ClickCease

לימודי הנדסת תעשיות מים

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בהנדסת תעשיות מים במכללות

לימודי הנדסת תעשיות מים לתואר ראשון הינם לימודים מרתקים וייחודיים הנלמדים תחת הפקולטה להנדסה ועוסקים בתחום בעל חשיבות רבה הן מבחינה סביבתית והן מבחינה כלכלית. מטרתם העיקרית של לימודים אלו הינה לספק לסטודנטים הכשרה כמהנדסים מיומנים ומקצועיים שיש ביכולתם להשתלב בתחום תעשיות המים המבוקש.

המצאות ופיתוחים כמו מערכות להתפלת מים, שימוש במי קולחין מטוהרים לצורך השקיה של תוצרת חקלאית ועוד שלל פתרונות לשימוש יעיל יותר במים הינם פרי עבודתם של מהנדסי תעשיות המים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הנדסת תעשיות מים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסת תעשיות מים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר ראשון בהנדסת תעשיות מים

המחסור במים מהווה בעיה כלל עולמית שהולכת ומחריפה עם השנים עקב העלייה ברמת החיים, התרבות האוכלוסייה, שינויי האקלים העולמיים ועוד, הגורמים לכך שהשימוש במים גדול יותר לעומת כמות המשקעים הממוצעת בשנה.

עם זאת, תרבות היזמות והיצירה הקיימות בארץ הביאו להתפתחותה של תעשיית המים המייצרת שלל מוצרים לשימוש בכל אחד מתחומיו הרבים של סקטור המים וביניהם הולכה, השקיה, בקרה, טיפול באיכות המים, טיפול בשפכים, מחזור מים, התפלת מים ועוד. עקב כך, קיימת דרישה לבעלי מקצוע שיעסקו בהנדסת תעשיות מים ויבטיחו את עתידה של תעשיית המים הישראלית.
לימודי הנדסת תעשיות מים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לתואר ראשון בהנדסת תעשיות מים

לימודי תואר ראשון בהנדסת תעשיות מים פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים בעלי זיקה למקצועות ההנדסה והמדעים המדויקים, אשר יש ברצונם להשתלב בתפקידי תכנון ופיתוח טכנולוגיות מים מתקדמות באמצעות רכישת הכשרה מקצועית.   

תנאי הקבלה לתואר ראשון בהנדסת תעשיות מים

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בהנדסת תעשיות מים משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
לימודי הנדסת תעשיות מים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי הנדסת תעשיות מים לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון בהנדסת תעשיות מים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד אקדמיות, בהתאם למתכונת הלימודים ולהיקף החומר הנלמד. חשוב לדעת כי תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם לאילוציהם השונים של הסטודנטים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.  

נושאי הלימוד בתואר הראשון בהנדסת תעשיות מים

במהלך לימודי התואר הראשון בהנדסת תעשיות מים מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא פיזיקה, כימיה, הנדסת חומרים, הנדסת סביבה, אקולוגיה, כלכלה, מיקרוביולוגיה, הנדסה כימית, מכניקת זורמים והידראוליקה, מעבר חום ומסה, הנדסת חשמל, גיאולוגיה, הידרולוגיה, הנדסת השקיה וניקוז, מערכות אספקת מים וביוב, הידרולוגיה של מי תהום, טוקסיקולוגיה, טכנולוגיות טיפול במים ועוד.    

תעודת גמר לאחר לימודי הנדסת תעשיות מים

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר B.Sc בהנדסת תעשיות מים מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בהנדסת תעשיות מים

עם סיום לימודי התואר הראשון בהנדסת תעשיות מים יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת תאגידי מים, מתקני טיפול במים ושפכים, מתקני התפלה, משרד הבריאות, משרד החקלאות, מועצות אזוריות, משרדי ממשלה ועוד.

לימודי המשך לאחר תואר ראשון בהנדסת תעשיות מים

בוגרי התואר הראשון בהנדסת תעשיות מים המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בהנדסת סביבה.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים לתואר שני בהנדסת אנרגיה או בכל אחד מתחומי ההנדסה הקיימים לתואר שני.  
מודעה
מחפש לימודי הנדסת תעשיות מים?
מחפש לימודי הנדסת תעשיות מים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק הירדן דרומית לכנרת
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה