ClickCease

המכללה האקדמית הדסה ירושלים

המכללה האקדמית הדסה - לימודים בירושלים

המכללה האקדמית הדסה ירושלים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות המכללה האקדמית הדסה ירושלים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על המכללה האקדמית הדסה ירושלים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

המכללה האקדמית הדסה - לימודים בירושלים

המכללה האקדמית הדסה מוכרת על ידי המל"ג ומציעה שכר לימוד אוניברסיטאי ושנת לימודים ראשונה חינם לחיילים משוחררים. אלפי בוגרי המכללה השתלבו בתפקידים מרכזיים במערכת הבריאות, המחקר והעשייה וסיימו את לימודיהם במסלולי מדעי הבריאות והחיים, מדעי המחשב, תקשורת, עיצוב, ממשל וחברה והשתלבו בתפקידים בכירים במשק. אחוזה הנשירה במכללה האקדמית הדסה הוא מהנמוכים יותר: יותר מ - 90 אחוז מהסטודנטים מסיימים את הלימודים בהצלחה, הודות ליחס אישי וצוות מרצים מקצועי המלווה אותם לאורך הלימודים. 

הלימודים מתקיימים בירושלים.


יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות המכללה האקדמית הדסה ירושלים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על המכללה האקדמית הדסה ירושלים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע נוסף אודות המכללה

על המכללה
במכללה האקדמית הדסה ניתן ללמוד לתארים אקדמיים המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה בתחומים מגוונים ושכר הלימוד בה הוא אוניברסיטאי. ב-50 שנות פעילותה, המכללה הכשירה אלפי בוגרים במדעי הבריאות והחיים, במדעי המידע והמחשב, בתקשורת, בעיצוב, בממשל וחברה, אשר השתלבו בשוק העבודה ומכהנים אף בתפקידים מרכזיים במשק בתחומי ההי טק, הבריאות, המחקר, התעשייה והמגזר הציבורי.

המכללה בעלת מוניטין רב ומושם בה דגש על יחס אישי, פרטני, תומך ומשפחתי.

אחוז הנשירה במכללה האקדמית הדסה הוא מהנמוכים ביותר במוסדות להשכלה גבוהה בארץ. 92% מהסטודנטים מסיימים את לימודיהם בהצלחה הודות ליחס האישי והתומך המוענק לסטודנטים על-ידי צוותי המכללה השונים לאורך כל שנות הלימוד.

הביקוש ללימודים במכללה במגמת גדילה. כך למשל, מגזין TheMarker פירסם שהמכללה הגדילה את מספר הסטודנטים ב-300% בעשור האחרון, ואילו מגזין "פרובס" דירג את המכללה במקום השלישי בישראל בשיעור הצמיחה הגבוה ביותר. עם זאת, המכללה מקפידה על עמידה בתנאי הקבלה הנדרשים ללא פשרות.

בסקר של התאחדות הסטודנטים הארצית שפורסם בYnet דורגה המכללה, זו השנה החמישית, במקום הראשון בירושלים במדד שביעות רצון הסטודנטים מאיכות ההוראה ומסגל המרצים ובמקום רביעי בארץ, בעוד שמגזין "פרובס" האמריקאי דירג את המכללה במקום הראשון בירושלים במדד שביעות רצון הכללית של הסטודנטים.

מרכז לניהול קריירה
במכללה האקדמית הדסה פועל מרכז חדשני לניהול קריירה המציע סדנאות בחינם לכלל הסטודנטים ולבוגרים לכתיבת קורות חיים, להכנה לראיונות עבודה, לשכר ולחוזים, לכתיבה שיווקית, למיתוג אישי להכנה למרכז הערכה ועוד.

כמו כן המרכז פועל בשיתוף פעולה עם התעשייה ומציע משרות לסטודנטים ולבוגרים כמו גם תכניות התמחות לחלק מן החוגים במקומות עבודה פעילים ונחשקים. אחת לשנה המרכז מארגן יריד תעסוקה יוקרתי שבו משתתפות חברות מובילות בכל התחומים. בזכות הפעולות של המרכז 90% מהבוגרים של המכללה שעובדים, עובדים בתחום הלימודים שלהם.

מכינות
המכללה האקדמית הדסה מנגישה את ההשכלה הגבוהה לאוכלוסיות שונות, לכן היא פיתחה מסלולי מכינה ייחודיים המאפשרים למועמדים חסרי בגרות (או בעלי בגרות חלקית) להשתלב בלימודים אקדמיים תוך שנה אחת לכל היותר.

הלימודים במכינה מותאמים לסטודנטים שחזרו לספסל הלימודים גם לאחר זמן רב באמצעות למידה בסיסית והדרגתית אשר מסייעת לסטודנט להסתגל ביתר קלות ללימודים.

המכינה מהווה קרש קפיצה להצלחה בלימודים אקדמיים שכן סטודנט שהשתתף בה מקבל ארגז כלים שלם להתמודדות מוצלחת עם שנת הלימודים האקדמית הראשונה שבה נלמד כל הבסיס לתואר כולו.

תעודת המכינה ממירה את תעודת הבגרות בחישוב הממוצע לציון המתאם לצורך הקבלה לתארי המכללה האקדמית הדסה.

מלגות
המכללה האקדמית הדסה מציעה מבחר מלגות שניתן להגיש אליהן מועמדות ולקבל סיוע כספי בהתאם לקריטריונים שונים. המכללה מכבדת את כל המלגות החיצוניות שניתנות לסטודנטים על-ידי גופים פרטיים וציבוריים, כגון פר"ח, משרד החינוך, משרד הביטחון, הישג, אימפקט ועוד.

כמו כן, המכללה מציעה מגוון הלוואות למחייה ולמימון הלימודים שאפשר להחזיר אותן בפריסה רחבה עד 60 תשלומים ללא ריבית והצמדה.

בהתאם לחוק חיילים משוחררים שנת הלימודים הראשונה במכללה ממומנת על-ידי הקרן להכוונה לחיילים משוחררים לבוגרי שירות צבאי או לאומי.

מיקום ומעונות
המכללה האקדמית הדסה ממוקמת בלב ליבה של ירושלים במרחק הליכה קצרה מכל מוקדי העניין וההתרחשות. ליד המכללה יש תחנת רכבת קלה וכן כל האוטובוסים המרכזיים עוצרים בקרבתה.

במרחק הליכה קצרה מהמכללה יש מעונות שנבנו על-ידי העירייה.

מעונות אלה נבנו לאחרונה, והחדרים מרוהטים ומאובזרים בכל הנדרש.

כמו כן, סטודנטים יוכלו לגור בכפר הסטודנטים בהר הצופים במקרה שהמעונות בקרבת המכללה יגיעו לתפוסה מלאה.

מאחר שסטודנטים רבים מגיעים לירושלים לצורך לימודים, ניתן לשכור דירה עם שותפים במרכז העיר וסביבתה, וכך גם ליצור חוויית לימודים משמעותית ומהנה וגם לפתח חיי חברה פעילים ומשמעותיים.

מרכז אתגרים
מרכז אתגרים תומך בסטודנטים עם לקויות למידה, בסטודנטים שהעברית אינה שפת אמם, בעולים חדשים ובסטודנטים עם מגבלות בריאות ורפואיות כרוניות.

המרכז מפעיל מערך תמיכה המותאם לכל סטודנט בהתאם לצורך, הכולל התאמות במבחנים וייעוץ אישי.

בנוסף, המרכז מציע סיוע לימודי לכלל הסטודנטים, כמו חונכויות אישיות וסדנאות לאסטרטגיות למידה.

יועצי המרכז מלווים את הסטודנט מול מאבחנים, רופאים, ראשי חוגים (למשל, כדי לבנות תכנית לימודים מותאמת והדרגתית) וזאת על-מנת לקדם את הסטודנט כדי שהוא יוכל לממש את הפוטנציאל הלימודי הטמון בו בדיוק כמו כל סטודנט אחר.
תחומי לימוד נוספים בהדסה ירושלים