ClickCease

המכללה האקדמית הדסה ירושלים

תואר ראשון בביוטכנולוגיה

המכללה האקדמית הדסה ירושלים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות המכללה האקדמית הדסה ירושלים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על המכללה האקדמית הדסה ירושלים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בביוטכנולוגיה

המכללה האקדמית הדסה בירושלים מציעה במסגרת בית הספר הבינתחומי לבריאות חברה ומדע מסלול לימודים ייחודי לתואר ראשון בביוטכנולוגיה המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

המכללה האקדמית הדסה ירושלים מזמינה אותך ללמוד תואר ראשון בביוטכנולוגיה ולהמשיך ישר לשנה הרביעית בלימודי רפואה במגוון מוסדות אקדמיים. 
* ע"פ תנאי הקבלה של המוסדות עצמם.

שכר הלימוד הינו אוניברסיטאי.

הלימודים מתקיימים בירושלים.

יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות המכללה האקדמית הדסה ירושלים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על המכללה האקדמית הדסה ירושלים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי

ביוטכנולוגיה היא תחום המשלב את הידע המצטבר בתחום הביולוגיה ביחד עם טכנולוגיות מתקדמות, לטובת האדם וסביבתו בתחומים מגוונים, כגון מזון, רפואה, חקלאות, קוסמטיקה, ציוד רפואי ואיכות הסביבה. מדובר בתחום הנמצא בהתפתחות מואצת ובעל פוטנציאל כלכלי אדיר, שכן תעשיות שלמות עושות שימוש בידע זה בפיתוח מוצרים שונים, והעולם צמא למומחים בתחום.

החוג מציע רכישת ידע בפיתוח, בגילוי ובמיצוי של מוצרים בתחומי המזון, הקוסמטיקה וציוד רפואי. ההוראה האינטנסיבית של תחומי הביולוגיה למקצועותיה השונים והכימיה, מאפשרת לסטודנטים להתמקצע בתחומים אקדמיים מגוונים, ואף להיקלט בחברות ביוטכנולוגיות ופרמצבטיות מובילות.

בחוג מושם דגש מיוחד על הכשרה מעשית של הסטודנטים בטכניקות העבודה העדכניות, והסטודנט מתנסה בעשרה סוגי מעבדות שונים החל משנה א' ובמהלך כל לימודי התואר. הסטודנטים נמצאים במעבדות ומתחילים בהתנסות המעשית בטכניקות העבודה ועובדים עם המכשירים שקיימים במחקר ובתעשייה היום. הניסיון המעשי מהווה יתרון משמעותי לקבלה למקומות עבודה וכן ללימודי המשך.

תנאי קבלה

  • מתאם - ציון מתאם מתקבל משילוב של ממוצע ציוני הבגרות המשוקלל עם ציון הבחינה הפסיכומטרית, או ציון מבחן התאמה – מבחן ת.י.ל.
    על ציון המתאם להיות מעל 530 (בציון מתאם מתחת ל 530- יש לפנות לצוות הייעוץ וההכוון של המכללה).
  • בגרות - תעודת בגרות מלאה עם ציון חיובי באנגלית ברמה של לפחות 4 יח"ל או תעודת סיום מכינה.
  • פסיכומטרי - ציון בבחינה הפסיכומטרית של המרכז הארצי לבחינות והערכה או ציון מבחן ת.י.ל – מבחן ההתאמה מטעם המכללה.
  • ממוצע בגרות 100+  עם 4 יח"ל במתמטיקה בציון 80 לפחות או 5 יח"ל בציון 70 לפחות. 
או
  • ממוצע בגרות 95 +  עם 4 יח"ל במתמטיקה בציון 80 לפחות או 5 יח"ל בציון 70 לפחות , ומקצוע מדעי נוסף מבין המקצועות הבאים: ביולוגיה , כימיה , או פיזיקה ברמה של 5 יח"ל ובציון מעל 80.

כל המועמדים חייבים לעבור ראיון קבלה 
בעלי תווג'י – יתקבלו רק בעלי בגרות מדעית ועמידה בתנאים לעיל 

משך לימודים

לימודי התואר נפרשים על פני 3 שנים בימים ראשון עד חמישי.

תכנית לימודים

תחומי לימוד עיקריים - ביולוגיה מולקולרית והנדסה גנטית, מיקרוביולוגיה, אימונולוגיה וכימיה.
קורסים נבחרים - מיקרוביולוגיה, וירולוגיה, ביולוגיה מולקולרית, פיזיולוגיה, מגן לתרפיה גנית, אבטחת ייצור תקינה, ביו אינפורמטיקה, מבוא לביולוגיה, אימונולוגיה וביוכימיה.

הודות לקורסים רבים בתחום הרפואה שהסטודנט משתתף בהם במסגרת לימודיו, בוגר חוג בעל ממוצע ציונים גבוה יכול להתקבל ללימודי רפואה במסגרת המסלול הארבע שנתי באוניברסיטת ת"א, באוניברסיטת בר אילן בצפת או באוניברסיטת אריאל, בכפוף לתנאי הקבלה של המוסד עצמו.

אפשרויות תעסוקה

במהלך השנה השלישית ללימודים מנכל"ים של חברות ביוטכנולוגיות מובילות בתעשייה מגיעים להרצות לסטודנטים על פעילות החברה שלהם במטרה לקשר אותם לתעשייה, להכיר להם שיטות עבודה כדי שיוכלו להיות רלוונטיים בכל שלב לשוק העבודה.

בוגרי החוג יכולים להמשיך ולהיכנס לשוק בעבודה בחברות ביוטכנולוגיה, בתעשיית התרופות והמזון, בבתי חולים ומוסדות מחקר. כמו כן הם יכולים להמשיך ולהתקדם לתארים מתקדמים בכל מוסד אקדמי או להמשיך ללימודי רפואה בהתאם לתנאי הקבלה.

חברות וארגונים בהם תוכלו למצוא את בוגרי ביוטכנולוגיה - Sigma Aldrich, מעבדות רפואיות של האוניברסיטה העברית, חברות פרמצבטיות, כמו דר' פישר, דקסל, מעבדות רפא, תרופות ג'ונסון אנד ג'ונסון, פריגת, בתי חולים וקופות חולים ברחבי הארץ, חברת כצט ועוד.
תחומי לימוד נוספים בהדסה ירושלים