מכללת כרכור

לימודי פסיכותרפיה גופנית הוליסטית במכללות

מכללת כרכור

קורס פסיכותרפיה גופנית הוליסטית

פסיכותרפיה גופנית הוליסטית, תכנית הדגל של מכללת כרכור, הינה התכנית המובילה והמקצועית בארץ, והיחידה שמשלבת בתוכה מיינדפולנס ועבודה טראנספרסונאלית בצורה המקיפה ביותר. אם פסיכולוגיה מושכת אותך, אם המגע הבינאישי מאפיין אותך, לימודי פסיכותרפיה גופנית הוליסטית מגלמים את כל אלו בתוכה. נשמע מעניין? זאת ההזדמנות שחיכית לה. זה הזמן לעשות לעצמך משהו טוב.

מידע כללי

פסיכותרפיה גופנית נחשבת לרפואת המחר בתחום בריאות הנפש. מקצוע ייחודי ומקיף על בסיס מודל טיפולי הנשען על הפילוסופיה ההוליסטית, שמהותו ליווי אנשים בתהליכי הבראה משמעותיים, תוך עבודה רגשית והתפתחות אישית, המשלבת כלים טיפוליים ורבאליים - 'שיחה והקשבה', יחד עם כלי מגע ונשימה – 'תנועה ויצירה' ויכולת עבודה אנרגטית.

קהל יעד

מתאים לאנשים טיפוליים, אנשי שיחה, המתבוננים מהנפש, מהעולם הרגשי. לאלה שרוצים להיות פסיכולוגים אבל עם ערך נוסף אחר – תהליכי גוף נפש ורוח לומדים על שפת הגוף. לאלו המעוניינים לצאת לדרך מרתקת ומרגשת של הגשמה, ריפוי והזדמנות לבוא לידי ביטוי אל תוך החיים באופן העמוק והמלא ביותר.

משך הלימודים

תכנית הפסיכותרפיה גופנית הוליסטית במכללת כרכור פרוסה על פני כ-4 שנים. כל אחת מהשנים כוללת קורס תזונה טבעית בשילוב קורסים משלימים. כולל התמחות מקצועית ועבודה מעשית.

תכנית הלימודים

תכנית הפסיכותרפיה גופנית הוליסטית במכללת כרכור הינה ייחודית ובלעדית, המוכרת ומאושרת ע"י האיגוד האירופאי לפסיכותרפיה גופנית (EABP), בוגרי התכנית יוכלו להמשיך לתואר שני M.A. בפסיכותרפיה אינטגרטיבית. תכנית הלימודים רחבת ההיקף, משלבת קורסי מבוא מרתקים, לצד תרגולים, התנסויות והכשרה מעשית ענפה. הקורס מועבר על ידי סגל מרצים מיומן, בעל ניסיון עתיר שנים בעבודה בתחום הרפואה המשלימה. במהלך הלימודים, הסטודנטים עוברים תהליכים בתמיכה של הקבוצה והמנחים יחדיו. מושם דגש רב על תהליך ההתפתחות האישי והמקצועי של הסטודנט והפיכתו למטפל במלוא מובן המילה. דגש זה בא לידי ביטוי בעבודה בקבוצות קטנות, עבודה דינאמית, לימודי יחסי מטפל-מטופל וליווי אישי של הסטודנט.   תכני הלימוד בתכנית פסיכותרפיה גופנית הוליסטית כוללים נושאים כגון: שיטות בפסיכותרפיה גופנית הוליסטית, פסיכו-פתולוגיה, ייעוץ ברגעי משבר, מדיטציה ונשימה מודעת, תפיסת עולם רוחנית, תהליכים אנרגטיים - תנועה ומוזיקה, ציור וצבע, מגע בחומר ויצירה. התכנית כוללת 7 קורסים משלימים:
 • קורס פרחי באך – פילוסופיה, תפקיד המרפא בפרחי באך, 38 התמציות, ראיון טיפולי ועוד
 • קורס דמיון מודרך אקטיבי
 • קורס הילינג אנרגטי
 • קורס עיסוי רפואי אינטגרטיבי או קורס שיאצו
 • קורס אנטומיה פיזיולוגיה
 • קורס פתולוגיה
 • קורס יחסי מטפל מטופל

תעודה

למסיימים בהצלחה את התכנית, תוענק תעודת 'פסיכותרפיסט גופני הוליסטי' מטעם מכללת כרכור, על פי הקריטריונים של האיגוד האירופאי (EABP).

*במהלך הלימודים מקבלים הסטודנטים בנוסף:
 • תעודת 'מטפל מוסמך בדמיון מודרך אקטיבי
 • תעודת 'מטפל בכיר בהילינג אנרגטי'
 • תעודת 'מטפל בכיר' בפרחי באך
 • תעודת 'מטפל בכיר בשיאצו או בעיסוי רפואי אינטגרטיבי'
*קבלת תעודות ההסמכה מותנית בסיום סדנת החייאה הנלמדת בנפרד ובתשלום נוסף.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש