תואר ראשון במשפטים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
תואר ראשון במשפטים
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות תואר ראשון במשפטים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על תואר ראשון במשפטים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי תואר ראשון במשפטים במכללות

תחום לימודי המשפטים בישראל הוא בין המבוקשים ביותר. אנשים רבים רואים בלימודים אלה בסיס להתקדמות במקצוע שעשוי להיות מאוד מתגמל. התואר עצמו מהווה בסיס ואינו מספיק למי שרוצה לעסוק בעריכת דין. כדי לעסוק בעריכת דין, נדרשת תקופת התמחות של קרוב לשנתיים ומעבר בחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין. למרות מה שנאמר תואר ראשון במשפטים פותח אופק תעסוקתי, במגוון תחומים. בוגרי המסלול יכולים לעבוד כמשפטנים, בכל מיני ארגונים פרטיים וציבוריים, אשר בהם יש מחלקה משפטית, לדוגמא ברשויות המקומיות, במנהל הציבורי הארצי, בבנקים ובחברות עסקיות אחרות.

קיים אופק תעסוקתי רחב בפני בוגרי תואר ראשון במשפטים. לימודי המשפטים הם אינטנסיביים, מלאי אתגר ומספקים חוויה מעשירה. למי שמסיים את מסלול הלימודים מחכה קריירה מרתקת ובמקרים רבים מתגמלת. אם גם אתם מעוניינים בקריירה מבטיחה ורוצים להימנות על הקבוצה הגדולה והאיכותית של בוגרי המשפטים, אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף ואף להשאיר את פרטיכם ואנו נחזור אליכם עם מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות תואר ראשון במשפטים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על תואר ראשון במשפטים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי אודות לימודי תואר ראשון במשפטים

תואר ראשון במשפטים שנקרא בלועזית - Legum Baccalaureus LLB, נלמד בישראל במסגרת האוניברסיטאות וחלק מן המכללות האקדמיות. בעבר רק האוניברסיטאות הציעו לימודי משפטים ותנאי הקבלה אליהם היו גבוהים ביותר, מכיוון שהיה ביקוש גבוה ומספר מקומות מוגבל. מאז המהפכה של שנות התשעים של המאה העשרים החלו בהדרגה לחדור מכללות אקדמיות לנישה של לימודי תואר ראשון במשפטים, שחלקן מעניקות תארים מטעמי אוניברסיטאות, וחלקן מעניקות תארים ראשונים מוכרים מטעם המועצה להשכלה גבוהה. באופן זה לימודי משפטים נפתחו לקהל יעד רחב יותר וגם לאזורים גיאוגרפיים מגוונים בישראל וכך אף מקדמים את הפריפריה.

לימודי תואר ראשון במשפטים יעניקו לסטודנטים שלומדים זאת את הבסיס לקריירה בתחום המשפט. אם אתם מעוניינים לשמח את הוריכם בבחירת מקצוע עם אפשרויות קידום וקבלה למשרות מתגמלות, או שאם שוקלים להתקדם ללימודי המשך לתארים מתקדמים ולהתמקד במחקר, או להפוך למשפטנים בכירים, מהרו להירשם ללימודי תואר ראשון במשפטים וכך תזכו בחוויית לימודים מאתגרת ומלאת עניין ובקריירה מבטיחה בעתיד.

למי כדאי ללמוד תואר ראשון במשפטים?

לימודי תואר ראשון במשפטים מוכוונים לקהלי יעד מגוונים. כל מי שמעוניין להפוך לעורך דין, חייב ללמוד לקראת תואר ראשון במשפטים, כדי להתקדם להתמחות במשרדי עורכי דין פרטיים, או בלשכות משפטיות ואחר כך לעבור את מבחני לשכת עורכי הדין.

אנשים אחרים יפנו ללימודי משפטים, לא מתוך מטרה להפוך לעורכי דין, אלא מתוך רצון להתקדם לתארים מתקדמים במשפטים ולהתמקד במחקר. החל מתואר שני ואפילו ללימודי דוקטורט במשפטים. יש לציין, כי בעוד תואר שני ניתן ללמוד בחלק מן המכללות האקדמיות. לימודי הדוקטורט בתחום המשפטים מוגבלים רק לאוניברסיטאות.

קהל יעד נוסף ללימודי משפטים הוא של אנשים המעוניינים למצוא משרות מתגמלות במסגרת של מחלקות משפטיות בארגונים ציבוריים או עסקיים פרטיים.

מה הם תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים?

ללימודי תואר ראשון במשפטים נדרשים תנאי קבלה שמשתנים בין האוניברסיטאות השונות ובינן למכללות האקדמיות. לרוב באוניברסיטאות יידרש מן המועמדים להציג תעודת בגרות מלאה בציונים של בין 85 ל-90. כמו כן הם אמורים לעבור בחינה פסיכומטרית ולהגיע לציון של החל מ-620 ועד לסביבות 660, אולם בדרך כלל יידרש ציון פסיכומטרי של לפחות 650. בחלק מן האוניברסיטאות יהיה גם תנאי של מעבר ציון הפסיכומטרי בחלק באנגלית בציון של לפחות 120.

בחלק מן מכללות האקדמיות לא יידרש ציון פסיכומטרי, אולם תידרש הצגת תעודת בגרות מלאה בציונים גבוהים של מעל ל-90 ואף קרוב ל-95. כמו כן יידרש מהמועמדים לעבור מבחני קבלה בעברית וייתכן שאף באנגלית.

ייתכן כי תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במשפטים לאקדמאים יהיו שונים קמעה. קרוב שהקבלה ללימודים תהיה לפי ציוני התואר הראשון.

כמה זמן נמשך תואר ראשון במשפטים?

לימודי תואר ראשון במשפטים נמשכים כשלוש וחצי שנים המתפרשים על פני כשבעה סמסטרים. לעיתים גם יידרש מן הסטודנטים לקחת קורסים במסגרת של סמסטר קיץ. בכדי להגיע לאפשרות להיבחן לקראת מבחני ההסמכה לעריכת דין יידרש מן הבוגרים אף להוסיף עוד כשנה וחצי של סטאז'. בדרך כלל הלימודים יתקיימו ברוב ימות השבוע בשעות היום.

בחלק מן המכללות האקדמיות ניתן יהיה ללמוד את לימודי התואר הראשון במשפטים במסגרת של לימודי ערב. במקרה הזה ייתכן ומשך הלימודים יתארך קמעה. לרוב במקרה זה יתקיימו בנוסף לכמה ימי לימודים בשעות הערב גם לימודים בימי שישי. אפשרות לימודי הערב, נוצרה כדי לאפשר גם למי שעובד במשרה מלאה ללמוד לקראת תואר ראשון במשפטים.

מה לומדים בתואר ראשון במשפטים?

במסגרת לימודי תואר ראשון במשפטים ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים שיכשירו אותם להבין את מהות החוקים והתקנות המשפטיות המרובות בחוק הישראלי. לימודים אלה גם יכינו ברוב המקרים את המועמד להתמחות וכן למעבר בחינות ההסמכה לעריכת דין. בין נושאי הלימוד המגוונים ניתן למצוא את: הכרות עם דיני חוזים, המשפט הבינ"ל, קניין, ירושות, הכרות עם המשפט העברי, מהות המשפט הציבורי החוקתי, ענישה פלילית, הכרות עם יסודות המשפט, המשפט הישראלי, דיני ביטוחים, דיני משפחה, התמחויות בקליניקות משפטיות עוד לפני תקופת הסטאז' ועוד. את נושאי הלימוד הרבים יעבירו מרצים ומרצות מובילים בתחום המשפטים, בעלי ידע רב בתחום.

מי שמתעניין בנושאי הלימוד של התואר הראשון במשפטים, עשוי לגלות עניין גם בתארים הבאים: לימודי תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים, לימודי תואר ראשון במשפטים ועבודה סוציאלית ועוד.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר ראשון במשפטים?

בוגרים שסיימו את לימודי תואר ראשון במשפטים ולאחר שעמדו בכל חובות הלימודים שלהם שכוללים: עמידה בחובות הנוכחות, הגשת תרגילים וסמינריונים, הצלחה בקורסים המרובים במסגרת לימודי התואר, מעבר השתלמויות מעשיות בקליניקות משפטיות, תוענק תעודת בוגר במשפטים LL.B, מטעם האוניברסיטה, או המכללה האקדמית בה הם למדו. באמצעות תעודה זו הם יכולים להמשיך לתקופת ההתמחות לקראת מבחן ההסמכה לעריכת דין, להתקדם לתארים מתקדמים, או לחפש עבודה כמשפטנים בחברות פרטיות או בשירות הציבורי.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי תואר ראשון במשפטים?

בוגרי תואר ראשון במשפטים עשויים להמשיך לאחר סיום הלימודים ללימודי תואר שני במשפטים. באמצעות לימודי תואר שני יוכלו משפטנים חדשים להתקדם באפיק מחקרי לקראת תארים מתקדמים יותר, או להתקדם למשרות בכירות יותר במסגרת מנהל ציבורי או חברות פרטיות.

לימודי המשך נוספים הם של תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית. באופן זה יוכלו הבוגרים להשתלב במשרות ניהוליות בשירות הציבורי, להשפיע על המדיניות ולקדם את הארגונים האלה קדימה.

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון במשפטים?

בפני בוגרי לימודי משפטים עומדות כמה אפשרויות תעסוקתיות. הם יכולים להציג את מועמדותם למשרות של משפטנים במחלקות משפטיות בארגונים ציבוריים, או בחברות פרטיות. אופציה נוספת היא של מעבר התמחות ומבחני הסמכה לעריכת דין, בכדי לעסוק בעריכת דין, בין אם במסגרת עצמאית, או כשכירים בחברות עסקיות ובארגונים ציבוריים. המשפטנים אף יכולים להציג מועמדות למשרת ייעוץ לעמותות שונות, בהנחה והם מעוניינים בעבודה בעלת ערך חברתי. לעיתים בשלבים הראשונים של הקריירה שלהם הם עשויים להרוויח משכורות נמוכות, אולם בהדרגה ככל שהניסיון המקצועי שלהם עולה, הם יוכלו להרוויח משכורת גבוהות יותר.
מודעה

מחפש תואר ראשון במשפטים?

מחפש תואר ראשון במשפטים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ראשון לציון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה