המכללה האקדמית כנרת הנדסה, חברה ורוח

תואר ראשון בהנדסת תעשיות מים

המכללה האקדמית כנרת הנדסה, חברה ורוח

תואר ראשון בהנדסת תעשיות מים

המכללה האקדמית כנרת הנדסה, חברה ורוח מקיימת מסלול לימודים ייחודי בארץ לתואר ראשון B.SC בהנדסת תעשיות מים, המאפשר לבוגריו השתלבות בתעשיית המים הישראלית והבינלאומית. אחוזי ההשמה של בוגרי המכללה האקדמית כנרת הנדסה, חברה ורוח עומד על למעלה מ- 90%.

קיימת מלגה ייחודית לסטודנטים לתואר זה.

הלימודים מתקיימים בצפון הארץ, על שפת הכנרת.

מידע כללי

מאז היווסדה, מתמודדת מדינת ישראל עם בעיית המחסור במים. אולם, בזכות השקעות כלכליות, הון אנושי איכותי ותרבות יזמית ויצירתית, התפתחה במשך השנים בישראל תעשיית המים העוסקת בפיתוח וייצור מגוון מוצרים לשימוש בתחומים הרבים של סקטור המים, ביניהם: הולכה, השקיה, בקרה, טיפול באיכות המים, טיפול בשפכים, מיחזור מים, התפלת מים ועוד.

תוכנית הלימודים באקדמית כנרת מותאמת לצרכים הנוכחיים והעתידיים של תעשיית המים הישראלית, החותרת להרחיב את פעילותה בחו”ל, תוך הבנת הצרכים השונים במדינות המפותחות והמתפתחות, ורתימת הניסיון שנצבר בישראל כמנוף לחדירה לשווקים העולמיים.

תנאי קבלה

המועמדים יידרשו בבגרות מלאה, אנגלית 4 יח', פסיכומטרי/ פסיכוטכני 560. הנדסאים יידרשו בבגרות מלאה, אנגלית 4 יח', ודיפלומת הנדסאים בממוצע מעל 75.

משך לימודים

הלימודים נמשכים כ- 4 שנים.

תכנית לימודים

  • קורסי יסוד - בעיקר מתמטיקה ופיסיקה, המעניקים תשתית ידע יציבה, אשר מהווה בסיס לכל הכשרה הנדסית, עם התאמות לפי הדרישות הספציפיות של כל מקצוע.
  • קורסי הנדסה בסיסיים - מקנים ידע בסיסי רחב בדיסציפלינות שונות המהוות בסיס ו/או משיקות לתחום הנדסת המים, ומכשירים את הסטודנט להשתלב ולפעול בכל ענף מקצועי הקשור בתעשיית המים.
  • קורסי התמחות – כוללים נושאים העומדים ועשויים לעמוד במרכז עיסוקו של מהנדס בתעשיות המים, כגון: מערכות הולכת מים ושפכים, הנדסת השקיה וניקוז, טיפול במים ושפכים, תהליכים ממברנליים לשיפור מי קולחין והתפלה, ומכשור ובקרה של מערכות מים ושפכים.
  • פרויקט מסכם - במסגרתו מיישם הסטודנט את הידע שצבר במהלך הלימודים לפתרון בעיה הנדסית משמעותית.

התמחות בהנדסת אגרו-טק

הפקולטה להנדסה באמצעות המחלקה להנדסת תעשיות מים, השיקה מסלול התמחות בהנדסת אגרו-טק (הנדסה חקלאית). בנוסף להכשרתו כמהנדס מים, בוגר המסלול להנדסת אגרו-טק, לומד להפעיל כלי תכנון ולשלב ידע וטכנולוגיות מתחומי ידע שונים במערכות חקלאיות, במטרה לשפר את התנובה והניצולת החקלאית בתחומי החקלאות השונים וכן, לעסוק בפיתוח מערכות חישה, מיכון אוטונומי, מערכות איסוף, ניתוח והפצה של נתונים, פיתוח גישות טיפול ביולוגיות בתחומי ההדברה והדישון והנדסת פולימרים לשחרור מושהה ומבוקר של חומרי הזנה וחומרים שונים הדרושים לגידולים החקלאיים.

התמחויות אלו מרחיבות את אפשרויות התעסוקה של בוגרי המסלול בסקטור החקלאי והמסחרי (חברות הזנק, חברות טכנולוגיות)
.

תעודה

למסיימי התוכנית שיעמדו בכל הדרישות, יוענק תואר ראשון B.Sc בהנדסת תעשיות מים מטעם המכללה האקדמית כנרת הנדסה, חברה ורוח.

אפשרויות תעסוקה

תוכנית הלימודים מכשירה את בוגריה להשתלב בתעשיית המים המקומית בתפקידים של מהנדסי מפעל העוסקים, בין השאר, בתהליכי פיתוח ואינטגרציה של מוצרים הקשורים בהנדסת מים, וביישום ושיווק של מוצרי התעשייה השונים בארץ ובעולם.

מעבר לכך, באפשרותם של הבוגרים להשתלב במגוון רחב של תפקידים בסקטור המים הישראלי, כגון מהנדסי מים בתאגידי המים, מהנדסי תפעול של מתקני טיפול במים ושפכים ובמתקני התפלה וכן בתחומי הייזום, התכנון והתפעול של פרויקטים בתחום הנדסת מים.