המכללה האקדמית אחוה

תואר ראשון .B.Sc במדעי החיים

המכללה האקדמית אחוה
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות המכללה האקדמית אחוה?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על המכללה האקדמית אחוה?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

תואר ראשון .B.Sc במדעי החיים

תכנית הלימודים מקנה ידע רחב במרבית מענפי הביולוגיה המודרנית כגון: ביוכימיה וביולוגיה מולקולרית, גנטיקה, אקולוגיה, מדעי הצמח ועוד.

הסטודנטים בתכנית יוכלו לבחור תחום מיקוד עיקרי בהתאם להעדפתם, החל מחקר הסביבה דרך חקר הצמחים וכלה בחקר מולקולארי וחקר הגנים. בתום הלימודים יוכלו בוגרי התואר במדעי החיים להשתלב בתפקידי מחקר והדרכה בתחומים שונים. התואר מאפשר המשך לימודים לתארים מתקדמים בתחומי הביולוגיה השונים וכן לתעודת הוראה.

חדש! ישנה אפשרות לשילוב לימודי התואר עם לימודים לתעודת הוראה במדעים.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות המכללה האקדמית אחוה?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על המכללה האקדמית אחוה?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי

תואר .B.Sc במדעי החיים נועד להכשיר את הסטודנטים בידע חדשני ומרתק המשיק לתחומי הביולוגיה. לדוגמא בתחום האגרו-טק ובנושאי הקיימות ואיכות הסביבה. הסטודנטים ילמדו גם לימודים תיאורטיים בכיתות הלימוד וגם ישתלמו בעבודה מעשית במסגרת המעבדות המתקדמות, שבמכללה. כמו כן, הם יצברו ידע מעשי בתחום הביו-טכנולוגיה, הזרעים והמזון, לקראת השתלבותם בתעשיות אלה.

היתרונות שבלימודי תואר .B.sc במדעי החיים במכללה האקדמית אחוה?

התואר הינו חד חוגי- כלומר כל התואר ממוקד, נוגע ומתייחס לתחום של מדעי החיים. מעבדות מתקדמות- המעבדות מותאמות למחקר בתחום הביולוגיה המודרנית . השתלבות בתחומי מחקר והדרכה- הבוגר של המסלול יוכל להשתלב בתחומים שונים כמו: חברות תרופות, פרמצבטיקה, חברות ביוטכנולוגיות, מעבדות מחקר בבתי החולים ועוד. הדרך לתואר שני קצרה יותר- כיוון שהתואר הינו חד חוגי, הסטודנט יוכל להמשיך ללימודי תואר שני מהר יותר בהתאם לתחום העדפתו.
אפיק מעבר לרפואה- בוגרי המכללה במדעי החיים וסטודנטים בוגרי תואר ראשון ממוסדות אחרים, יוכלו להגיש מועמדות ללימודי רפואה במסלול ארבע שנתי באוניברסיטת ת"א (בכפוף לעמידה בתנאים הנדרשים).
חדש! לימודי מעבדנות רפואית- המכללה האקדמית אחוה, בשיתוף פעולה עם המרכז הרפואי שיבא תל-השומר, פתחו תכנית ללימודי מקצועות המעבדנות הרפואית.

תנאי קבלה

תעודת בגרות מלאה – חובה.

קבלה על סמך בגרות בלבד- ממוצע 95 ומעלה. אנגלית ארבע יחידות עם ציון מעל ל-70. מתמטיקה של ארבע יחידות לפחות עם ציון של מעל ל-70, או חמש יחידות עם ציון של מעל ל-60. נוסף על כך יידרש ציון מקצוע מדי - פיסיקה, ביולוגיה או כימיה ברמה של חמש יחידות ובציון של 70 ומעלה.

קבלה על-סמך זכאות לבגרות ופסיכומטרי מעל 550. אנגלית של ארבע יחידות עם ציון 70 ומעלה.מתמטיקה של ארבע יחידותת לפחות עם ציון של מעל ל-70, או חמש יחידות עם ציון של מעל ל-60.

סטודנט שלא עומד בתנאי הקבלה, יוכל להשתלב בתכנית הכנה ייעודית למדעים במהלך סמסטר א'.

מעניין אתכם, אבל לא עומדים בתנאי הקבלה? עדיין לא מאוחר

תכנית הכנה מיוחדת תכשיר אתכם החל מחודש יוני הקרוב ותהווה כניסה חלקה לתואר כבר באוקטובר (2018). במשך 3.5 חודשים בלבד ילמדו הסטודנטים קורסים בנושאי כימיה, מתמטיקה, אוריינות ואנגלית ויקבלו תשתית חזקה להמשך הלימודים, וזאת מבלי לפספס שנת לימודים.

תנאי הקבלה לתכנית ההכנה: זכאות לתעודת בגרות בשפה העברית בממוצע 85 ומעלה הכוללת 4 יח"ל אנגלית ו-3 יח"ל מתמטיקה או ציון מימ"ד / פסיכומטרי בשפה העברית של 450 ומעלה.

בוגרי תכנית ההכנה יידרשו לממוצע 70 ומעלה, ציון 70 ומעלה בקורס מבוא למתמטיקה וציון 60 ומעלה בכל יתר הקורסים.

משך הלימודים

תואר ראשון חד חוגי במדעי החיים יימשך 3 שנים. הסטודנטים יצטרכו להשלים 120 נ"ז. הלימודים יתקיימו בין ארבעה לחמישה ימים בשבוע.

תעודה

למסיימי התואר שיעמדו בכל חובות הלימוד שלהם, יוענק תואר ראשון .B.Sc במדעי החיים* מטעם המכללה האקדמית אחוה.

קבלת התואר מותנית באישור המל"ג.

מלגות

מלגת כניסה
למועמדים עם ציונים גבוהים, תוענק מלגה על סך שכר לימוד מלא שנתי - שנה ראשונה. כמו כן, יוענקו להם עוד מלגות בשנה השנייה והשלילשית, בתנאי ששמרו על הישגים אקדמיים גבוהים.

מלגת פרויקט קהילות סטודנטים
מועמדים שמשתתפים בפרויקט מעורבות קהילתית יקבלו מלגת שכר לימוד וישתתפו בחלק מתשלום שכ"ד שלהם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי תואר ראשון במדעי החיים עשויים להשתלב במגוון מקומות עבודה, כמו: כמורים או מדריכים בנושאי מדעי החיים, במעבדות מתחום הרפואה, בתחום הביו-טכנולוגיה ותחום החקלאות החדשנית, באקדמיה כלבורנטים וטכנאים, כמומחי תועמלנות רפואית ובחברות תרופות.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש