לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל

אם כבר בגיל צעיר התחלתם לחלום על בניית כלי טיס, אם אתם מעוניינים "לכבוש" את החלל, ואם אתם מחפשים לימודים מאתגרים שייקחו אתכם גבוה – ויפתחו בפניכם שלל אפשרויות פרנסה מרתקות, יוקרתיות ורווחיות – לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל הם, כנראה, בדיוק מה שאתם מחפשים.

לימודי הנדסה אווירונאוטית, המשתייכים, כמובן, לעולם ההנדסה, נחשבים למאתגרים במיוחד, ותלמידיהם, על אף ההשקעה הרבה לה הם נדרשים, זוכים ליהנות מתכנית לימודים עשירה, המשלבת בין שלל נושאי לימוד מרתקים – פיסיקה ומתמטיקה, הנדסת חומרים והנדסת חשמל ורבים אחרים. אז אם גם אתם רוצים "לגעת בשמים" הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי הנדסה אווירונאוטית.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל?

לימודי תואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל מיועדים למי שכלי טיס, טילים ולוויינים מרתקים אותו – והוא מעוניין ללמוד כיצד לתכנן, לפתח ולהשתתף בהליכי ייצור ומחקר בתחום. מובן כי הלימודים מתאימים למי שהתברכו ביכולות ריאליות והנדסיות מתקדמות, והם אינם נרתעים מאתגרים.

אם אתם מתעניינים בהנדסת אווירונאוטיקה, ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודים אחרים מתחום ההנדסה, ואם אתם פשוט נמשכים לעולם התעופה והחלל – גם לימודי קורס טיס אזרחי יכולים להיות פתרון מושלם עבורכם.

מה הם תנאי הקבלה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל?

תנאי הקבלה ללימודי הנדסה אווירונאוטית אינם פשוטים, ובדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בעלי ציונים מעל לממוצע בתעודת הבגרות ובבחינה הפסיכומטרית. כמו כן, על תעודת הבגרות לכלול לפחות 4 יחידות לימוד במתמטיקה ובאנגלית בציון עובר – ולעיתים אף יש דרישה להרחבה של מקצוע ריאלי נוסף בבגרות.

תנאי הקבלה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל בטכניון, לדוגמא, כוללים דרישה לציון סכם (ציון משולב של הבגרות והפסיכומטרי) של 82 לכל הפחות, וכן תעודת בגרות הכוללת לפחות 4 יח"ל במתמטיקה ואנגלית. שימו לב – ציון הסכם הדרוש לקבלה משתנה משנה לשנה, ועל כן כדאי לברר סמוך למועד ההרשמה מהו הציון הנדרש.

אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אין זו סיבה לוותר על החלום ללמוד הנדסת אווירונאוטיקה: אתם יכולים להעלות את ציוני הבגרות בעזרת קורס השלמת ושיפור בגרויות, להוציא ציון גבוה יותר בפסיכומטרי בעזרת קורס הכנה לבחינה, או להצטרף ללימודים במכינה קדם-אקדמית – שתעזור לכם להתקבל בקלות יחסית ללימודים המאתגרים בתחום.

כמה זמן נמשכים לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל?

לימודי הנדסה אווירונאוטית לתואר ראשון, בדומה לרבים מלימודי ההנדסה, נמשכים ארבע שנים. כיוון שלימודים אלו אינם קלים כלל וכלל – כדאי שתתכוננו לכך כי גם בבית תצטרכו להקדיש זמן לא מועט ללימודים, אם ברצונכם לסיים אותם בהצלחה. עקב מורכבותם הרבה של הלימודים, והזמן הרב שהם דורשים, לא קיים מסלול לימודי ערב בתחום, והם לא כל כך מתאימים למי שעובד במשרה מלאה.

מה לומדים בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל?

תכנית הלימודים של תואר ראשון בהנדסת חלל ואווירונאוטיקה תדאג לצייד אתכם בעל הידע והכלים הדרושים למהנדס המקצועי והאיכותי בתחום. הודות לשילוב של לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים, ושלל תרגולים והתנסויות מעשיות (לרבות ביצוע פרויקט גמר מונחה) זוכים התלמידים להכשרה איכותית במיוחד.

בין הנושאים הנלמדים במהלך התואר: מתמטיקה, כימיה כללית, מבוא להנדסת אווירונאוטיקה וחלל, מבוא למחשב, פיזיקה, מכניקת המוצקים, שרטוט הנדסי, הנדסת חומרים לתעופה, תרמודינמיקה, יסודות המבנה האווירנוטי, מבוא להנדסת חשמל, ייצור תעופתי, הנעה סילונית, הנעה רקטית ושריפה, בקרת תעופה, מבנים תעופתיים, כלי טיס, טילים, רקטות, רשתות נתונים במערכות מוטסות, בליסטיקה חיצונית ודינמיקת קליעים, שיטות מדידה מתקדמות בזרימה, תורת האלסטיות, מערכות בקרה ספרתית, תורת היציבות של מבנים, בקרת מסלולי לוויינים, מעבר חום בהנדסת אוויר- חלל, מערכות ניווט והנחיה, תכן מבנה מטוסים ועוד שלל נושאים מרתקים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל?

בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון – B.Sc בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל?

בוגרי תואר ראשון באווירונאוטיקה נחשבים לאנשי מקצוע מבוקשים בשוק העבודה, והם יכולים להשתלב בשלל משרות מאתגרות, מרתקות ורווחיות: ברפאל ובתעשייה האווירית, בתעשייה הצבאית ובחיל האוויר, במיזמי הייטק וחברות של טכנולוגיה עילית, בחברות תעופה, בעבודות בתחומי הרובוטיקה, ההנדסה והמחשבים וכיו"ב. כן יכולים הבוגרים להשתלב בעבודות מחקר והוראה באקדמיה ומכוני מחקר. בוגרים בעלי תעודת הוראה יוכלו להשתלב גם בעבודה בבתי הספר.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל?

בוגרים אשר מעוניינים להמשיך בלימודיהם יכולים לבחור בין שלל אופציות מרתקות – שכן כמעט כל התארים המתקדמים בתחומי ההנדסה והמדעים המדויקים פתוחים בפניהם: תואר שני בהנדסת מחשבים, תואר שני בהנדסת מכונות ותואר שני בפיסיקה הם רק חלק מהאפשרויות שעומדות בפני מסיימי תואר ראשון בהנדסה אווירונאוטית.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎