ClickCease

לימודי הנדסת טכנולוגיות מים

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בהנדסת טכנולוגיות מים

לימודי הנדסת טכנולוגיות מים לתואר ראשון הינם לימודים ייחודיים ומרתקים אשר משלבים בין תחומי המדעים המדויקים, ההנדסה והטכנולוגיה, איכות הסביבה, מדעי המחשב והחקלאות. תוכניות הלימודים השונות בתחום באות במטרה להכשיר אנשי מקצוע שיהפכו את מדינת ישראל למרכז המשמש לאספקת מים לעצמה ולמדינות השכנות לה.

במסגרת עבודתם, נדרשים מהנדסי המים להשתמש בטכנולוגיות מתקדמות וביניהן מערכות אופטיות, מערכות חישה, מערכות ממוחשבות, מערכות לאיסוף ועיבוד אותות ועוד, אמנם מעבר לפן הטכנולוגי והמאתגר, כולל בתוכו העיסוק בתחום שליחות סביבתית רבה שכן הוא שם דגש על דאגה לאיכות הסביבה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הנדסת טכנולוגיות מים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסת טכנולוגיות מים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר ראשון בהנדסת טכנולוגיות מים

מצוקת המים מהווה קושי עיקרי הן בארץ ישראל והן במדינות רבות ברחבי העולם, ועל כן נוצר ביקוש רב למציאת פתרונות יצירתיים שיוכלו לסייע למחסור הקיים ולאפשר שימוש במים לצרכי שתייה, השקיה, רחצה וכדומה. בין הפתרונות הקיימים נמצאות מערכות התפלת המים, מערכות למחזור מי קולחין מטוהרים, טיפול בשפכים וכדומה.

במסגרת עבודתם, עוסקים מהנדסי המים בפיתוח של מערכות וטכנולוגיות שונות המאפשרות לבסס את תשתיות הולכת ואספקת המים השונות בדרכים יצירתיות ומגוונות.
לימודי הנדסת טכנולוגיות מים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לתואר ראשון בהנדסת טכנולוגיות מים

לימודי תואר ראשון בהנדסת טכנולוגיות מים פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים בעלי זיקה למקצועות ההנדסה והמדעים המדויקים, אשר יש ברצונם להשתלב בתפקידי תכנון ופיתוח טכנולוגיות מים מתקדמות באמצעות רכישת הכשרה מקצועית.   

תנאי הקבלה לתואר ראשון בהנדסת טכנולוגיות מים

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בהנדסת טכנולוגיות מים משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
לימודי הנדסת טכנולוגיות מים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי הנדסת טכנולוגיות מים לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון בהנדסת טכנולוגיות מים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד אקדמיות, בהתאם למתכונת הלימודים ולהיקף החומר הנלמד. חשוב לדעת כי תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם לאילוציהם השונים של הסטודנטים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.  

נושאי הלימוד בתואר הראשון בהנדסת טכנולוגיות מים

במהלך לימודי התואר הראשון בהנדסת טכנולוגיות מים מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא גלי ים, הנדסה ימית, טיפול במים, קידוח מים, ניהול משק מים, דיגום מים, תהליכי התפלה, הידרולוגיה, טיפול בשפכים ובקולחין, תכנון וניצול יעיל של משאבי מים, מיקרוביולוגיה, הידראוליקה, מדעי הקרקע, מתקני תברואה ואינסטלציה, חשמל, בריאות הציבור, ניקוז ושימור ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי הנדסת טכנולוגיות מים

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר B.Sc בהנדסת טכנולוגיות מים מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בהנדסת טכנולוגיות מים

עם סיום לימודי התואר הראשון בהנדסת טכנולוגיות מים יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה, יחידות סביבתיות, מרכזי ענפי המים והחקלאות, מפעלי תעשייה, בתי חולים, חברות וארגונים להתפלה וטיהור של מים ועוד.  

לימודי המשך לאחר תואר ראשון בהנדסת טכנולוגיות מים

בוגרי התואר הראשון בהנדסת טכנולוגיות מים המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בהנדסת סביבה.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים לתואר שני בהנדסת אנרגיה או בכל אחד מתחומי ההנדסה הקיימים לתואר שני.  
מודעה
מחפש לימודי הנדסת טכנולוגיות מים?
מחפש לימודי הנדסת טכנולוגיות מים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק הירדן דרומית לכנרת
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה