המרכז להשתלמויות רופין

לימודי כלים טיפוליים על בסיס פוטותרפיה – כולל התנסות מעשית

המרכז להשתלמויות רופין

קורס פוטותרפיה

המרכז להשתלמויות רופין מציע מסלול לימוד ייחודי ללימודי כלים טיפוליים על בסיס פוטותרפיה – כולל התנסות מעשית. המכללה הטכנולוגית רופין מזמינה אתכם להכיר את כלי תקשורת הנוגע בלב האדם. כוחה של תמונה כחושפת רגשות הנסתרים בעיני אדם. אמנות הצילום סוחפת למחוזות ילדות, לחלומות, לאמונות המנהלות את חיינו, ומביאה אותנו לשינוי והתפתחות.

לא נדרש ידע קודם בצילום. במפגשים יעשה שימוש במצלמת סטילס או במצלמת הטלפון הנייד.

מידע כללי

מטרת לימודי פוטותרפיה היא להעניק ללומדים ידע וכלים מהעולם הויזואלי לצורך עבודה עם מטופלים, נועצים, תלמידים או חניכים. הסטודנטים יתנסו בתהליך חווייתי של העמקת ההתבוננות הפנימית ובנוסף יזכו לחניכה וליווי בהתנסות מעשית שתסייע להם לשלב צילום ככלי טיפולי בעבודתם המקצועית עם יחידים, קבוצות, ארגונים, זוגות ומשפחות.

קהל יעד

הקורס מיועד לכל מי שעובד עם אנשים ומעוניין להרחיב את הכלים המשמשים ליצירת קשר והעמקת התבוננות פנימית.

מתכונת הלימודים

קורס בשלושה חלקים:

יחידה א' – צילום ככלי הערכה – חיבור בין האלמנטים הויזואליים לבין הפן הרגשי. לשכלל את הראייה הצילומית, לדעת להתבונן מעבר.
יחידה ב' – תהליכים מקדמי שינוי והתפתחות אישית באמצעים ויזואליים להעלות למודעות דפוסים והרגלים שלא מקדמים אותנו, לרענן אמונות על עצמנו ועל הסביבה וליצור מציאות חדשה.
יחידה ג' – פרקטיקום – ליווי התנסות בשטח התנסות מעשית בליווי של יחידים או קבוצות. במהלך הפרקטיקום ידונו סוגיות ממרחב העבודה האישי של המשתתפים בקורס.

מנחה: נעמה בן שמחון, צלמת ומנחת קבוצות בשילוב פוטותרפיה. צלמת, בעלת סטודיו לצילום, מורת דרך ליחסים וזוגיות עפ"י "החוויה הדיאלוגית", מנטורית ומנחת קבוצות לימוד "חוויה מזווית אחרת". מלווה התפתחותית דרך הצילום.

דרישות הקורס:
- הקורס מלווה במשימות מעשיות מתחום הצילום.
- נדרשת עבודה מעשית בליווי פרט/קבוצה באמצעות הכלים והצגת ההתנסות במסגרת לימודי פרקטיקום.

משך הלימודים

18 מפגשים, 4 שעות אקדמיות בכל מפגש. ימי שני | 17:00 – 20:30 | מרופין לקריירה, המכללה הטכנולוגית רופין.

תעודה

השתתפות סדירה במפגשי הקורס ועמידה בדרישות מקנה תעודת גמר מטעם המכללה הטכנולוגית רופין.

* הקורס מיועד להעשרת ארגז הכלים המקצועי ואינו מקנה תעודת מטפל.
תחומי לימוד נוספים ברופין השתלמויות