קורס הידראוליקה ופניאומטיקה

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי מערכות הידראוליות ופניאומטיות במכללות

מערכות הידראוליות ופניאומטיות מצויות כיום באין ספור מפעלים, וחשיבותן לתעשייה רבה במיוחד. על כן מהנדסים רבים, כמו גם הנדסאים, טכנאים ועובדים רבים במפעלים ובתעשייה, נדרשים להעמיק ידיעותיהם בתחום, ולדעת כיצד לתכנן, לתחזק, לתפעל ולתקן מערכות אלו. עובדים אשר הינם מומחים במערכות הידראוליות ופניאומטיות מבוקשים מאד בשוק העבודה – ושירותיהם נדרשים במפעלים רבים.

אז אם גם אתם מעוניינים להתמקצע בתחום – תוכלו להצטרף ללימודים בקורס הידראוליקה ופניאומטיקה, המוצע לכם על ידי מכללות מובילות בכל רחבי הארץ. קורס זה יקנה לכם היכרות מעמיקה עם מערכות אלו ויצייד אתכם במיטב הכלים לתפעולן ותחזוקתן. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס מערכות הידראוליות ופניאומטיות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הידראוליקה ופניאומטיקה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הידראוליקה ופניאומטיקה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס הידראוליקה ופניאומטיקה

ההידראוליקה (מיוונית: הידרו – מים, אולוס – צינור)  היא תחום העוסק במערכות הפקת אנרגיה והעברת כוח, המבוססות על דחיסת נוזלים במערכת צינורות, ואילו הפניאומטיקה היא התחום העוסק בטכנולוגיות הפקת אנרגיה והעברת כוח, המבוססות על דחיסת גז במערכת צינורות. המערכות ההידראוליות והפניאומטיות נפוצות כיום כמעט בכל מפעל, ותעשיות רבות תלויות במערכות אלו לצורך תפקודן השוטף.

מובן כי קיימים הבדלים בין המערכות ההידראוליות למערכות הפניאומטיות, ולכל אחת מהמערכות יתרונות וחסרונות משלה – בעוד המערכות הפניאומטיות הן, לרב, בטוחות יותר וזולות יותר, המערכות ההידראוליות, לעומתן, הן בדרך כלל יותר יעילות בהעברת כוח.
קורס הידראוליקה ופניאומטיקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מי קהל היעד לקורס הידראוליקה ופניאומטיקה?

הלימודים בקורסים בתחום ההידראוליקה והפניאומטיקה מיועדים לכל מי שעבודתו מערבת מערכות אלו –מהנדסים והנדסאים מתחומים שונים, טכנאים, עובדי אחזקה, מנהלי עבודה ומנהלי ייצור, עובדים בתחומי טכנולוגיות המים, וכלל העובדים במפעלים בהם יש שימוש במערכות הידראוליות ופניאומטיות.

אם אתם מתעניינים בלימודי הידראוליקה ופניאומטיקה, ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודי הנדסאי טכנולוגיות מים, לימודי דוגם מי שתיה, לימודי אינסטלציה ובלימודים נוספים מתחומי ההנדסה, ההנדסאים והאחזקה.

מה תנאי הקבלה לקורס הידראוליקה ופניאומטיקה?

תנאי הקבלה ללימודי הידראוליקה ופניאומטיקה כוללים, בדרך כלל, דרישה לרקע או ניסיון בעבודה עם מערכות הידראוליות ופניאומטיות, אולם מכללות אחדות מאפשרות קבלה גם ללא היכרות קודמת עם התחום או ניסיון בעבודה בו.

חלק מהקורסים בתחום פונים לקהלי יעד ספציפיים – כגון קורס הידראוליקה ופניאומטיקה למהנדסים, קורס הידראוליקה לטכנאי מכונות או קורס הידראוליקה ופניאומטיקה להנדסאים – והקבלה לקורסים אלו אפשרית רק לנמנים על קהל היעד הרלוונטי - בקבלה לקורס למהנדסים, לדוגמא, נדרשים המועמדים להיות מהנדסים מדופלמים, הרשומים בפנקס המהנדסים.
קורס הידראוליקה ופניאומטיקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך הלימודים ומתכונתם לקורס הידראוליקה ופניאומטיקה?

מרביתם של הקורסים בנושאי הידראוליקה ופניאומטיקה כוללים בין 60 ל-90 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים בין חודשיים לחצי שנה – בהתאם לסך שעות הלימוד הכולל, מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש ומפגש. כן מוצעים קורסי הידראוליקה ופניאומטיקה פנים ארגוניים, המיועדים לקבוצות עובדים במפעלים, בהם משך זמן ההכשרה נקבע בתיאום עם מנהלי המפעל – בהתאם לצרכים הספציפיים של כל מפעל.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים חשובים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס בעבודה יקשה עליכם לעשות זאת – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע – מכללות רבות בתחום מציעות לכם אפשרות בחירה בין לימודים בשעות הבוקר לבין לימודים בשעות אחר הצהריים והערב (לעיתים אפילו קיימת אפשרות ללימודים בימי שישי בבוקר), במטרה להקל על אנשים עובדים ליהנות מלימודים מעשירים אלו.

כמו כן, מועדי וזמני הקורסים הפנים ארגוניים בתחום נקבעים ישירות מול מנהלי הארגון, ומאפשרים לעבור קורס זה ללא לפגוע בעבודה השוטפת של המפעל.

מה נושאי הלימודים לקורס הידראוליקה ופניאומטיקה?

תכנית הלימודים בקורס הידראוליקה ופניאומטיקה היא עשירה – ודואגת להכשיר את הבוגרים בכל הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשות למי שעובד עם מערכות הידראוליות ופניאומטיות. על כן משלבים הלימודים בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק לבין שלל התנסויות מעשיות.

נושאי הלימוד הנכללים במרבית הקורסים בתחום: מונחי יסוד בפניאומטיקה, מדחסים, יחידות אויר דחוס, חישובי כוחות, תכנון ומעגלים, אביזרי פיקוד והפעלה, מונחי יסוד בהידראוליקה, ספיקה ולחץ צמיגות, משאבות ומנועים, מפעילים הידראוליים, שסתומי בקרת לחץ, מכלים הידראוליים, בניית מעגלים פניאומטיים, תכנון מערכות הידראוליקה, שמנים למערכות הידראוליות, קריאת שרטוטים, חישובים הידראוליים, תכנון מערכות פניאומטיקה, מניעת תקלות ואיתורן, טיפול בתקלות במערכות הידראוליות ופניאומטיות, בטיחות באחזקה ובתפעול המערכות, צנרת וחיבורים, פירוק והרכבה של מערכות הידראוליות ועוד.

איזו תעודה מקבל בוגר לקורס הידראוליקה ופניאומטיקה?

בוגרי הקורס, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים – לרבות מעבר מוצלח של מבחני הסיום, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס הידראוליקה ופניאומטיקה?

מערכות הידראוליות ופניאומטיות הופכות נפוצות יותר ויותר בתעשיות השונות – ועל כן בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב בשלל תפקידים טכניים בתעשייה, וכל מפעל בו מצויות מערכות הידראוליות ופניאומטיות ישמח להעסיק מומחים בתחום. מובן כי על מנת להשתלב בעבודות בכירות בתחום – יהיה עליכם לאחוז בתעודת מהנדס, תעודת הנדסאי או תעודת טכנאי, או להיות בעלי ניסיון מעשי בעבודות בתעשייה.

סיכום לקורס הידראוליקה ופניאומטיקה?

לסיכום, אם אתם עובדים בתחומים טכניים, או אם זכיתם להכשרה כהנדסאים, מהנדסים או טכנאים – וודאי כבר הבנתם כי היכרות מעמיקה ויכולת עבודה ותפעול של מערכות הידראוליות ופניאומטיות היא בגדר הכרח בתעשיות רבות, וכי מומחים בתחום יכולים לזכות להתקדמות מהירה בעבודה. אז אם גם אתם מעוניינים לרכוש ידע רב בתחום, כמו גם שלל כלים ומיומנויות מעשיות – הלימודים בקורס הידראוליקה ופנאומטיקה מיועדים עבורכם.

לימודים אלו, הנמשכים חודשים ספורים בלבד, יכולים לתרום לקידומכם המקצועי ולאיכות עבודתכם, ואף לפתוח בפניכם שלל אפשרויות תעסוקה חדשות. אז בואו ליהנות מלימודים של תחום מרתק – בואו ללמוד בקורס הידראוליקה ופניאומטיקה.
מודעה
מחפש קורס הידראוליקה ופניאומטיקה?
מחפש קורס הידראוליקה ופניאומטיקה?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה