לימודי הנדסת תרופות

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בהנדסת תרופות

לימודי תואר ראשון בהנדסת תרופות מכשירים את הסטודנטים לעבודה כמהנדסי תרופות בעלי ידע בפיתוח חומרים ביולוגיים ותרופות. הנדסת תרופות או הנדסה פרמצבטית הוא תחום ייחודי בתוך התחום הרחב של לימודי הנדסה ובהחלט חדשני. הנדסת תרופות מתבססת על ידע מהמדעים הבאים - כימיה, ביוכימיה, מתמטיקה, פיסיקה וביולוגיה ועוסקת בחומרים ביולוגיים ובאופן השימוש בהם בתעשיית התרופות.

יש לציין שבשנים האחרונות חלה התפתחות מואצת בפיתוח תרופות וחומרים ביולוגיים לתעשיית התרופות. בסיום הלימודים ניתן להשתלב במשרות בחברות תרופות ובתפקידים בתחום המחקר. סטודנטים להנדסת תרופות מחזקים את תחום הפיתוח הרפואי ומשלימים את תחום המכשור הרפואי. תחום הרפואה מעולם לא היה נגיש כלכך לקהל הרחב. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הנדסת תרופות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסת תרופות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי הנדסת תרופות 

לימודי תואר ראשון בהנדסת תרופות או הנדסה פרמצבטית מכשירים את הסטודנטים לעיסוק בפיתוח תרופות וייצור של תרופות ונשאים של תרופות, כך שיוכלו להשתלב בתעשיית התרופות, בתעשייה הביו-רפואית עתירת הידע ובמחקר האקדמי בתחום של הנדסת תרופות.

תואר ראשון בהנדסת תרופות כולל הכשרה מקיפה במקצועות מדע בסיסיים כמו כימיה, ביוכימיה, ופיסיקה וקורסים ייחודיים בתחום של הנדסה פרמצבטית. התחום מקביל מאוד להנדסה רפואית ומתמקד בפיתוח רפואי מציל חיים ומשמר.

לקראת סיום הלימודים, הסטודנטים לתואר ראשון בהנדסת תרופות מכינים פרויקט גמר שבו הם מיישמים את הידע שרכשו במהלך לימודיהם. פרויקט המגמר נערך בהנחיית שני מנחים, מנחה מטעם מוסד הלימודים הרלוונטי ומנחה שהוא מהנדס בכיר בתעשיית התרופות או חוקר מוביל בתחום הנדסת התרופות.
לימודי הנדסת תרופות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בהנדסת תרופות?

תוכנית הלימודים בהנדסת תרופות מקיפה נושאי לימודי ברים ביניהם חדו"א והנדסה אנליטית, מכניקה, מבוא לכימיה, מבוא לתכנות, כימיה פיסיקלית, כימיה אנליטית, כימיה אי אורגנית, כימיה אורגנית, חשמל, מגנטיות ואופטיקה, ביולוגיה של התא, ביוכימיה, יסודות הביולוגיה המולקולארית.

כמו כן לומדים הסטודנטים מתמקדים בהנדסה הגנטית והביוטכנולוגיה הפרמצבטית, אבטחת איכות ורגולציה פרמצבטית, מיקרוביולוגיה וביטוי חלבונים בתאים, אימונולוגיה, יסודות בפרמקולוגיה, יסודות בפרמקוקינטיקה, טכנולוגיה פרמצבטית תעשייתית, פיתוח תרופות ועוד.

מה הם תנאי הקבלה להנדסת תרופות?

תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון בהנדסת תרופות מקבילים לתנאי קבלה להנדסה רפואית. מדובר בתחום לא קל ולכן בהכרח יתאים לאנשים ריאליים ואנליטיים שלא נבהלים מנוסחאות, מספרים ותיאוריות. 

המכללה האקדמית הדסה מקבלת מועמדים בעלי ציון 550 בפסיכומטרי, המכללה האקדמית אפקה מקבלת מועמדים בעלי 600 בפסיכומטרי וממוצע ציונים 85 לפחות. 
לימודי הנדסת תרופות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי הנדסת תרופות?

לימודי הנדסת תרופות נמשכים כ 4 - 5 שנים בדומה לכל מסלול לימודים בהנדסה. 

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון בהנדסת תרופות?

בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת תרופות יוכלו להשתלב בתפקידי מחקר ופיתוח בתעשיית התרופות, בחברות כמו טבע, דקסון, סיגמה, רפא ועוד.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי הנדסת תרופות?

בוגרי התואר יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בהנדסה ביו רפואית או לכל תואר שני במדעים מדוייקים שיקנה יכולות מקצועיות נוספות וירחיב את הכישורים המקצועיים והמחקריים.
מודעה
מחפש לימודי הנדסת תרופות?
מחפש לימודי הנדסת תרופות?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה