קורס GIS מערכות מידע גיאוגרפיות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס GIS מערכות מידע גיאוגרפיות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס GIS מערכות מידע גיאוגרפיות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס GIS מערכות מידע גיאוגרפיות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי מערכות מידע גאוגרפיות GIS

מערכות מידע גאוגרפיות, GIS – Geographic Information System, הן מערכות חדשניות המתבססות על תוכנה בתחום הגאוגרפי. הן מאפשרות ניהול, אחזור וניתוח מידע גאוגרפי תוך שילוב תכנים ממספר שכבות מידע, המבוססות ברובן על מערך מיפוי, אך גם על מאגרי מידע טבלאיים "רגילים". מערכות אלו מבצעות בצד הקלט: קליטה, ארגון ובקרת איכות, ובצד הפלט: הפקה, מיון, שליפה ופילוח של מידע גיאוגרפי. מערכות מסוג זה משמשות גורמים רבים, ובהם משרדי ממשלה, מכוני מחקר, נותני שירותים, חברות משלוחים, מתכנני ערים ותשתיות ועוד.

למערכות הללו יתרון בפישוט והמחשת תופעות מרחביות והעלאת חלופות יעילה למקבלי החלטות. מערכות ה-GIS מאפשרות שיתוף וייצוא של המידע בדרכים רבות. מידע גאוגרפי רב זמין באינטרנט באמצעות מערכות GIS מקוונות, ונגיש גם בהתקנים ניידים שונים.מערכות המידע הגאוגרפיות מאפשרות התמצאות במרחב ואיסוף נתונים. ערכות אלה ממפות אזורים באמצעות שכבות מידע רבות, והן מבצעות גם ארגון של נתונים אלה, פילוחים סטטיסטיים שלהם, וכו'. מדובר במערכות הנמצאות בשימוש בעיקר בתחומי הגאוגרפיה והקרטוגרפיה, אך הן בהחלט נמצאות כיום בשימוש נרחב גם בתחומי המודיעין, הביטחון, הבנייה, הלוגיסטיקה ועוד. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס GIS מערכות מידע גיאוגרפיות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס GIS מערכות מידע גיאוגרפיות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס מערכות מידע גיאוגרפיות (ממ"ג) - GIS

באמצעות תכנות GIS ניתן לצפות, להעביר, לערוך ולנתח מידע גאוגרפי. בתעשייה יש חברות המתמחות בתכנות GIS והמספקות כלים שונים לטיפול במידע גאוגרפי. כמה מהמובילות ביניהן: Smallworld, Manifold System, ESRI, Intergraph, Mapinfo ו-Autodesk. קיימות תכנות  נוספות רבות המותאמות לצרכים ייחודים, כגון: מחלקות ממשל וצבא, וכן קיימים מוצרי קוד פתוח (כמו GRASS או Generic Mapping Tools).

מה מטרת הקורס מערכות מידע גיאוגרפיות (ממ"ג) - GIS?

קורס  GIS נועד לסייע להקנות ללומדים את הכלים ואת המידע – כיצד למפות את הלקוחות של הארגון ואיך למפות את פעילותם תוך שימוש בסטטיסטיקה של נתונים ושל לקוחות רלבנטיים. תוך כדי מיפוי, ניתן לנתח נתונים ולהבין באופן מיידי מה הן המשמעות של פעילות הארגון באזור ולגלות את הפוטנציאל הטמון בו. בנוסף, הקורס מראה כיצד לייצר ולהוסיף שכבות מידע נוספות לניתוח סטטיסטי של מצב העסק באזור הגיאוגרפי. על ידי ניתוח הפרטים במפה הגיאוגרפית ניתן למצוא קשרים ודפוסים סמויים.

מה הם תנאי הקבלה לקורס מערכות מידע גיאוגרפיות (ממ"ג) - GIS?

קורסי GIS השונים מיועדים לאקדמיים העוסקים בתחום התכנות ומערכות המידע הגיאוגרפיות. דרישות הקבלה משתנות בין מוסדות הלימוד השונים והמסלול אותם הם מציעים. בקורסים הבסיסיים נדרשת היכרות עם תפעולי המחשב הבסיסיים והמתקדמים, וכן שליטה טובה בשפה האנגלית. לקורסים המתקדמים והייעודיים דרושים ידע וניסיון מעשי בתחומים הספציפיים.

מה לומדים בקורס מערכות מידע גיאוגרפיות (ממ"ג) - GIS?

קורס GIS נועד להעניק למשתתפים את הידע והכלים המעשיים לשימוש בתוכנה זו, ולהיכרות עם רכיביה. תכנת מערכות מידע גיאוגרפיות היא רבת שימושים ולכן דורשת למידה בשלבים, ובהאם לרמת ההתמחות והשליטה המבוקשים בשוק העבודה. התכנה כוללת שימושים רבים, כאשר ביניהם: איסוף נתונים בעבודה משותפת עם מערכות מידע מסוגים שונים, מיפוי גיאוגרפי, קבלת מידע על אודות שכבות גאוגרפיותיות שונות, ועוד. הקורסים בתחום זה כוללים קורסים ללימוד בסיסי של שימושי התוכנה, וקורסים מעמיקים יותר כגון קריאת ניתוחים תלת-ממדיים, ניהול מערכות מבוססות GIS וכן לימודי תכנות של מערכות ואפליקציות מבוססות GIS.

כמו כן, נושאי הלימוד בקורס GIS יכולים להשתנות ממוסד לימודים אחת לשני משום שישנם קורסים המציעים את התוכן במיקוד שונה לצורך הפעלת יישומים שונים ולאפשרויות תעסוקה שונות. בין נושאי הלימוד ניתן ללמוד גם ניהול מקרקעין, גיהות הציבור, גאוגרפיה פוליטית – כלכלית, יישומי צבא ושליטה, תכנון לוגיסטי, תכנון עירוני, הנדסת בניין, מדעי הסביבה, תחבורה, גורמי מחלות ועוד. אל אלו תתווסף הלימוד במערכת המידע עצמה, שימוש ב – Spss במחקר הגאוגרפי, סטטיסטיקה.

למה כדאי ללמוד קורס מערכות מידע גיאוגרפיות (ממ"ג) - GIS?

תוכנה זו מאוד יעילה ומתוחכמת- היא מאפשרת ניתוח משתנים מגוונים, יתרון גדול נוסף של התכנה הוא שילוב של תכנים משכבות מידע שונות. ניתן להשתמש בתוכנה זו במאגר מידע רגיל בניגוד לתכנות אחרות שדורשות מערך מיפוי – יתרון משמעותי במיוחד. יתרון בקורס תוכנת GIS הוא שמדובר בחומר לימודי שפשוט מאוד להעביר אותו, לפשט אותו ולהסביר את התופעות שמתרחשות בו. על כן הוא מאוד רלוונטי ומושך לקהל תלמידים רחב. בנוסף, יתרון גדול של התכנה הוא הצגת כמות נתונים גדולה ובכך מציאת הקשרים ודפוסים סמויים.

לימודי תוכנת GIS מקנים לתלמידים ידע מעמיק ונרחב על התכנה, מכיר לתלמידים את כל הפונקציות של התכנה, את אופציות האחסון השונות, כיצד לעבד מידע גאוגרפי ולהציג אותו בצורה נכונה, נוחה ונגישה. התכנה מאפשרת הצגה דו-מימדית ותלת-מימדית. בצורה זו ניתן להציג את הדברים גם כמו במכשירי ניווט GPS וגם להציג מידע טופוגרפי.

במה עוסקים בוגרי קורס מערכות מידע גיאוגרפיות (ממ"ג) - GIS?

לימוד מערכות מידע גיאוגרפיות GIS מאוד מבוקשים מכיוון שהם מאפשרים קמגון רחב של אופציות תעסוקה בשוק העבודה. תחום הInformation Technology הוא נרחב מאוד בשוק ותוכנת GIS מסייעת מאוד בתחום זה. בוגרי קורס זה יינצלו את התכונות הטובות של התכנה מיטבית לשוק המקרקעין, ניהול נכסים, לתחום הרפואה, הלוגיסטיקה, בתחום הצבאי, בתחום הבנייה, התחבורה, הסביבה ועוד.

אפשרויות התעסוקה בתחום פותחות בפני משתתפיו אפשרויות תעסוקה מגוונות, ונפרשות על פני תחומי חיים שונים: תחום הרפואה, ניהול נכסים ונדל"ן בארץ ובעולם, לוגיסטיקה, צבא, תחבורה, סביבה ועוד. הלומדים יוכלו להמשיך ללימודים מתקדמים בתחום, כמו ArcGIS למתקדמים, Spatial Analyst, Personal ArcSDE ועוד.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎