ClickCease

לימודי הנדסת אנרגיה, גז ונפט

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בהנדסת אנרגיה, גז ונפט

לימודי הנדסת אנרגיה, גז ונפט לתואר ראשון הינם לימודים מרתקים וייחודיים הנלמדים תחת הפקולטה להנדסה ובאים במטרה להכשיר את בוגריהם להשתלבות באחד הענפים המתחדשים והמתחזקים בתעשייה בארץ. תחום האנרגיה והגז הטבעיים הולך ועולה עקב ההבנה הגוברת כי השמירה על איכות הסביבה היא חשובה במיוחד.

בעלי המקצוע בתחום הנדסת האנרגיה, הגז והנפט משתלבים בחברות שונות בענפי התעשייה המגוונים, ובמסגרת תפקידם עוסקים במשרות פיתוח ותכנון ובתחום כן בשימוש בגז כמקור אנרגיה עיקרי.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הנדסת אנרגיה, גז ונפט?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסת אנרגיה, גז ונפט?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר ראשון בהנדסת אנרגיה, גז ונפט

במדינת ישראל החיפוש אחר מאגרי נפט החל לפני שנים רבות, אמנם הקידוחים שבוצעו הניבו תוצאות מאכזבות יחסית. בשנים האחרונות, עם גילוי מצבורי הגז בחופי המדינה ובמקביל לעלייה בחשיבות השמירה על איכות הסביבה, תחום לימודי הנדסת אנרגיה, גז ונפט הלך והתפתח.

השאיפה העיקרית, הן מבחינה כלכלית והן מבחינת איכות הסביבה, הוא להפוך את הגז הטבעי למקור האנרגיה העיקרי. לשם כך נדרשת הכשרה מקצועית ואיכותית בסיומה יצאו הבוגרים לשוק העבודה כבעלי מקצוע מיומנים שיש באפשרותם להשתלב במגוון העבודות בתחום.
לימודי הנדסת אנרגיה, גז ונפט
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לתואר ראשון בהנדסת אנרגיה, גז ונפט

לימודי תואר ראשון בהנדסת אנרגיה, גז ונפט פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים בעלי זיקה לתחומי ההנדסה והטכנולוגיה, אשר יש ברצונם ללמוד כיצד לתכנן מערכות לטיפול ולהובלה של הגז הטבעי, לאחסונו במאגרים מתאימים, לבצע בקרה ותחזוקה על המערכות, לחלק אותו לצרכנים במשק וכדומה.

תנאי הקבלה לתואר ראשון בהנדסת אנרגיה, גז ונפט

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בהנדסת אנרגיה, גז ונפט משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
לימודי הנדסת אנרגיה, גז ונפט
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי הנדסת אנרגיה, גז ונפט לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון בהנדסת אנרגיה, גז ונפט על פני תקופת זמן של כארבע שנות לימוד אקדמיות, בהתאם למתכונת הלימודים ולהיקף החומר הנלמד. חשוב לדעת כי תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם לאילוציהם השונים של הסטודנטים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.  

נושאי הלימוד בתואר הראשון בהנדסת אנרגיה, גז ונפט

במהלך לימודי התואר הראשון בהנדסת אנרגיה, גז ונפט מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא בטיחות וחסכון באנרגיה, תקנים למערכות גז טבעי, גז טבעי ואיכות הסביבה, אחסון גז, אנרגיות מתחדשות, מתקני הפקת נפט, תחזוקת מערכות גז, הובלת גז טבעי, תהליכי שאיבה ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי הנדסת אנרגיה, גז ונפט

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר B.Sc בהנדסת אנרגיה, גז ונפט מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בהנדסת אנרגיה, גז ונפט

עם סיום לימודי התואר הראשון בהנדסת אנרגיה, גז ונפט יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת מפעלים וחברות שונות כמו חברת החשמל, מתקני תעשייה בהם נעשה שימוש בגז כמקור אנרגיה, משרדי ממשלה ועוד.

לימודי המשך לאחר תואר ראשון בהנדסת אנרגיה, גז ונפט

בוגרי התואר הראשון בהנדסת אנרגיה, גז ונפט המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בהנדסת אנרגיה.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים לתואר שני בהנדסת סביבה או בכל אחד מתחומי ההנדסה הקיימים לתואר שני.  
מודעה
מחפש לימודי הנדסת אנרגיה, גז ונפט?
מחפש לימודי הנדסת אנרגיה, גז ונפט?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה