כרמל בטיחות

קורס מדריכי עבודה בגובה

כרמל בטיחות

קורס מדריכי עבודה בגובה

מכללת כרמל בטיחות מציעה קורס מדריכי עבודה בגובה וקורס רענון למדריכי עבודה בגובה.

מידע כללי אודות הלימודים

קורס מדריכי עבודה בגובה של מכללת כרמל בטיחות מציע לכם הכשרה איכותית במיוחד בתחום. הלימודים הינם בשיתוף חברת פ.ס.ק ותכנית הלימודים המקיפה הינה באישור משרד הכלכלה. מכללת כרמל בטיחות מציעה את הקורס בשני מסלולים - קורס מדריכי עבודה בגובה בסיסי - המיועד להכשרת מדריכים חדשים בתחום, וקורס רענון - המיועד למדריכים מוסמכים, הנדרשים להאריך את תוקף תעודתם. 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס הבסיסי (למדריכים חדשים) הם אישור כשירות בתוקף של שנתיים לפחות של ממונה על הבטיחות בעבודה או הסמכה כמנהל עבודה בבניין או ניסיון בשימוש בציוד בטיחות ועבודה בגובה של שנתיים לפחות. כל המועמדים נדרשים להציג הצהרת בריאות.

קורס הרענון מיועד, כמובן, למדריכי עבודה בגובה מוסמכים.

משך לימודים

הלימודים בקורס מדריכי עבודה בגובה בסיסי (למדריכים חדשים) נמשכים חמישה ימים מלאים והלימודים בקורס הרענון למדריכי עבודה בגובה כוללים שני ימי לימודים מלאים. 

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס מדריכי עבודה בגובה ובקורס הרענון בתחום תכשירכם בכל הידע, המיומנויות והכלים בתחום - בהתאם לדרישות וההנחיות של אגף הפיקוח על העבודה במשרד הכלכלה. הלימודים משלבים בין הכשרה עיונית ומעשית מקיפה לבין שלל תרגולים והתנסות מעשית עניפה, כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ולעילא. 

בין נושאי הלימוד בקורס הבסיסי: מבוא כללי לעבודה בגובה, תקנות וחוקים רלוונטיים, עבודה על סולמות, עבודה על פיגומים, במות הרמה ניידות, סלי הרמה, אחריות משפטית, הכרת ציוד המגן האישי, נהלי חירום, חילוץ, זיהוי והערכת סיכונים, משטחי הרמה וגגות, חללים מוקפים, סיכונים מרכזיים, עבודה בגובה בישראל ובעולם, דינמיקה של נפילה, טעויות אופייניות, סוגי פיגומים, ניהול סיכונים, קשר וסימני איתות והפעלה ועוד.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודה מטעם מכללת כרמל בטיחות וחברת פ.ס.ק.
התעודה הינה באישור אגף הפיקוח על העבודה במשרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר). כמו כן הקורס הבסיסי מוכר כ-5 ימי עיון לממונים על הבטיחות וקורס הרענון מוכר כ-2 ימי עיון לממונים על הבטיחות. 
תחומי לימוד נוספים בכרמל בטיחות