מכללת מישלב

קורס ניקוי, חיטוי ותחזוקת מערכות מי שתיה וצנרת

מכללת מישלב

קורס ניקוי, חיטוי ותחזוקת מערכות מי שתיה וצנרת

מכללת מישלב מציעה קורס ייחודי להסמכת אנשי מקצוע לניקוי, חיטוי ותחזוקה של מערכות מי שתיה (מאגרים וצנרת). הקורס הינו בפיקוח משרד הבריאות, ובסיומו יהיו זכאים הבוגרים, שיעמדו בהצלחה במבחן, לרישיון מטעם משרד הבריאות לעסוק בתחום. הקורס יקנה לבוגריו את מיטב הידע והכלים הקיימים, תוך שימת דגש על איתור תקלות, מזעור נזקים, הקניית כלים לחסכון בעלויות ומתן פתרונות מעשיים לבעיות נפוצות בתחזוקה השוטפת של המערכות. בוגרי הקורס ייהנו מהסמכה מקצועית איכותית, ויוכלו להשתלב בעבודה בתחום.

הלימודים מתקיימים בתל אביב וחיפה.

מידע כללי אודות הלימודים

קורס ייחודי זה של מכללת משלב ובפיקוח משרד הבריאות, מציע הסמכה מקיפה לאנשי מקצוע לניקוי, חיטוי ותחזוקה של מערכות מי שתיה. הקורס משלב לימודים עיוניים מעמיקים יחד עם תרגולים מעשיים, כך שהסמכתם של הבוגרים תהא לעילא ועילא. סגל המרצים המעולה של הקורס, הכולל את מיטב אנשי המקצוע, מבטיח חווית לימודים מעשירה ואיכותית, אשר תסמיך עובדים מקצועיים ומיומנים.

מתכונת הלימודים

הקורס כולל כעשרה מפגשים, במתכונת של מפגש אחד לשבוע. 

נושאי לימוד

בין הנושאים והתכנים הנלמדים בקורס: חוקים ותקנות של משרד הבריאות – פיקוח ואכיפה; אופן הפיקוח אחר איכות המים המסופקים; ניקוי וחיטוי מערכות מים במבנים; הוראות לתפעול מערכות מי שתיה; מערכות אינסטלציה במבנים; חומרים מסוכנים – מנגנוני העברה והדבקה; התפרצות תחלואה במערכת; הפעלת ציוד ואמצעים למדידה; מחלוות המועברות ע"י מים; תקנות בריאות העם; הנחיות המשרד לאיכות הסביבה; התקנת מכשירי מז"ח - הדגמה ותרגול מעשי, ועוד נושאים רבים.

תעודה

בוגרי הקורס יהיו זכאים לרישיון של משרד הבריאות לניקוי וחיטוי מי שתיה, מאגרים וצנרת.

תחומי לימוד נוספים במישלב

קורסי אנרגיה, קיטור, הידראוליקה פנאומטיקה

קורסי בנייה, תשתיות, מיזוג אוויר ונגישות

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש