימות ואיכות הסביבה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס קיימות ואיכות הסביבה


הקיימות (Sustainability) היא תפיסת עולם המבקשת לקדם ערכים של שמירה על המערכת האקולוגית בה אנו חיים, על המגוון הביולוגי ועל המשאבים הטבעיים, ובכך לתרום לרווחה ולאיכות החיים בעולם – מהבחינה הכלכלית, החברתית והסביבתית.

הקיימות כוללת מגוון יישומים, ולמעשה, כל הקורסים הירוקים מקדמים את עקרונותיה – קורס בנייה ירוקה, קורס פרמקלצ'ר וגינון אקולוגי, קורס תיירות סביבתית וכו', וקורסים ותארים נוספים מבקשים אף הם לקדם את עקרונות הקיימות בעולם ככלל ובמדינת ישראל בפרט, ולאחרונה אף נפתחה מגמת לימודים לתואר ראשון בקיימות.

מי קהל היעד לקורס קיימות ואיכות הסביבה?


הלימודים בקורסים בתחום הקיימות ואיכות הסביבה מיועדים לכל מי שהסביבה בה אנו חיים חשובה לו, וברצונו לתרום לשמירה על המערכת האקולוגית ועל מגוון החי והצומח בה.

כן קיימים מגוון קורסים בתחום הקיימות המתאימים לקהלי יעד ספציפיים – כגון קורס בנייה ירוקה, המתאים לאדריכלים, מהנדסי בניין והנדסאי בניין המעוניינים להתמחות בתחום, קורס יזמות ירוקה – המתאים לאנשי עסקים ויזמים המעוניינים להגות ולקדם יוזמות בתחום, קורס קיימות למורים, קורס תיירות ירוקה – למעוניינים להקים עסק תיירותי על בסיס עקרונות הקיימות, קורס פרמקלצ'ר – המבקש להכשיר את הקהל הרחב בתחום הקיימות החקלאית ועוד רבים אחרים.

 אם אתם מתעניינים בלימודי קיימות, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודי תואר ראשון במדעי הסביבה, לימודי תואר ראשון בחינוך סביבתי, לימודי ביוטכנולוגיה במגמה ירוקה ולימודים במגוון תארים וקורסים ירוקים נוספים.

מה תנאי קבלה לקורס קיימות ואיכות הסביבה?


תנאי הקבלה ללימודים בקורסי קיימות משתנים בין מכללות ומוסדות לימוד שונים בתחום, כמו גם בין קורסים שונים באותו מוסד לימודים, בהתאם, כמובן, למטרת הקורס ותכניו. בעוד מרבית הקורסים הכללים, אשר נועדו להקנות את עקרונות הקיימות לתלמידים, מיועדים לקהל הרחב – ועל כן אין הם כוללים כל תנאי קבלה, קורסים אחרים, הפונים לקהלי יעד ספציפיים, כוללים שלל תנאי קבלה (כגון קורס קיימות למורים, קורס קיימות למנהלים, או קורס ארכיטקטורה ירוקה, לדוגמא).

כן יכולים תנאי הקבלה לכלול עמידה בתנאי סף אקדמיים שונים (כגון השלמת 12 שנות לימוד, תעודת בגרות מלאה, או תואר ראשון בתחום מסוים), עמידה בראיון אישי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים, הצגת המלצות רלוונטיות (אקדמיות או מעשיות) ועוד.  

מה משך הלימודים ומתכונתם לקורס קיימות ואיכות הסביבה?


משך הלימודים בקורס קיימות משתנה אף הוא בהתאם  לאופיו של הקורס ומטרותיו. בעוד קורסים כלליים, המיועדים להעלאת המודעות, להבנת עקרונות הקיימות ולהקניית כלים בסיסיים לקידום אורח חיים על פי עקרונות אלו כוללים, בדרך כלל, בין 50 ל-100 שעות לימוד אקדמיות, תכניות מקיפות יותר – אשר נועדו להכשיר "מנהיגים" בתחום – אשר יובילו את סביבתם לפעולה ירוקה ושמירה על עקרונות הקיימות כוללים בין 180 ל-230 שעות לימוד אקדמיות.

קורסים ספציפיים, כגון קורס פרמקלצ'ר, קורס בנייה ירוקה ודומיהם יכולים להיות בסיסיים יחסית ולכלול כ-50 עד 80 שעות לימוד אקדמיות, או מעמיקים ומקצועיים יותר - ולכלול מעל ל-100 שעות לימוד אקדמיות.

אם גם אתם מעוניינים ללמוד באחד מקורסי הקיימות, אך חוששים כי לא תוכלו לעשות כן, עקב סדר יומכם העמוס – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות לכם לימודים בשעות אחר הצהריים והערב, ולעיתים אף לימודים בימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים – או עסוקים מכל סיבה אחרת – יכולים להשתלב בלימודים מעשירים וחשובים אלו בקלות יחסית, ומבלי לוותר על ימי עבודה או עיסוקיהם האחרים.

מה נושאי הלימוד לקורס קיימות ואיכות הסביבה?


תכניות הלימודים בקורסי הקיימות הן עשירות ומרתקות במיוחד, ובמרבית הקורסים בתחום משלבים הלימודים בין הקניית ידע רב ומעמיק בנושאים עיוניים ותיאורטיים שונים, לבין הקניית כלים מעשיים והשתתפות בשלל התנסויות חווייתיות – כגון סיורים מקצועיים, לדוגמא.

מובן כי נושאי הלימוד משתנים לא רק בין מכללות ומוסדות לימוד שונים, אלא גם בין הקורסים השונים באותה המכללה, בהתאם למטרתם וקהל היעד שלהם, ואין דין התכנים הנלמדים בקורס ארכיטקטורה ירוקה כדין הנושאים בקורס ניהול משאבי אנרגיה ומשאבים מקומיים או קורס פרמקלצ'ר.

על אף הבדלים אלו, פעמים רבות כוללים קורסים בתחום הקיימות את הנושאים הבאים: מהי קיימות ומדוע היא חשובה? היתרונות הכלכליים של הקיימות, היתרונות החברתיים והקהילתיים של הקיימות, תרומת הקיימות לאיכות הסביבה ושימור המגוון הביולוגי, סגנונות צרכנות, שימוש באנרגיות חלופיות, מחזור, קומפוסט, מים, ועוד שלל נושאי לימודים מרתקים.

איזו תעודה מקבל בוגר לקורס קיימות ואיכות הסביבה?


בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס קיימות ואיכות הסביבה?


בסיום הלימודים הבוגרים יוכלו ליישם את עקרונות הקיימות בחייהם היומיומיים – ולתרום את תרומתם הקטנה (או הגדולה) לאיכות הסביבה ושימורה. יישום עקרונותיה השונים של הקיימות הוא מהנה, ואף יכול לתרום לחיסכון כלכלי.

 בוגרים של קורסים מקצועיים בתחום יוכלו, כמובן, לשלב את הכשרתם החדשה בעבודתם – מורים יוכלו לחנך את הדור החדש לקיימות, עובדי רשויות מקומיות ומוסדות ציבוריים יוכלו לפתח גינות קהילתיות או פרויקטים אחרים בתחום אחריותם, ארכיטקטים יוכלו למשוך לקוחות חדשים – עקב התמחותם בבניה ירוקה, ויזמים נמרצים יוכלו להקים מיזמים אשר יתרמו לא רק לרווחתם הכלכלית – אלא גם לכולנו – האנשים והסביבה כאחד.

סיכום לקורס קיימות ואיכות הסביבה?


לסיכום, אם ברצונכם לדעת ולהבין כיצד גם אתם יכולים לתרום רבות לשמירה על הכדור עליו אנו חיים – על המגוון המופלא של החי והצומח בו ושלל המשאבים שהוא מספק לנו – קורס קיימות מיועד עבורכם. תוכלו לבחור בין מגוון קורסים בתחום – בין אם אתם מעוניינים בהעשרה אישית בלבד או בהתמחות מקצועית. אז בואו ליהנות מלימודים שמבטיחים – ומקיימים! בואו ללמוד בקורס קיימות.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎