ClickCease

לימודי הנדסה אופטית

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי הנדסה אופטית
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הנדסה אופטית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסה אופטית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בהנדסה אופטית

לימודי הנדסה אופטית לתואר ראשון הינם לימודים מרתקים ומבוקשים הנלמדים במכללות והאוניברסיטאות השונות ברחבי הארץ תחת הפקולטה להנדסה. הלימודים משלבים בין תחום האופטיקה לבין האלקטרוניקה, כאשר העיסוק העיקרי הוא פיתוח רכיבים שונים המשמשים לצורך קליטה ועיבוד של אותות.

בוגרי לימודי הנדסה אופטית יוכשרו כמהנדסים בעלי ידע מקיף ומעמיק בכל היסודות המדעיים וביניהם אלקטרוניקה, אלקטרו-מגנטיות, מערכות מכניות, פיזיקה, תכנות, חשמל ועוד. הכשרה זו מאפשרת לבוגרים להשתלב בתעשיות שונות וביניהן תעשיות ביטחוניות, תעשיות רפואיות וכדומה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הנדסה אופטית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסה אופטית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות תואר ראשון בהנדסה אופטית

תחום ההנדסה האופטית הינו תחום לימודים צעיר יחסית, אשר עוסק ברכיבים אופטיים שונים המשמשים לצורך קליטת אותות ועיבוד אלו באמצעות מערכות מתקדמות שנמצאות בשימוש בתעשיות השונות. כמו כן, עוסק התחום בתיאור התנהגות האור, בתכונותיו ובאופן בו הוא מתייחס לחומר.

הסטודנטים במסלול לימודים זה יוכשרו לשליטה בעקרונותיהם הפיזיקליים של המערכות האופטיות השונות, זאת על מנת שיוכלו להתמודד עם הטכנולוגיות המשתנות בתחום ולפתח רעיונות חדשים בתחומי יישום הטכנולוגיות בתעשייה האופטית, האלקטרו-אופטית והמכנו-אופטית.

קהל היעד לתואר ראשון בהנדסה אופטית

לימודי תואר ראשון בהנדסה אופטית פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים בעלי זיקה לתחומי המתמטיקה, ההנדסה, הפיזיקה, הכימיה והטכנולוגיה, אשר יש ברצונם לעבור הכשרה אקדמית מקצועית בתחום מתפתח זה.   

תנאי הקבלה לתואר ראשון בהנדסה אופטית

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בהנדסה אופטית משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי הנדסה אופטית לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון בהנדסה אופטית על פני תקופת זמן של כשלוש שנות לימוד אקדמיות, בהתאם למתכונת הלימודים ולהיקף החומר הנלמד. חשוב לדעת כי תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם לאילוציהם השונים של הסטודנטים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.  

נושאי הלימוד בתואר הראשון בהנדסה אופטית

במהלך לימודי התואר הראשון בהנדסה אופטית מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא אופטיקה אלקטרונית, אופטיקה מכנית, תורת הגלים, רכיבי מערכות תקשורת, פיזיקה מודרנית, תקשורת אופטית, אינטרפרומטריה מיקרוסקופית, מערכות אופטיות, רדיומטריה, מקורות אור ולייזר, הנדסת חומרים ועוד.  

תעודת גמר לאחר לימודי הנדסה אופטית

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר B.Sc בהנדסה אופטית מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בהנדסה אופטית

עם סיום לימודי התואר הראשון בהנדסה אופטית יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת חברות הייטק, הנדסה רפואית, פיתוח מכשור רפואי, פיתוחים צבאיים, פיתוחים ממוחשבים, חברות סטארט-אפ ועוד.

לימודי המשך לאחר תואר ראשון בהנדסה אופטית

בוגרי התואר הראשון בהנדסה אופטית המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בכל אחד מתחומי ההנדסה הקיימים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎