המכללה האקדמית הדסה ירושלים

תואר ראשון במדעי המחשב .B.Sc

המכללה האקדמית הדסה ירושלים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות המכללה האקדמית הדסה ירושלים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על המכללה האקדמית הדסה ירושלים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון במדעי המחשב .B.Sc

המכללה האקדמית הדסה ירושלים מציעה במסגרת בית הספר למדעי המחשב. החוג מכשיר את הסטודנטים באופן אינטנסיבי, המחייב עבודה מאומצת, על מנת להביא את בוגריו לחזית הטכנולוגיה , ולעמדת הזינוק הטובה ביותר לעולם ההי-טק עם תום הלימודים. מספר הסטודנטים בחוג מצומצם, על מנת לאפשר רמת לימודים גבוהה המבוססת על הכרות אישית בין הסגל לסטודנטים, לפגוש את צרכיו של כל סטודנט באופן אישי, ובהתאם: לאפשר לו להביא את הפוטנציאל שלו לידי ביטוי.

סגל החוג מונה מרצים בעלי ניסיון של עשרות שנים בהוראה, אשר רואים בהכשרת דור העתיד של מהנדסי התוכנה את ייעודם המקצועי. במהלך הלימודים הסטודנטים עושים את פרויקטי הגמר במסגרת החוג למדעי המחשב בשיתוף עם חברות היי-טק ישראליות כמו אינטל, GM, סיסקו וכו'. סטודנטים רבים משתלבים כבר בשלב זה בתעשייה ועושים את פרויקט הגמר שלהם כחלק מעבודתם בחברה.

הלימודים מתקיימים בירושלים.

50% הנחה על דמי הרישום עד 14.05.20
 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות המכללה האקדמית הדסה ירושלים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על המכללה האקדמית הדסה ירושלים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי

החוג למדעי המחשב במכללה האקדמית הדסה הינו מהחוגים הוותיקים והמוכרים ביותר בתחום לימודי מדעי המחשב והנדסת התוכנה וקיים משנת 1995. בוגריו מבוקשים בחברות ההיי-טק   ומשולבים כיום בחברות היי-טק מובילות כמו אינטל, סיסקו, מובילאיי, בית התוכנה של משרד האוצר, צ'ק פוינט, הדסה עין כרם ועוד חברות רבות במשק הישראלי. 

היקף לימודים

משך הלימודים לתואר בוגר במדעי המחשב הוא שלוש שנים. היקף הלימודים לתואר בוגר במדעי המחשב הוא 140 נקודות זכות, או כ-180 שעות לימוד, המתפרשות על-פני שישה סמסטרים. ניתן לפרוש את התואר ל-4 שנים או לבנות תוכנית אישית. הלימודים כוללים פרויקט גמר בו מביא התלמיד לידי ביטוי את הידע שהוא רכש במהלך לימודיו לתואר בוגר במדעי המחשב.

תנאי קבלה

ציון מתאם של 560 וגם לפחות אחד מהתנאים הבאים:
  • 4 יח"ל מתמטיקה בבגרות בציון של 80 לפחות.
  • 5 יח"ל מתמטיקה בבגרות בציון של 70 לפחות.
  • 5 יח"ל מקצוע בגרות מדעי המחשב בציון של 80 לפחות (למי שנבחן בבגרות במתמטיקה ברמה של 4 או 5 יח"ל).
  • ציון 115 לפחות במרכיב הכמותי בפסיכומטרי או: ציון 575 לפחות במבחן ת.י.ל. למדעי המחשב.
  • מועמדים בעלי בגרות עם 3 יח"ל מתמטיקה יוכלו להתקבל רק אם יעברו את קורס ההכנה של החוג בציון של 70 לפחות בנוסף לתנאים המוזכרים לעיל אודות ציוני המתאם והתיל למדעי המחשב. עבורם מעבר הקורס בציון 70 לפחות הוא חובה.

חדש במכללה האקדמית הדסה ולזמן מוגבל !!! מסלול קבלה מיוחד וללא פסיכומטרי.

  • ממוצע בגרות 100 עם 4 יח"ל במתמטיקה בציון 80 לפחות או 5 יח"ל בציון 70 לפחות.
  • ממוצע בגרות 90+ עם 4 יח"ל במתמטיקה בציון 90 לפחות או 5 יח"ל בציון 75 לפחות.
או
  • בגרות במתמטיקה 3 יח"ל חייב בציון מתאם 560 לפחות וגם תיל למדעי המחשב 575 ,וגם ציון 70 לפחות בקורס ההכנה בקיץ. 

נושאי הלימוד

בין תחומי הלימוד העיקריים: תוכנה ותכנות, חמרה ומערכות מחשב, תיאוריה של מדעי המחשב, מתמטיקה.

מסלול לתעודת הוראה

מיועד לתלמידי החוגים המדעיים: מדעי המעבדה הרפואית, ביוטכנולוגיה, מדעי המחשב, איכות הסביבה. המסלול נפתח לפני כ- 6 שנים במכללה, בשיתוף מכללת דוד ילין, ובחסות משרד החינוך, מתוך כוונה להכשיר מורים איכותיים במערכת החינוך במיוחד בתחום המדעים. היתרון הברור של הסטודנט המשתתף בתכנית זו הוא פתיחת אופק תעסוקתי נוסף.

במהלך 3 שנות הלימודים לתואר במדעי המחשב במכללה, ישתתף הסטודנט במבחר קורסים (2 בכל סמסטר) הלקוחים מתכנית הלימודים של מכללת דוד ילין אך מתקיימים במכללה, תוך כדי שהוא צובר נ"ז לתעודת הוראה. בסיום לימודיו לתואר, יהיה עליו לעבור השלמה במכללת דוד ילין במשך כשנה נוספת.

קורסי ההוראה אינם בתשלום נוסף על שכר הלימוד הקיים. כל עוד הסטודנט הינו סטודנט פעיל בתכנית לימודים מלאה במכללה האקדמית הדסה, הוא זכאי להשתתף בקורסים אלו. ככל שישתתף בקורסים רבים יותר – כך יקטן היקף ההשלמה שיידרש לעשות.

הקורסים מתקיימים בימים שני ושלישי בערב, היקפו של כל קורס 2 נ"ז והוא מתאים גם כקורס בחירה (שהינו חלק מדרישות החוגים בתכנית הלימודים). תכני הקורסים הינם מתחום הוראת המדעים, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, פילוסופיה וניהול כיתה ומערכות חינוך.

ההרשמה נפתחת בשבוע ההיכרות עד לסיום השבוע השני של הסמסטר. 

אפשרויות תעסוקה לבוגרי הלימודים

בוגרי החוג למדעי המחשב מוצאים עבודה תוך זמן קצר מסיום לימודיהם, בתפקידי תכנות ופיתוח בחברות היי-טק. בוגרים המעוניינים להרחיב את השכלתם יכולים להמשיך לתואר מוסמך במדעי המחשב במכללה.