מכללת אורנס לניהול

קורסי סינית - למתחילים ומטיילים

מכללת אורנס לניהול

קורסי סינית - למתחילים ומטיילים

בקורס זה נלמד את הבסיס של השפה הסינית, החל מהגיית הצלילים בסינית (PINYIN) ועד לתרגום משפטים ולדיאלוג רציף בסינית. הניב הנלמד יהיה מנדרין, הניב הרשמי של סין. שיטת הלימוד היא מעשית ופרקטית ביותר מאחר והיא מחולקת לסיטואציות יומיומיות כאשר הלימוד הוא הדרגתי ביותר בכל סיטואציה לפי אוצר מילים ותחביר.

הלימודים מתקיימים בחיפה ובחדרה.

מידע כללי

לקראת סיום הקורס, הסטודנט יהיה בעל כלים חזקים להבנה ולניהול שיחה עם אדם סיני ויוכל לבטא את עצמו במשך 5-10 דקות ברציפות לפחות בשפה על פני 5-8 נושאים בסיסיים שונים.

בנוסף, יינתנו כלי עזר אינטרנטיים ואפליקציות לתרגול השפה. ספרי לימוד בעברית-סינית שנכתבו במיוחד על ידי שחר דויטש עבור הקהל הישראלי הלומד סינית בימינו יינתנו גם כן למשתתפים בקורס, משאב ייחודי שלרוב אין בקורסי סינית אחרים הנלמדים בארץ.

קהל יעד

  • קורס סינית למתחילים מיועד עבור כל מי שתרבות המזרח והשפה הסינית מרתקים אותו, ורוצה לצבור ידע ונסיון בשפה המדוברת.
  • קורס סינית למטיילים מיועד למי שהולך לטייל בפעם הראשונה בסין או שכבר טייל וצריך עוד ידע והעשרה בנוגע למסעו. בנוסף לשפה המדוברת שתילמד והתמקדות בסיטואציות הישרדותיות, נתמקד גם בטיפים תרבותיים למטיילים.

משך לימודים

  • קורס סינית למתחילים - 30 שעות אקדמאיות
  • קורס סינית למטיילים - 15 שעות אקדמאיות

נושאי לימוד

קורס סינית למתחילים: בקורס יחשפו הלומדים לסיטואציות יום יומיות כמו אכילה במסעדה, שהייה בבית מלון, התמצאות ברחוב וכיוונים, הצגה עצמית, קנייה בחנות ובסופרמרקט, לימודים, מגורים ועבודה, טיול ועוד. אוצר המילים שיועבר בקורס יהיה בין היתר – ימות השבוע, צבעים, ברכות, זמני היממה, מספרים, לבוש, תחבורה, שפות, מדינות, אתרים מעניינים וחשובים בסין ובעולם ועוד.

קרוא וכתוב ברמה בסיסית מאוד, דיבור ברמת היכרות והצגה עצמית, כתיבת אי-מייל לסינים, הבנת ההיררכיה העסקית בסין, חיפוש ספקים בעליבאבא, איך לארח סינים, שיחות במהלך ארוחה טרום עסקית, ערב קריוקי, סיור באתרים עם הסינים, אירוח אצל הסינים ועוד.

מושגים רבים והכרחיים להבנה בפן העסקי-סיני יילמדו גם כן – איבוד פנים, גואן שי, מנהיג, משמעות מתנות וצבעים, משמעות מספרים, צפון ודרום סין והקשרם לעסקים, עקיפין ולא במישרין, משמעויות למילה "כן" ו"הבנתי", היררכיה בפגישה, סדר ישיבה נכון, מתורגמן סמוי וכו'.

קורס סינית למטיילים: סיטואציות שיילמדו – הכוונה והתמצאות ברחובות סין, הגעה למלון, נחיתה בשדה התעופה, תקשורת במקרי חירום, קניות בחנות, קניות בסופרמרקט, קניות בשוק, כסף, מספרים וכו'. לכל סיטואציה אוצר מילים מגוון ורב וסימולציות ייערכו גם כן – כמשחק תפקידים בכיתה.

הקורס מומלץ לכל מי שמעוניין או שכבר היה בסין בכדי להעשיר את חווית הטיול שלו, לדעת לתקשר עם הסינים ולהתמצא יותר בקלות בסין וקבל את אהדתו של כל סיני וסינית באשר הם בזמן הגעתו לסין למטרת חופשה.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש