קורס צ'י קונג

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס צ'י קונג
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס צ'י קונג?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס צ'י קונג?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי צ'י קונג במכללות

צ'י קונג זוהי שיטה של מדיטציה בתנועה שמגבירה את אנרגיית החיים של המתרגלים אותה ומסייעת לבריאות ולאיזון הפנימי. המילה צ'י פירושה "אנרגיית חיים" והמילה קונג פירושה "אימון" והמונח צ'י קונג נכתב בחלק מהמקרים "צ'י גונג". מקורה של השיטה בסין העתיקה. מדובר בשיטה בה מבצעים מדיטציה באמצעות תנועות רכות ועגולות, במקצבים איטיים ומהירים, תוך כדי פעולות עיסויים עצמיים. למעשה הגוף אוגר לתוכו אנרגיה ומצליח למקד אותה בחלקיו השונים. הצ'י קונג מתמקד אף בהסדרת ושליטה על תהליכי הנשימה. טיפולי הצ'י קונג אף מתמקדים בתהליכי הרגעה, שיפור תהליכי זרימת דם וייעול תהליכי עיכול וחילוף חומרים. זה ייעשה שיטות מגוונות דוגמת: צ'י קונג שמונה יריעות המשי, צ'י קונג טיפולי, צ'י קונג לפתיחת הלב ועוד.

לימודי צ'י קונג יעניקו לסטודנטים ששמשתתפים בקורס ידע רב בטיפול מתחום הרפואה הסינית העתיקה. אם גם אתם מעוניינים לעסוק בתחום התרפיה ולקבל ידע מעשיר בתחום אותו תוכלו ליישם על המטופלים שלכם ולהביא לשיפור במצבם הבריאותי, כמו גם להנות מחוויית לימודים מעשירה, אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה וגם להשאיר פרטים באתר, בכדי לקבל מידי נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס צ'י קונג?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס צ'י קונג?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות לימודי צ'י קונג

תרגילי צ'י קונג נועדו להזרים את האנרגיה של החיים ("הצ'י") בתוך הגוף ולחזק את האיברים שסובלים ממחסור אנרגטי זה. באמצעות תנועות רכות ("קונג") והסדרת הנשימה. באופן זה, הטיפול בתנועה מביא את הגוף והנפש לשלווה ולדרגה גבוהה של מדיטציה. התרגול נועד להעלות את חיוניות הגוף והנפש, לשפר את מצב הרוח של מי שמתרגל, לשחרר את השרירים ולפרוק מתחים וכעסים. בזמן תרגול בצ'י קונג, מי שמתרגל עשוי לדמיין כי פעולת הנשימה שלו היא מעין משאבה. באופן זה נקודת מרכז הכובד של הגוף, באזור הבטן התחתונה תזרים את אנרגיית הצ'י אל כל חלקי הגוף ותאפשר את הרפיית הגוף.

לימודי צ'י קונג נועדו להעניק לבוגריו ידע גם בתרגול השיטה וגם בהדרכת השיטה לאנשים פרטיים ולקבוצות (באמצעות קורס מורי צ'י קונג). אם גם אתם מעוניינים בידע זה מתחום רפואת מזרח אסיה המסורתית, בין אם להעשרה אישית, או כמקצוע לעתיד, מהרו להירשם לקורס צ'י קונג ותהנו מחוויית לימודים מעשירה ובמקצוע מאתגר ומתגמל לעתיד.

למי מתאים ללמוד קורס צ'י קונג?

לימודי צ'י קונג מיועדים לקהל הרחב ללא ידע קודם בתחום, שרוצה ללמוד שיטת טיפול שמקורה בסין. באמצעות הידע שיצברו בתחום הם יוכלו או להעשיר את עולמם ולהתאמן באופן אישי בתרגול צ'י קונג. לרוב קורסים כאלה יהיו קצרים יחסית ויעניקו ידע בסיסי בתחום. מי שרוצה לעסוק בהדרכה עשוי לפנות ללימודי קורס מדריכי צ'י קונג.

קהל יעד נוסף הוא של מטפלים ברפואה משלימה או בתחומי תרפיה אחרים, שמעוניינים להוסיף ליכולותיהם תחומי התמחות נוספים, שבאמצעותם הם יוכלו לספק טיפול יעיל יותר למי שמגיעים אליהם לטיפול.

גם בוגרי קורסים קצרים וסדנאות צ'י קונג בעלי ידע בסיסי, שמעוניינים להרחיב את כישוריהם בתחום מתוך מטרה לעסוק בתחום כמטפלים, עשויים ללמוד את הקורסים המורחבים בתחום. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס צ'י קונג?

בכדי להתקבל ללימודי צ'י קונג לרוב לא נדרשים תנאי קבלה גבוהים. בדרך כלל המועמדים יצטרכו להיות בעלי 12 שנות לימוד. ייתכן כי אלה שאין להם 12 שנות לימוד, יעברו ועדת חריגים בכדי להתקבל ללימודים. חלק מן המכללות אף ירצו שהמועמדים לקורס יהיו עם תעודת בגרות מלאה.

רוב המכללות יערכו למועמד ראיון קבלה מקדים אישי עם ראשי מסלול הלימודים, בכדי לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד להשתתפות בקורס. כמו כן תיבדק מידת המוטיבציה שלהם לקחת חלק בלימודים שבהם נדרשת זיקה לתחומי רוחניות. מן המועמד תידרש שליטה טובה בשפה העברית, מכיוון ששפת הלימוד ברוב המכללות לרפואה משלימה היא עברית.

בכדי להתקבל לקורסים המתקדמים בתחום הצ'י קונג, יידרש ברוב המקרים מן המועמד, להציג תעודות מקורסי מבוא בצ'י קונג.

מה משך קורס צ'י קונג?

משך לימודי צ'י קונג משתנה בין קורסי בסיס לקורסים מתקדמים, כמו כן בין המכללות השונות. קורסים בסיסיים יימשכן בין עשרים לארבעים שעות לימוד אקדמיות המתפרשות על פני בין חמישה לחמישה עשר מפגשים. סה"כ בין חודש לשלושה חודשים. קורסים מורחבים יותר יימשכו בין ארבע מאות לשש מאות שעות לימוד אקדמיות, סה"כ בין שנה לשנה וחצי. ישנם גם מסלולים לימוד תלת שנתיים, שבסיום כל שנה תוענק תעודת הסמכה אחרת. בדרך כלל יתקיים הקורס בין פעם לפעמיים בשבוע ולעיתים אף ביום שישי בנוסף.

ברוב המכללות לרפואה משלימה ייערכו הלימודים במסגרת של לימודי ערב, בכדי לאפשר לסטודנטים שעובדים במשרה מלאה, גם כן להשתתף בקורס זה.

מה לומדים בקורס צ'י קונג?

במסגרת לימודי קורס צ'י קונג ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים שיעשירו את ידיעותיהם בתחום זה ברפואה הסינית. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: הכרות עם עבודה על הפרקים, יסודות היציבה הנכונה למתרגל צ'י קונג, הכרות עם תרגילים להזרמת צ'י לידיים, תרגילי האגן הגדול, Tai Kua, מיקוד מדיטציה בעמידה, איזון האיברים המלאים ברפואה הסינית, העמקה של העמידות לאריכות ימים, התאמת התרגילים למצבו האישי של המתרגל, חיזוק מצבי חסר, פיזור מצבי עודף, צ'י קונג טיפולי, צ'י קונג לפתיחת הלב, צ'י קונג שמונה יריעות המשי, צ'י קונג חמשת היסודות ועוד.

מי שמתעניין בנושאי הלימוד של קורס צ'י קונג, עשויים לגלות עניין גם בקורסים הבאים: קורס טאי צ'י, לימודי תרפיה סינית, קורס מורי צ'י קונג ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס צ'י קונג?

למי שסיים קורס צ'י קונג, לאחר שהשלים את כל חובות הלימוד שלו: עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, מעבר השתלמות מעשית והגשת פרויקט סיום, במכללות שדורשות זאת, תוענק תעודה מטעם המכללה בה הוא למד. במסגרות לימודיות דו שנתיות או תלת שנתיות יהיו הסמכות שונות בסיום כל שנת לימודים. מדריך בשיטת צ'י קונג בשנה ראשונה ומורה מטפל בצ'י קונג בשנה השניה. באמצעות תעודת הגמר וההסמכה הם יוכלו להתקדם למשרות בתחום הרפואה המשלימה, או לפנות ללימודי המשך.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס צ'י קונג?

בוגרי לימודי צ'י קונג אחרי סיום קורסים בסיסיים בתחום יוכלו להתקדם לקורסים מתקדמים ומורחבים בצ'י קונג. ויוכלו לקבל הסמכה כמדריך באמנות תנועה סינית, או אף כמורה ומטפל באמנות התנועה הסינית. קורסי המשך נוספים עשויים להיות לימודי ריברסינג - נשימה מודעת, בה נלמדים טכניקות של נשימה (נשיפה ושאיפה), מתוך כוונה לטהר את הגוף והנפש.

לימודים נוספים שעשויים לשפר את יכולות הטיפול של מומחי הצ'י קונג הינם לימודי רפואה הוליסטית, שמהווים זרם משמעותי בתחומי הרפואה המשלימה. כאן התפיסה היא של טיפול וריפוי באמצעות מיזוג גוף נפש ותיעול האנרגיה של המטופל, באמצעות תזונה תקינה, שינה, סיוע רגשי בכדי לשחרר לחצים ולהפחית מתח נפשי. באמצעות קורסים אלה ישפרו הבוגרים את רמת הטיפול שלהם ויביאו מזור למטופלים הסובלים ממגוון נרחב של בעיות רפואיות.

במה עוסקים בוגרי קורס צ'י קונג?

בוגרי קורס צ'י קונג על המסלולים המגוונים, עשויים להציג את מועמדתם למשרות במסגרות קופות החולים שמאפשרות למבוטחיהם להם יש כיסוי ביטוחי מורחב, כמטפלי צ'י קונג. כמו כן בוגרים אלה יוכלו לנסות להתקבל לעבודה במסגרת של מכוני ספא, או קליניקות פרטיות כמטפלים שכירים. אלה מן המטפלים שיצברו ניסיון רב, יוכלו כך להעלות את המוניטין שלהם ולנסות בסופו של דבר לעבור לאפיק עצמאי.

מי שצבר ניסיון ומעוניין להפוך למטפל עצמאי שמדריך אנשים פרטיים, או שמדריך קבוצות במסגרת סדנאות, יצטרך קרוב לוודאי לשכור קליניקה פרטית משל עצמו ובהדרגה להגדיל את קהל הלקוחות שלו. בדרך כלל יידרש מאנשים אלה לעבור קודם קורס מדריכי צ'י קונג.

כמו כן, בעלי ניסיון עשיר בתחום הצ'י קונג, עשויים לנסות להתקבל לעבודה במסגרת של מכללות לרפואה משלימה, כך יעבירו מניסיונם לדור הבא של מומחי הצ'י קונג.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎