ClickCease

לימודי הנדסת תרופות

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בהנדסת תרופות

לימודי הנדסת תרופות לתואר ראשון, הנקראים גם לימודי הנדסה פרמצבטית, הינם לימודים מרתקים במיוחד המשלבים בין הרפואה, המדעים המדויקים כמו כימיה, ביולוגיה, ביוטכנולוגיה, ביוכימיה ופיזיקה, ובין לימודי ההנדסה.  בשונה מלימודי הרוקחות העוסקים בתרופות עצמן, בהשפעתן ובדרכי השימוש בהן, לימודי הנדסת תרופות עוסקים בפיתוח התרופות השונות וייצורן.

העוסקים בתחום הנדסת התרופות אחראיים על כלל תהליך ייצור התרופה, החל מפיתוחה, דרך תכנון המערכות המותאמות לייצורה ועד לניהול קווי הייצור ובקרת האיכות על אלו.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הנדסת תרופות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסת תרופות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר ראשון בהנדסת תרופות

בשנים האחרונות חלה התפתחות מואצת בפיתוח תרופות וחומרים ביולוגיים שונים לתעשיית התרופות, זאת הודות להתפתחות המחקר והטכנולוגיה בתחום. נוסף על כך, תעשיית מדעי החיים על כל פניה התפתחה רבות וכן תוחלת החיים התארכה משמעותית בהשוואה לעבר.

כל אלו הובילו לדרישה וביקוש רבים לבעלי מקצוע מיומנים ואיכותיים אשר יש באפשרותם להשתלב בתעשיית התרופות ובתעשייה הביו-רפואית, הן לצרכי פיתוח תרופות המותאמות לשוק מבחינה בריאותית, מבחינה טכנולוגית ומבחינת חיי מדף, והן לצרכי מחקר בתחום.  
לימודי הנדסת תרופות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לתואר ראשון בהנדסת תרופות

לימודי תואר ראשון בהנדסת תרופות פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים בעלי זיקה לתחומי ההנדסה והרפואה, אשר יש ברצונם לפתח את ענף התרופות ולהשתלב בתעשייה הביו-רפואית באמצעות הכשרה אקדמית זו.

תנאי הקבלה לתואר ראשון בהנדסת תרופות

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בהנדסת תרופות משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
לימודי הנדסת תרופות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי הנדסת תרופות לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון בהנדסת תרופות על פני תקופת זמן של כארבע שנות לימוד אקדמיות, בהתאם למתכונת הלימודים ולהיקף החומר הנלמד. חשוב לדעת כי תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם לאילוציהם השונים של הסטודנטים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.  

נושאי הלימוד בתואר הראשון בהנדסת תרופות

במהלך לימודי התואר הראשון בהנדסת תרופות מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא אבטחת איכות ורגולציה פרמצבטית, מיקרוביולוגיה, ביטוי חלבונים בתאים, אימונולוגיה, פרמקולוגיה, פרמקוקינטיקה, פרמקודינמיקה, טכנולוגיה פרמצבטית תעשייתית, פיתוח תרופות, תרמודינמיקה, כימיה, ביוכימיה, פיזיקה ועוד.  

תעודת גמר לאחר לימודי הנדסת תרופות

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר B.Sc בהנדסת תרופות מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בהנדסת תרופות

עם סיום לימודי התואר הראשון בהנדסת תרופות יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת תעשיית התרופות בארץ ובעולם במשרות מחקר או פיתוח, ייצור תרופות, בקרה על תהליכי הפיתוח והייצור ועוד.  

לימודי המשך לאחר תואר ראשון בהנדסת תרופות

בוגרי התואר הראשון בהנדסת תרופות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בהנדסה ביו-רפואית.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים לתואר שני בהנדסה כימית או בכל אחד מתחומי ההנדסה הקיימים לתואר שני.  
מודעה
מחפש לימודי הנדסת תרופות?
מחפש לימודי הנדסת תרופות?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה