מכון אדלר

הכשרה בהדרכת הורים לאנשי טיפול

מכון אדלר

הכשרה בהדרכת הורים לאנשי טיפול

מכון אדלר הינו עמותה ללא כוונות רווח. המכון הוקם בשנת 1963 במטרה להגיש להורים, זוגות, אנשי חינוך ואנשי עסקים תפיסת עולם חברתית הומניסטית שפותחה ע"י הפסיכולוג ד"ר אלפרד אדלר לשיפור מערכות היחסים  בשלושה מעגלי חיים: משפחה, עבודה וחברה.בין יחידות הלימוד במכון, מועברת תכנית לימודים ייחודית להכשרה בהדרכת הורים לאנשי טיפול.

הלימודים מתקיימים בכפר סבא, ראשון לציון וחיפה. 

מידע כללי

התוכנית להכשרה בהדרכת הורים לאנשי טיפול של מכון אדלר מאפשרת למטפלים העובדים עם משפחות להעמיק את הידע שלהם בנושאים הקשורים ליחסי הורים-ילדים על פי התפיסה האדלריאנית.  

תנאי קבלה

לתוכנית מתקבלים בעלי תואר ראשון טיפולי לפחות - עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, מטפלים משפחתיים, יועצים חינוכיים ומטפלים באמנות וכו', לאחר שהציגו קורות חיים ועמדו בריאיון אישי. כמו כן נדרשים המועמדים להיות בעלי ניסיון קליני על מנת להתקבל ללימודים. 

משך לימודים

התוכנית להדרכת הורים לאנשי טיפול של מכון אדלר היא תכנית שנתית וכוללת 28 מפגשים חד-שבועיים. היקף התוכנית הוא 168 שעות אקדמיות.

תכנית לימודים

התוכנית להדרכת הורים לאנשי טיפול של מכון אדלר מבוססת על תפיסה תיאורטית, מיומנויות בהדרכת הורים וטכניקות התערבות. התוכנית מקנה לסטודנטים כלים יישומיים בתחום הדרכת ההורים הפרטנית, תוך הבנת מטרות ההתנהגות של הילד והאינטראקציה הורה-ילד. התוכנית להדרכת הורים לאנשי טיפול של מכון אדלר כוללת שני קורסים : "עקרונות בהדרכת הורים" העוסק בעקרונות התיאוריה האדלריאנית וביישומם ביחסים במשפחה ומשלב הרצאה עם תרגול להבנת המונחים התיאורטיים, ו"בין טיפול להדרכה - הדרכה בחדר הטיפול" המשלב מיומנויות וטכניקות התערבות עם הדרכה על תיאורי מקרה מהשדה המקצועי של משתתפי הקורס.

תעודה

בוגרי התוכנית להדרכת הורים לאנשי טיפול של מכון אדלר מקבלים תעודת גמר בהדרכת הורים לאנשי טיפול מטעם מכון אדלר.