המכללה האקדמית הדסה ירושלים

תואר ראשון בעבודה סוציאלית B.S.W

המכללה האקדמית הדסה ירושלים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות המכללה האקדמית הדסה ירושלים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על המכללה האקדמית הדסה ירושלים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בעבודה סוציאלית B.S.W

החוג לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית הדסה בירושלים, נועד להכשיר את הסטודנטים להיות עובדים סוציאליים תוך מתן דגש על מגוון המתודות (עבודה פרטנית, קבוצתית וקהילתית) ושיטות ההתערבות הקיימות ובהתאם לעקרונות והערכים של העבודה הסוציאלית. תכנית הלימודים מבוססת על שלושה יסודות: תיאוריה, פרקטיקה ומחקר.

כמו כן, תכנית הלימודים תבקש להקנות הבנה ומודעות לתהליכים הפסיכוסוציאליים בהתפתחות האדם הקבוצה והקהילה. ייחודה של תכנית זו, היא מתן הדגש המיוחד על ההיבטים הרב - תרבותיים בחברה הירושלמית.

הלימודים מתקיימים בירושלים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות המכללה האקדמית הדסה ירושלים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על המכללה האקדמית הדסה ירושלים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי

לימודי עבודה סוציאלית מכוונים לתלמידים שמעוניינים לחולל שינוי בחייו של הפרט ולשפר את איכות החיים שלו. הלימודים מתמקדים בהבנת הטבע האנושי ומצבי המשבר ומקנים כלים לסיוע ולהתמודדות עם מצבי מצוקה ומשבר במסגרת עזרה פרטנית, קבוצתית, זוגית, משפחתית וקהילתית.
הלימודים מקנים הבנה מעמיקה של התנהגותם של בני האדם ומחנכים את הסטודנטים לסובלנות ולהבנה כי מעשיו של האדם הם תוצאה של משבר ומצוקה שחווה מבלי לנקוט גישה שיפוטית.

החוג מכשיר עובדים סוציאליים אשר יוכלו לעבוד עם אוכלוסיות מגוונות, כגון קשישים, נכים, עולים חדשים, ילדים ונוער בתחומים רבים, כמו בריאות וחולי, עוני, התמכרויות, עבריינות מיד לאחר סיום התואר הראשון.

תכנית הלימודים משלבת לימודים עיוניים לצד הכשרה מעשית רחבה החל מהשנה הראשונה ובמהלך התואר כולו. תכנית הלימודים בנויה באופן שיטתי והדרגתי כך שבשנה הראשונה ללימודים התלמידים יחוו למידה מעשית, כמו השתתפות בימי חשיפה ועיון, יכירו מקרים מהשטח, יבצעו סיורים, ואילו בשנה השנייה ובשנה השלישית יתנסו בעבודה מעשית ממשית בשטח.

החוג מתהדר בסגל מרצים מנוסה ומיומן, כולם בעלי תואר דוקטור, המשמשים בתפקידי מפתח בשוק העבודה. בחוג מושם דגש על יחס אישי, פרטני ותומך וקיימות בו אווירה משפחתית וערבות הדדית בין התלמידים.

תנאי קבלה

  • מתאם - ציון מתאם מתקבל משילוב של ממוצע ציוני הבגרות המשוקלל עם ציון הבחינה הפסיכומטרית, או ציון מבחן התאמה – מבחן ת.י.ל. 
    על ציון המאם להיות מעל 550 (ציון מתאם מתחת 550 – הקבלה מותנית באישור ועדת קבלה של החוג).
  • בגרות - תעודת בגרות מלאה עם ציון חיובי באנגלית ברמה של לפחות 4 יח"ל או תעודת סיום מכינה.
  • פסיכומטרי - ציון בבחינה הפסיכומטרית של המרכז הארצי לבחינות והערכה או ציון מבחן ת.י.ל – מבחן ההתאמה מטעם המכללה.
  • ראיון קבלה - ראיון אישי בוועדת הקבלה בחוג
חדש במכללה האקדמית הדסה ולזמן מוגבל !!! מסלול קבלה מיוחד וללא פסיכומטרי.
  • ממוצע בגרות נדרש 101 לפחות
  • ראיון קבלה 

משך לימודים

לימודי התואר נפרשים על פני 3 שנים במשך ארבעה ימים בשבוע בשנה הראשונה ובימים ראשון עד חמישי בשנה השנייה ובשנה השלישית.

תכנית לימודים

תחומי לימוד עיקריים- שיטות התערבות בעבודה סוציאלית (פרט, משפחה, קבוצה, קהילה), טיפול באוכלוסיות שונות בעבודה סוציאלית (חרדיים, חברה ערבית, ילד ונוער, זקנים), מדעי ההתנהגות (פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה).
קורסים נבחרים - גדילה והתפתחות של האדם, חוק ומשפט בעבודה סוציאלית, תיאוריות באישיות, פסיכופתולוגיה, עבודה קהילתית, מצבי לחץ ומשבר, בריאות ושיקום, עבריינות והתמכרות, אלימות במשפחה ובריאות הנפש.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים הבוגרים יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בעבודה סוציאלית, ובכך לפתוח לעצמם דלת למגוון עצום של אפשרויות התמחות והתמקצעות כמו גם לתואר שני במשאבי אנוש, בייעוץ ארגוני, במדיניות ציבורית, במנהל עסקים ואף ללימודי תעודה בייעוץ זוגי ומשפחתי. בסיום לימודי תואר שני המעוניינים יוכלו להתפתח גם בתחום הקליני - טיפולי לאחר לימודי פסיכותרפיה.

אפשרויות תעסוקהעובד סוציאלי, עובד רווחה, עובד שיקום, קצין מבחן, חוקר ילדים.

חברות וארגונים בהם בוגרי התואר יכולים להשתלב - לשכות רווחה עירוניות, שירות בתי הסוהר, משרדי ממשלה,קופות חולים, בתי חולים, משטרה, חברות הייטק, חברות מובילות (כמו חברת החשמל, תנובה, שטראוס, אסם), בתי אבות, בתי ספר, פנימיות ומכונים להתפתחות הילד.