מכללת ארז

קורס קניינות ורכש

מכללת ארז

קורס קניינות ורכש

בשנים האחרונות ישנה הכרה בתרומת תחום הקניינות והרכש לארגונים ולחברות ולשיפור התתואות העסקיות שלהם, כמו גם רמת הביצועים ורמת השירותים שהם מספקים ללקוחות. מקצוע הקניינות והרכש המבוקש מאפשר לבעלי מקצוע בתחום להשתלב כשכירים במגוון חברות גדולות או קטנות, פרטיות או ציבוריות, מפעלים וספקי שירותים.

תפקידו של הקניין לבצע רכש של רכיבים, חומרים ציוד ושירותים, ולעקוב אחר ביצוע ההזמנות. בנוסף, מוטלת עליו האחריות לבקרה ודיווח אודות ביצועי ספקים ויצרנים, כמו גם ניהול משא ומתן על פי תנאי חוזה ו/או הסכם מחיר מוגדרים.

אז אם תחום הקניין והרכש מדבר אליכם - הגעתם למקום הנכון! בואו לקרוא עוד על תחום הקניינות והרכש.

מידע כללי

קניינות ורכש הנם תחומים מבוקשים בענף הלוגיסטיקה, הנלמדים לרוב יחדיו, זאת מאחר ובפועל הקניין עוסק בפעולות רכש. בכל ארגון כלכלי וחברות מסחריות גדולות תחום הקניין והרכש קיים והכרחי. בניגוד לקניין, מחלקת הרכש עוסקת ברכישה עצמה קרי, יצירת קשר עם ספקים, שימור לקוחות, הוצאת מכרזים, קבלת הצעות מחיר, ואחריות על האספקה. הקניין, לעומת זאת, מבצע את הרכישה בפועל מול הספק, כלומר אחראי על העברות הכספיות וקליטת התמורה, זאת בהתאם למה שסוכם ולנהלים ספציפיים הקיימים באותו הארגון.

קהל יעד

הלימודים בקורס מיועדים למעוניינים לעסוק בתחום הקניין והרכש בתנאי שהמועמדים הינם בעלי 12 שנות לימוד, 3 יח"ל במתמטיקה ובאנגלית או בחינות כניסה ברמה זהה, ידע בסיסי בתוכנות מחשב ואינטרנט, וכאלה שעברו בהצלחה את ועדת הקבלה.

משך לימודים

הלימודים כוללים מפגשים בימי ראשון ושלישי, בין השעות 21:00-17:00, סה"כ 280 שעות לימוד.

תכנית לימודים

תוכנית הלימודים בקורס הינה רחבת היקף, מרתקת ומעשירה, וכוללת מגוון נושאים תיאורטיים והתנסויות מעשיות. בין נושאי הלימוד: מבוא לקניינות ולרכש, ארגון מחלקת הרכש (Purchase Organization), סקירת תהליך הרכש (Purchase Process), ייזום דרישת רכש (Purchase Request), איתור מקורות אספקה (Sourcing), הכנת בקשה להצעת מחיר, ניהול משא ומתן (Negotiation Management), הערכת הצעות ובחירת ההצעה הזוכה, הזמנת רכש/חוזה (Purchase Order/Contract), ניהול הקשר עם הספקים (Supplier Relationship Management), רכש בין לאומי, רכש מיוחד, יצר או קנה (Make or Buy), מדיניות הרכש (Purchase Policy), מדדים להערכת ביצועי הרכש, תכנית העבודה ברכש, מערכות מידע וטכנולוגיות תומכות, היבטים משפטיים ברכש, היבטים כלכליים ברכש, מלאי ולוגיסטיקה, סיור מקצועי, פרויקט גמר.

תעודה

לבוגרי הקורס שיסיימו בהצלחה את חובות הלימוד, יעברו את הבחינה החיצונית ויגישו פרויקט גמר תוענק תעודת קניינות ורכש מטעם משרד העבטדב.