ClickCease

לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל

לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל לתואר ראשון, הנקראים גם לימודי הנדסה אווירונאוטית, הינם לימודים מרתקים הנלמדים תחת הפקולטה להנדסה ונחשבים למאתגרים במיוחד, שכן הם משלבים בין תחומי הפיזיקה, המתמטיקה, הנדסת החומרים, הנדסת החשמל, המדעים המדויקים, ניהול הפרויקטים ועוד.

בוגרי לימודים אלו נחשבים לבעלי מקצוע מבוקשים במיוחד בשוק העבודה ויש ביכולתם להשתלב במשרות מרתקות במסגרתן יקדמו את עולם התעופה, הן האזרחי והן הצבאי, זאת באמצעות פיתוח כלי תעופה ומערכות אווירונאוטיקה מתקדמות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות תואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל

הנדסת אווירונאוטיקה עוסקת בתכנון, פיתוח, ייצור ובקרה של מערכות מוטסות ומוצרים מוצרים כמו לוויינים, מערכות טכנולוגיות אוויריות וחלליות, כלי טיס, טילים, מערכות בליסטיות, מסוקים, חלליות, מנועים מסוגים שונים, מערכות ניווט, מערכות תקשורת, מערכות הנחיית טילים וכדומה.

במסגרת הלימודים יעסקו הסטודנטים בנושאים מגוונים כמו תורת ההנעה, הנעה סילונית, הנעה רקטית, ייצור ובקרה, אווירודינמיקה, מערכות אלקטרוניות ייחודיות ומתקדמות ועוד, ובאמצעות כך יוכלו לבנות כלי טיס ולהטיסם, לבנות ולשגר רקטות, להשתלב בפרויקטי לוויין, לתכנן מזל"טים ומל"טים, לעסוק בפיתוח נשק ועוד.

קהל היעד לתואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל

לימודי תואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים בעלי יכולות ריאליות והנדסיות מתקדמות אשר יש ברצונם להשתלב במשרות מפתח בתעשייה כמהנדסים ומובילי פרויקטים בתחומי האווירונאוטיקה באמצעות רכישת הכשרה אקדמית זו.  

תנאי הקבלה לתואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל על פני תקופת זמן של כארבע שנות לימוד אקדמיות, בהתאם למתכונת הלימודים ולהיקף החומר הנלמד. חשוב לדעת כי תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם לאילוציהם השונים של הסטודנטים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.  

נושאי הלימוד בתואר הראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל

במהלך לימודי התואר הראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא פיזיקה, כימיה, שרטוט הנדסי, תרמודינמיקה, הנדסת חשמל, רקטות, רשתות נתונים במערכות מוטסות, בליסטיקה חיצונית ודינמיקת קליעים, שיטות מדידה, תורת האלסטיות, הנעה רקטית ושריפה, מבנים תעופתיים, תורת היציבות של מבנים ועוד.   

תעודת גמר לאחר לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר B.Sc בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל

עם סיום לימודי התואר הראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת התעשייה האווירית, התעשייה הצבאית, חברות הייטק, חברות תעופה, חברות רובוטיקה, מכוני מחקר ועוד.

לימודי המשך לאחר תואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל

בוגרי התואר הראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בהנדסת מכונות.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים לתואר שני בהנדסת מערכות או בכל אחד מתחומי ההנדסה הקיימים לתואר שני.  
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎