לימודי משפטים מעל גיל 40

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
לימודי משפטים מעל גיל 40
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי משפטים מעל גיל 40?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי משפטים מעל גיל 40?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

תואר ראשון במשפטים מעל גיל 40 במכללות

אנשים רבים בהגיעם לגיל ארבעים, עומדים בפני פרשת דרכים. חלק לא הלכו ללמוד בצעירותם תואר אקדמי ובשלב מסויים חשים צורך להעשיר את חייהם בלימודי תואר ראשון. אחרים בחרו מקצוע מסויים וכעת אחרי קרוב לעשרים שנה מעוניינים בהסבת מקצוע, מתוך תחושת חוסר סיפוק מהמקצוע שלהם וגם תחושת מיצוי ממקום העבודה שלהם, לכן הם ירגישו בשלים לעשות הסבת מקצוע. תואר ראשון במשפטים עשוי להיות בדיוק הצעד הנכון כדי לתת להם זריקת מרץ בקריירה שלהם.

לימודי משפטים מהווים את הבסיס לפיתוח קריירה בתחום עריכת הדין. כמו גם בסיס ללימודי המשך לקראת תארים מתקדמים במשפטים ועבודה בתחום המחקר המשפטי, או הניהול הציבורי. אם גם אתם הגעתם לגיל ארבעים ושוקלים את המשך דרככם המקצועית, לימודי משפטים מעל גיל 40 , מיועדים לכם. באמצעות הלימודים תזכו לחוויה מרתקת, עם סיכויים להשיג מקצוע מתגמל שיקדם אתכם כלכלית. אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף ולהשאיר את הפרטים שלכם לקבלת מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי משפטים מעל גיל 40?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי משפטים מעל גיל 40?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי

בעבר בישראל, אנשים רבים התחילו לעבוד בראשית שנות העשרים לחייהם ונשארו באותו מקום עבודה עד לגיל הפרישה. היום שוק העבודה הרבה יותר דינמי. אנשים בראשית הקריירה שלהם עוברים מקומות עבודה כל שלוש או ארבע שנים. התזזיתיות הגדולה לא אומרת תמיד שתנאי ההעסקה השתפרו ושהקריירה שלהם במגמת עלייה. לכן רבים מהעובדים, שהגיעו לגיל ארבעים מחליטים לעבור לתחום המקצועי המתגמל של לימודי המשפטים. הם מקווים שבאמצעות הלימודים האלה הם יוכלו להשיג משרות מתגמלות יותר. כמו כן אנשים שלא למדו תואר אקדמי בצעירותם יתעניינו באפשרות של לימודי תואר ראשון, כד להעשיר את עולמם ואולי אף למצוא עבודה במקצוע שמעניין אותם.

אם גם אתם רוצים בקריירה מוצלחת ומוכנים לשלב ב' בקריירה שלכם, תואר ראשון במשפטים מעל גיל 40 , מיועד לכם. באמצעות הלימודים תוכלו להתקדם לקריירה מבטיחה בתחום המשפטים ואחרי הסטאז' ובחינות ההסמכה, אף תוכלו לעסוק בעריכת דין ולהרוויח משכורות גבוהות, כשכירים, או כעצמאים.

קהל יעד

לימודי תואר ראשון במשפטים מעל גיל ארבעים מוכוונים לאנשים שעברו את גיל 40. בין אם מדובר באקדמאים שרוצים לעשות הסבה מקצועית, או באנשים חסרי תואר שמעוניינים להשיג מקצוע מתגמל ומעניין. לימודים אלה אף מיועדים לאנשים שעובדים בארגונים ציבוריים, לעיתים אף ללא תואר אקדמי אשר מעוניינים להתקדם מבחינה מקצועית, בדירוג העבודה וגם בשכר. לימודי המשפטים עשויים להעניק להם את הדחיפה להתקדם למשרות ניהוליות, או למחלקות אחרות שמתמחות במשפטים.

כל מי שמעוניין לעסוק בעריכת דין חייב בלימודי הבסיס של תואר ראשון במשפטים. ללא לימודים אלה לא ניתן לעבור התמחות ומבחני הסמכה לעריכת דין. למרות שעל פי חוק, אסור להפלות אנשים בשוק העבודה על רקע הגיל, ייתכן כי ייקח קצת זמן ומאמץ לאנשים מעל גיל ארבעים להתקבל להתמחות.

תנאי קבלה

ללימודי משפטים נדרשים בדרך כלל תנאי קבלה גבוהים. מן המועמד יידרש להציג תעודת בגרות עם ממוצע של מעל ל-90. כמו כן נדרש מהם להציג גם ציון פסיכומטרי של מעל ל-650. בחלק מן המכללות יתאפשר למועמד מעל גיל ארבעים להתקבל ללימודים ללא ציון בגרות, או ציון פסיכומטרי, אולם במקרה זה יידרש מן המועמדים לעבור מכינה ייעודית לקראת הקבלה אל לימודי משפטים מעל גיל 40. המכינות האלה יימשכו בין ארבעה חודשים לחצי שנה וניתן ללמוד אותם אף במסגרת של לימודי ערב.

במרבית המכללות יידרש מן המועמד לעבור ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימודים, בכדי לבדוק את מידת ההתאמה שלהם ללימודי תואר ראשון במשפטים מעל גיל ארבעים. כמו כן תיבדק מידת המוטיבציה שלהם ללמוד תחום אינטנסיבי זה תוך בחינת מצבם המשפחתי וסיכויי ההצלחה שלהם.

משך לימודים

לימודי תואר ראשון במשפטים מעל גיל 40 יימשכו בדרך כלל בין שלוש וחצי שנים לארבע וחצי שנים. זה תלוי אם המסגרת שהם לומדים היא לימודי יום או לימודי ערב. הלימודים יתפרשו על פני בין שבעה לתשעה סמסטרים. לעיתים אף ייערכו קורסים במסגרת של לימודי סמסטר קיץ, כדי לקצר את מספר שנות הלימוד. במסגרת לימודים אלה, ייתכן כי הסטודנטים יצטרכו לעבור התמחויות בקליניקות משפטיות.

תואר ראשון במשפטים מעל גיל 40 במסגרת של לימודי ערב, נועד לאפשר לאנשים שעובדים במשרה מלאה לשמור על מקום עבודתם וגם ללמוד לקראת תואר ראשון במשפטים.

תכנית לימודים

במסגרת לימודי משפטים מעל גיל ארבעים , ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים הן במסגרת של לימודי חובה והן בקורסי בחירה, שיכשירו אותם כמומחי משפט ויאפשרו להם להתקדם לקראת תארים מתקדמים, אם זה רצונם, או להתקדם לקראת התמחות לעריכת דין. בין נושאי הלימוד הרבים ניתן למצוא את: יסודות החוק והמשפט הישראלי, דיני עונשין, דיני נזיקין, הכרות עם משפט עברי, מבוא למשפט בין לאומי, הכרות עם נושאי צוואות וירושות, פטנטים וקניין רוחני מסוגים שונים, דיני וחוזי עבודה, משפט מול מוסר, ענייני פיננסים וכלכלה ועוד. את נושאי הלימוד יעבירו מרצות ומרצים מובילים בתחומם, בעלי ניסיון וידע רב בתחום המשפט.

מי שמתעניין בנושאי לימוד אלה, עשוי גם לגלות עניין בתארים הבאים: לימודי משפטים מעל גיל 30, לימודי משפטים עם התמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה ועוד.

תעודה

בוגרי לימודי משפטים מעל גיל 40 , אחרי שסיימו את לימודיהם, בהנחה ועמדו בכל חובות הלימודים שלהם שכוללות: עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילי חובה, מעבר בהצלחה של קורסים וסמינרים ומעבר התמחות בקליניקות משפטיות, יקבלו תעודת בוגר תואר ראשון במשפטים, מטעם המכללה האקדמית, או האוניברסיטה בה הם למדו. באמצעות התואר הזה הם יוכלו להתקדם לתארים מתקדמים, או לעבור התמחות לקראת הסמכה כעורך דין.

לימודי המשך

בוגרי לימודי משפטים מעל גיל ארבעים , יוכלו להתקדם לקראת תואר שני במשפטים. זאת יעשו בהנחה והם מעוניינים להתקדם לתחום המשפטי – מחקרי. התואר השני מהווה בסיס ללימודי דוקטורט במשפטים, שיאפשר גם התמודדות כל משרות של מרצים. את לימודי הדוקטורט במשפטים ניתן ללמוד רק באוניברסיטאות.

תחום נוסף שעשוי לקרוץ לבוגרי לימודי משפטים, הוא תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית. באמצעות לימודים אלה מי שעובד בשירות הציבורי - משרדי ממשלה, רשויות מקומיות ועוד יוכל להתקדם לתפקידי ניהול בכירים. ייתכן כי יהיה על בוגרי המשפטים לעבור מספר קורסי השלמה בניהול ציבורי, בכדי להתקבל לתואר השני במנהל ומדיניות ציבורית.

אפשרויות תעסוקה

בפני בוגרי תואר ראשון במשפטים מעל גיל ארבעים עומדים מספר אפשרויות תעסוקתיות. הם יכולים לפנות לכיוון התמחות במשרדי עורכי דין, או בקליניקה משפטית ציבורית, לקראת מעבר בחינות ההסמכה לעריכת דין.

בוגרים שלא מעוניינים להיות עורכי דין, יוכלו להציג את מועמדותם למחלקות משפטיות במסגרת עסקים פרטיים, או במנהל הציבורי. כמו כן הם יוכלו להתקבל לעבודה במסגרת המחלקות המשפטיות של עסקים פיננסיים, דוגמת בנקים, חברות ביטוח, בתי השקעות וכדומה.

בוגרי תארים מתקדמים במשפטים יוכלו להתקדם גם ללימודי תואר שלישי במשפטים ולהפוך לדוקטורים למשפט. הם יוכלו באמצעות תואר זה, להציג את מועמדותם לתפקידי הוראה במכללות אקדמיות או באוניברסיטאות.
מודעה

מחפש לימודי משפטים מעל גיל 40?

מחפש לימודי משפטים מעל גיל 40?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש