המרכז האקדמי רופין

תואר ראשון בעבודה סוציאלית

המרכז האקדמי רופין
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות המרכז האקדמי רופין?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על המרכז האקדמי רופין?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

תואר ראשון בעבודה סוציאלית

מכללת רופין מציעה מסלול לימודים לתואר ראשון בעבודה סוציאלית BSW. התואר מקנה רישוי לעסוק במקצוע על מגוון תפקידיו כמוגדר בחוק העובדים הסוציאליים תשנ"ו-1996.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות המרכז האקדמי רופין?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על המרכז האקדמי רופין?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי

עבודה סוציאלית היא מקצוע אקדמי טיפולי העוסק בבעיות אישיות וחברתיות כמו עוני ואלימות ובגורמים להן. העבודה הסוציאלית עוסקת בשינוי ונשענת על ראייה מערכתית של האדם בסביבתו. העובדים הסוציאליים נדרשים להסמכה אקדמית בתחום ולקבלת רישוי ממשלתי (כשירות) ויכולים להירשם בפנקס העובדים הסוציאליים במשרד הרווחה.

התכנית בעבודה סוציאלית במרכז האקדמי רופין היא הראשונה במכללות שפותחה באופן עצמאי ולא בחסות  אוניברסיטה. הדבר אפשר לה לכלול תכנים חדשניים ומותאמים לשטח ולהתאים את תכני הלימוד לצרכים הייחודיים בקהילה שבתוכה היא פועלת. התכנית חרתה על דגלה את שיתוף הפעולה בין האקדמיה לשדה. לאור מטרה זו היא כוללת החל משנת הלימודים הראשונה הכשרה מקצועית בהדרכתם של עובדים סוציאליים ממגוון שירותי רווחה, המייצגים את כלל האוכלוסיות הנזקקות לסיוע. בכל אחת משנות הלימוד לתואר מבצעים הסטודנטים את הכשרתם המקצועית במסגרת שירות אחר.

תנאי קבלה

 1. תעודת בגרות: למחלקה מתקבלים סטודנטים בעלי תעודת בגרות מלאה או תעודת שוות ערך קבילה על פי משרד החינוך.
 2. רמת ההישגים של המועמדים באחד מהקריטריונים הבאים או לפי שילוב של כמה מהם:
  א. ציון קבלה של 103 לפחות: חישוב של ממוצע הבגרות המשוקלל וציון של 530 לפחות בבחינה הפסיכומטרית
  ב. ציון של 600 לפחות בבחינה הפסיכומטרית
  ג. ממוצע בגרות (משוקלל עם בונוסים) של 100 לפחות
 3. אנגלית: מתקבלים ללימודים שאין ברשותם ציון בחינה פסיכומטרית חייבים להיבחן במבחן אמיר”ם שייערך במרכז האקדמי רופין או להיבחן בבחינת אמי”ר של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה.
 4. עברית: מועמדים שנבחנו בחינה פסיכומטרית בשפה שאינה עברית ו/או ששפת ההוראה בבית ספר התיכון שבו למדו אינה עברית חייבים להציג ציון 100 לפחות במבחן ידע בעברית (יע”ל).
* במקרים חריגים תידון קבלתם של מועמדים אשר אינם עומדים בדרישות.

משך הלימודים

לימודי יום, 4 ימים בשבוע במשך 3 שנים אקדמיות.

תכנית הלימודים

התכנית מציעה שני מסלולי לימוד (החל משנה ב'):
 • מסלול פרט ומשפחה: המסלול מכשיר עובדים סוציאליים ומקנה להם את הידע והכלים הנדרשים לטיפול ישיר בפרטים, משפחות וקבוצות המצויים במצבי סיכון ומשבר וכן כלים הנחוצים להתמודדות עם תחומים כגון אלימות, עוני, חולי, בריאות נפש, עבריינות, ילדים בסיכון, התמכרויות ועוד.
 • מסלול קהילה ומדיניות: המסלול מכשיר עובדים סוציאליים כמנהיגים וכמובילי שינוי חברתי ומקנה להם כלים להתמודדות עם מדיניות חברתית ותהליכים קהילתיים וחברתיים כגון תהליכי דיאלוג בהקשר של קונפליקטים תוך-קהילתיים (יחסים בין-דוריים, בין-תרבותיים ובין-ארגוניים), ייזום והקמה של שירותים מותאמים לאוכלוסיות שונות, שינוי מדיניות ופיתוח מנהיגות יישובית ועוד.
תכני התכנית מותאמים לצרכים חברתיים משתנים. כך למשל מתקיים בתכנית קורס על חוסן ותקווה המתבסס על המשגה שפותחה למונח תקווה ושיטת טיפול ייחודית להתמודדות עם טראומה וקורס על דילמות של מיצוי זכויות אזרח. חלק מהקורסים מתקיימים בשיתוף פעולה עם לקוחות בקהילה.

אפשרויות תעסוקה

תכנית הלימודים וההכשרה המקצועית בכל אחד ממסלולי הלימודים לתואר ראשון בעבודה סוציאלית מקנות הסמכה למילוי תפקידים המיועדים על פי חוק לעובדים סוציאליים בלבד. זהו יתרון מקצועי ותעסוקתי של ממש בארגונים ממשלתיים, ברשויות המקומיות, בעמותות ובארגונים של המגזר האזרחי.

דוגמאות לקליטת בוגרות ובוגרי לימודי עבודה סוציאלית במגוון גופים: מחלקות לשירותים חברתיים, מרפאות לבריאות נפש בקהילה, בתי אבות ומוסדות לדיור מוגן, שירותי המבחן לנוער ולמבוגרים, בתי חולים ומרכזים רפואיים, שירותי בריאות בקהילה, שירותי שיקום מקצועי ושיקום נפגעי נפש, בתי סוהר ומעונות לנוער ולמבוגרים עוברי חוק, שירותי חסות הנוער, פנימיות ובתי ספר, המוסד לביטוח לאומי.

תעודה

למסיימי התכנית שיעמדו בכל הדרישות, יוענק תואר ראשון BSW בעבודה סוציאלית מטעם המרכז האקדמי רופין.

תחומי לימוד נוספים ברופין אקדמי