קורסים בנושאי תשתיות מים ואינסטלציה

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודים בתחום תשתיות מים ואינסטלציה

אם התברכתם בכישורים טכניים טובים, אך אינכם מעוניינים להצטרף ללימודי הנדסאים או לימודי הנדסה ארוכים ומפרכים, אלא ברצונכם ליהנות מלימודים קצרים יחסית – בני חודשים ספורים – שיכשירו אתכם לעבודה נדרשת, מבוקשת ורווחית – בה אופקי ההתקדמות הם רבים – לימודי קורסים בתחום תשתיות המים יכולים להתאים לכם עד מאד.

תשתיות המים הן מן התשתיות החשובות ביותר לקיומנו – שכן קשה לדמיין את חיינו ללא הזמינות המידית של מים באיכות טובה לה הורגלנו. לימודי קורסים בתחום המים יעניקו לחכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים על מנת להשתלב בעבודה בתחום – ולתרום לאספקה הסדירה של מים איכותיים. אז בואו ליהנות מלימודים זורמים וללמוד תשתיות מים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורסים בנושאי תשתיות מים ואינסטלציה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורסים בנושאי תשתיות מים ואינסטלציה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורסים בנושאי תשתיות מים ואינסטלציה

האנושות (וכלל החיים על כדוה"א) חבה את קיומה למים – בלעדיהם כלל אין חיים: ספר בראשית מציין את המים כראשית הקיום – העולם היה כולו מים, עליו רחפה רוח האלוהים, עד שהבדיל האל בין מים למים, ויצר את העולם שאנו מכירים.

אחד הפילוסופים הראשונים, תאלס, טען גם הוא כי "הכל מים", וכי הם ראשיתם של כל הדברים. ואכן, כיום כבר ידוע, כי החיים עצמם התפתחו מהמים, וכי אין כל קיום בלעדיהם, ולמעשה, אפילו גוף האדם מורכב מ -%60 מים, לערך.

אולם, אף כי אין חולקים על חשיבות המים, רבים רואים בזמינותם דבר ברור מאליו. אך אין זה כך – המים הקולחים בבתינו עושים דרך ארוכה עד טפטופם מהברז, דרך התלויה באנשי מקצוע רבים, האחראים לטיב ואיכות המים (כגון דוגמי מי השתיה), ולבניית, תחזוקת ותיקון המערכות אשר דואגות להביא אלינו מים חיים.

אנשי מקצוע אלה כוללים מנהלי ומתכנני מערכות אינסטלציה, אנשי תחזוקת משאבות, דוגמי מים ועוד רבים וטובים. אם גם אתם שקלתם ללמוד מקצוע נדרש, בו קיימת עבודה רבה, נדרשת ורווחית, ייתכן כי לימוד של אחד ממקצועות תשתיות המים והאינסטלציה הוא הפתרון בשבילכם.
קורסים בנושאי תשתיות מים ואינסטלציה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד קורס תשתיות מים ואינסטלציה?

לימודי קורסים בתחום תשתיות מים ואינסטלציה מיועדים לאנשים בעלי כישורים טכניים, המעוניינים ליהנות מלימודים קצרים יחסית – שיכשירו אותם לעבודה מבוקשת ורווחית, התורמת רבות לבריאות הציבור.

אם אתם מתעניינים בלימודי קורסי תשתיות מים, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודי הנדסאי תעשיות מים, ולימודי תואר ראשון בהנדסת טכנולוגיות מים ותואר ראשון בתשתיות מים.

מה הם תנאי הקבלה לקורס תשתיות מים ואינסטלציה?

ניכר שוני רב בין בתנאי הקבלה לקורסים השונים בתחומי תשתיות המים, בהתאם לרמת המומחיות שהם דורשים, וכן בהתאם למוסד הלימודים. אולם, רב קורסי הבסיס בתחום אינם דורשים תנאי קבלה גבוהים במיוחד (השלמת 12 שנות לימוד מהווה, בדרך כלל, את תנאי הקבלה היחיד לרבים מקורסי הבסיס, אולם לעיתים נדרשת גם תעודת בגרות מלאה).

הקבלה לקורסים מתקדמים בתחום תשתיות מים מיועדת לבוגרי קורסים בסיסיים בתחום, ו/או לבעלי ניסיון מעשי בעבודה בתחום. רבים בוחרים להתחיל באחד מהקורסים הבסיסיים בתחום, וממשיכים לאחר מכן לקורסים מתקדמים בתחום.
קורסים בנושאי תשתיות מים ואינסטלציה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך קורס תשתיות מים ואינסטלציה?


אף כי משך הקורס תלוי, כמובן, בנושא הקורס ובמוסד הלימודים, רב מוחלט של הקורסים בתחום נמשך כחודשים ספורים (ולעיתים – מספר שבועות), במהלכם לומדים הבוגרים את מכלול הידע הרלוונטי, ומקבלים את מיטב הכלים והמיומנויות הדרושים לעיסוק בתחום.

מגוון קורסים


תחום תשתיות המים כולל בתוכו שלל קורסים מרתקים: קורס מנהלי מערכות אינסטלציה, קורס מתכנני מערכות אינסטלציה, קורס תחזוקת משאבות ומערכות שאיבה, קורס מתקין ובודק מז"ח מוסמך, קורס ניקוי חיטוי ותחזוקת מערכות מי שתייה וצנרת, קורס דוגם מי ביוב שפכין וקולחין, קורס דוגם מי נופש, קורס דוגם מי שתייה, קורס מפעיל מקצועי למכוני טיפול בשפכים, קורס טכנאי מז"ח ועוד.

קורס דוגם מי שתיה


כיוון שאיכות מי השתיה משפיעה על הבריאות של כולנו, יש חשיבות מכרעת לדיגום מי שתיה ולבדיקתם, ועל כן תפקידו של הדוגם הוא חשוב לאין ערוך. הקורס יכשיר את בוגריו לדיגום מי השתיה ולביצוע בדיקות איכות מיקרוביאלית, בדיקות שדה ומתכות, בדיקות כימיה מצומצמת ועוד. כן מכשיר הקורס את התלמידים לאיתור תקלות במערכות מי השתיה ותיקונן. 

הקורס להכשרת דוגמי מי שתיה מוצע בשתי רמות לימוד - קורס דוגם מי שתיה רמה א', וקורס דוגם מי שתיה רמה ב', כאשר הקבלה לקורס רמה ב' מיועדת, כמובן, רק לבוגרי הקורס הבסיסי (דוגם מי שתיה רמה א').

קורסים אלו, המיועדים לעובדים בענפי המים, האחזקה והתברואה (כגון עובדי מקורות, מנהלי אחזקה, עובדי רשויות מקומיות ובתי חולים וכיו"ב) מכשירים את בוגריהם לקבלת רישיון מטעם משרד הבריאות לעיסוק בתחום ולדיגום מי שתיה. הלימודים בקורס דוגם מי שתיה כוללים בין 25 ל-50 שעות לימוד אקדמיות. 

קורס דוגם מי ביוב, שפכים וקולחין


לימודי הכשרת והסמכת דוגמי מי ביוב שופכין וקולחין מיועדים להקנות לבוגריהם את כל הידע והכלים לבדיקה ודיגום של מערכות ביוב ושופכין במגזר הפרטי והציבורי. הלימודים דואגים להכין את בוגריהם למבחני ההסמכה של משרד הבריאות, ובסיומן זוכים התלמידים לתעודת דוגם מי ביוב, שפכים וקולחין מוסמך מטעם משרד הבריאות ומטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

 לימודים אלו, הכוללים בין 40 ל-60 שעות אקדמיות, מיועדים לעובדים בעלי רקע וניסיון בתחומי התברואה והמים, לעובדי אינסטלציה, עובדי מכוני שפכים, דוגמי מעבדות ועובדים מתחומים רלוונטיים נוספים.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס תשתיות מים ואינסטלציה?

כיוון שהעיסוק ברבים ממקצועות תשתיות המים והאינסטלציה דורש הכרה מצד מוסדות המדינה והמשרדים הממשלתיים השונים (משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה ומשרד התמ"ת), חשוב ללמוד את הקורס רק במקומות מוסמכים, המספקים לבוגריהם את התעודות הרלוונטיות הנדרשות. כל המכללות והמוסדות המתפרסמים באתר זה הינם מוסדות מוכרים, הפועלים בתיאום עם הרשויות, ומספקים לבוגריהם את כל התעודות הנדרשות בתחום.
מודעה
מחפש קורסים בנושאי תשתיות מים ואינסטלציה?
מחפש קורסים בנושאי תשתיות מים ואינסטלציה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - פתח תקווה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה