ClickCease

קורס GIS מערכות מידע גיאוגרפיות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס GIS מערכות מידע גיאוגרפיות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס GIS מערכות מידע גיאוגרפיות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס GIS מערכות מידע גיאוגרפיות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי מערכות מידע גאוגרפיות GIS

לימודי מערכות מידע גיאוגרפיות GIS (Geographic Information System) במסגרת לימודי תעודה, הנקראים גם לימודי ממ"ג, הינם לימודים מרתקים, מקצועיים ומאתגרים אשר באים במטרה להכשיר את בוגריהם לעבודה עם מערכות חדשניות ומתקדמות המתבססות על תוכנה בתחומי הגיאוגרפיה והקרטוגרפיה.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים מיומנויות לשימוש בתוכנה וביניהן איסוף נתונים דרך עבודה משותפת עם מערכות מידע שונות ומגוונות, קבלת מידע על שכבות גיאוגרפיות, מיפוי גיאוגרפי, ארגון נתונים גיאוגרפיים וביצוע פילוחים סטטיסטיים וכדומה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס GIS מערכות מידע גיאוגרפיות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס GIS מערכות מידע גיאוגרפיות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס מערכות מידע גיאוגרפיות GIS

מערכות ה-GIS מאפשרות ניהול, אחזור וניתוח של מידע גיאוגרפי, זאת תוך שילוב תכנים ממספר שכבות מידע המתבססות בעיקרן על מערך מיפוי וכן על מאגרי מידע טבלאיים. קלט המערכות הינו קליטה, ארגון ובקרת איכות ואילו הפלט הוא הפקה, מיון, שליפה ופילוח של מידע גיאוגרפי. יתרונן של המערכות הללו הינו כי הן מאפשרות פישוט והמחשה של תופעות מרחביות וכן העלאת חלופות יעילה למקבלי החלטות.

על אף שמערכות מסוג זה פופולריות בעיקר בתחומי הגיאוגרפיה, הן משמשות גורמים רבים וביניהם משרדי ממשלה, מכוני מחקר, נותני שירותים, חברות משלוחים, מתכנני ערים ותשתיות, ענף הביטחון והמודיעין, הבנייה, הלוגיסטיקה ועוד.

קהל היעד לקורס מערכות מידע גיאוגרפיות GIS

לימודי קורס מערכות מידע גיאוגרפיות GIS פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד לכל העוסקים בתחומי התוכנות ומערכות המידע הגיאוגרפיות אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם להשתמש בתוכנות יעילות ונוחות אלו.

תנאי הקבלה לקורס מערכות מידע גיאוגרפיות GIS

תנאי הקבלה לקורס מערכות מידע גיאוגרפיות GIS משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל נדרשים המועמדים לידע בסיסי ביישומי מחשב ולשליטה בשפה האנגלית. כמו כן, ישנם קורסים הדורשים כי יהיו המועמדים בעלי רקע קודם בתחומי התכנות ומערכות המידע הגיאוגרפיות השונות.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי מערכות מידע גיאוגרפיות GIS

משך לימודי מערכות מידע גיאוגרפיות GIS משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני מספר חודשים.       

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס מערכות מידע גיאוגרפיות GIS

במהלך לימודי הקורס בנושא מערכות מידע גיאוגרפיות GIS מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו איסוף נתונים בעבודה משותפת עם מערכות מידע מסוגים שונים, מיפוי גיאוגרפי, ניהול מקרקעין, גהות הציבור, גיאוגרפיה פוליטית-כלכלית, יישומי צבא ושליטה, תכנון לוגיסטי, תכנון עירוני, מדעי הסביבה, הנדסת בניין, SPSS, קבלת מידע אודות שכבות גיאוגרפיות שונות, תחבורה ועוד.  

תעודת גמר לאחר קורס מערכות מידע גיאוגרפיות GIS

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי מערכות מידע גיאוגרפיות GIS

עם סיום לימודי מערכות מידע גיאוגרפיות GIS יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל תפקידים ומקומות כמו שוק המקרקעין, ניהול נכסים, רפואה, לוגיסטיקה, בנייה, תחבורה, סביבה וכדומה. לימודי הקורס אינם מספקים מקצוע ממשי אלא מיומנות נדרשת ויעילה בתחומים רבים.

לימודי המשך לאחר קורס מערכות מידע גיאוגרפיות GIS

בוגרי קורס מערכות מידע גיאוגרפיות GIS המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס מהנדס רשתות בו יוכשרו לעבודה עם מערכות המחשוב המתקדמות שמהוות בסיס של כל עסק, ארגון או חברה.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס פיתוח אפליקציות סמארטפונים בו ילמדו אודות התאמת אפליקציות מחשב לסלולרי, המרה בין אפליקציות אייפון לאנדרואיד ולהפך, פיתוח תוכנות ואפליקציות ועוד.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎