מכון אדלר

המכון ע"ש אלפרד אדלר בישראל

מכון אדלר

המכון ע"ש אלפרד אדלר בישראל

מכון אדלר הינו עמותה ללא כוונות רווח. המכון הוקם בשנת 1963 במטרה להגיש להורים, זוגות, אנשי חינוך ואנשי עסקים תפיסת עולם חברתית הומניסטית שפותחה ע"י הפסיכולוג ד"ר אלפרד אדלר לשיפור מערכות היחסים בשלושה מעגלי חיים: משפחה, עבודה וחברה.

שלוחות מכון אדלר בהן מתקיימים לימודי הכשרה: כפר סבא, חיפה, ראשון לציון, ירושלים ומודיעין.

המדרשה להנחייה

לימודי מומחה הורות ומשפחה

הלימודים במדרשה מתבססים על שיטת טיפול ייחודית, בדרך כלל קצרת מועד וממוקדת, המאפשרת למטופל לפתח מודעות להשקפת עולמו , לבחון את מטרותיו ולתרגם תובנות לפעולות יזומות, המניבות תוצאות משמעותיות. מטפלים אדלריאניים רואים את האדם באופן הוליסטי ומנסים להבין כיצד הוא נע בחייו. מסלול זה מתאים למטפלים המאמינים בחופש בחירה של האדם בחייו, בכוח היצירתיות שבו, בעלי גישה מערכתית-חברתית, המעוניינים לעבוד בגישה המשלבת ראייה חיובית מערכתית  וקוגניטיבית.

בית הספר לאימון

מידע נוסף אודות מכון אדלר

מכון אדלר בישראל הוקם על ידי אנשי טיפול בהדרכתו של פרופסור דרייקוס, תלמידו של אלפרד אדלר, ומהווה את הגדול מבין המכונים בעולם שעוסקים בתחומי הנחיית קבוצות והדרכת הורים וטיפולים משפחתיים. תכניות הלימודים במכון אדלר מבוססות על ההנחה כי כל אדם הוא חלק ממשפחה, המהווה את מקור החוסן והעוצמה שבו.

במהלך הלימודים רוכשים הסטודנטים כלים להבנה הוליסטית של האדם, ידע בתפיסת העולם החברתית הומניסטית שפיתח אדלר וכלים למתן הדרכה, יעוץ, הנחיה וטיפול המאפשרים למטופל, להורה בקבוצה, או לעובד/מנהל בחברה לפתח מודעות להשקפת עולמו, לתפיסותיו, למטרותיו וליישומן במהלך חייו.

מכון אדלר מציע חווית לימודים ייחודית המיועדת לבעלי תואר ראשון ו/או שני במקצועות הרלוונטיים על פי התכנית המתבקשת, בחינוך, בעבודה סוציאלית, פסיכולוגים, פסיכיאטריים, רופאים, מטפלים באמנויות ועוד. משך הלימודים משתנה בהתאם לדרישות התכנית ומסלול הלימודים.

שלוחות מכון אדלר בהן מתקיימים לימודי הכשרה: כפר סבא, חיפה, ראשון לציון, ירושלים ומודיעין.