לימודי משפטים באזור הדרום

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
לימודי משפטים באזור הדרום
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי משפטים באזור הדרום?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי משפטים באזור הדרום?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

תואר ראשון במשפטים במכללות בדרום

בשנים האחרונות הממשלה החלה להעביר סכומי כסף גדולים לשיפור תשתיות התחבורה בפריפריה, גם בצפון וגם בדרום הארץ. הדרום זוכה במיוחד לעדנה וכראייה אפשר לראות את ההתפתחות המואצת של בירת הנגב באר שבע, שמוקמים בה מרכזי פיתוח תעשייתי והייטק מובילים, לצד מכללות אקדמיות ומקצועיות שמאפשרות לצעירי האיזור להישאר וללמוד במקום בלי הצורך לנסוע עד למוסדות הלימוד שבאיזור המרכז, או בירושלים. לא רק בבאר שבע בולט הדבר אלא גם באשקלון, באזור שדרות, בדימונה ובאילת ובמקומות נוספים בדרום. אחד מן המקצועות הפופולריים ביותר ללימוד בישראל בימינו הוא תחום המשפטים. אותו ניתן ללמוד גם במסגרת מכללות למשפטים וגם במסגרת אוניברסיטאית.

לימודי משפטים באזור הדרום מוצעים על ידי מספר מכללות ואוניברסיטאות מובילות בתחום, המקנות לבוגריהן הכשרה איכותית במיוחד בתחומי החוק והמשפט. אם אתם מתגוררים בדרום הארץ (באר שבע, אשקלון, אשדוד, שדרות או כל עיר ויישוב דרומיים אחרים) וחולמים להיות עורכי דין ולהשתלב בלימודים באחד מהתארים המבוקשים והיוקרתיים שיש, אתם מוזמנים לקרוא דף זה ואף ליצור עמנו קשר בכדי לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי משפטים באזור הדרום?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי משפטים באזור הדרום?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי אודות לימודי משפטים באזור הדרום

דרום הארץ מעלה בראשנו קונוטציה של נוף מדברי, אורחות גמלים, עיר הנופש אילת, מאהלים בדווים הפזורים לכל אורך הנגב וכדומה. אולם יש לזכור כי בימינו חיים בדרום הארץ מעל למיליון אנשים. כיוון שגרים באיזור הרבה אנשים יש צורך בהקמת עוד ועוד מוסדות לימוד שיאפשרו לתושבי המקום ללמוד באיזור מגוריהם ולא לנסוע למרחק גדול לתל אביב, ירושלים ואף לצפון הארץ. מגוון עסקים קטנים, ארגונים ממשלתיים וחברות גדולות מרוכזים בערים וביישובים קטנים יותר בכל איזור הדרום הגדול (שמהווה מבחינת השטח שלו כשבעים אחוזים מכלל השטח של המדינה), ויש כאן פוטנציאל רב למי שמעוניין להתעסק בתחומי הייעוץ המשפטי ועריכת הדין.  

ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון במשפטים באזור הדרום, בלי לעשות את הדרך הארוכה למרכז הארץ. רמת ההכשרה בלימודי המשפטים בדרום היא גבוהה והמרצים הינם מקצוענים בתחום. אם גם אתם מעוניינים בקריירה של עריכת דין, בלי לעזוב את מקום מגוריכם בדרום הארץ, הזדרזו להירשם ללימודי תואר ראשון במשפטים באזור הדרום ותזכו בחוויית לימודים מאתגרת וממקצוע מתגמל.

קהל יעד

לימודי משפטים בדרום מיועדים לצעירים בראשית דרכם המקצועית אשר גרים בדרום הארץ ואינם מעוניינים לעזוב את מקום מגוריהם ולשכור דירה בערים במרכז או בירושלים. האופצייה של לימודים באיזור בו הם גדלו עשוייה להיות אטרקטיבית ביותר בשבילם.

קהל יעד נוסף ללימודים הוא של אקדמאים שגרים בדרום הארץ אשר מעוניינים בהסבת מקצוע לתחום המשפטים. אם רצונם בסופו של דבר לעסוק בעריכת דין הם יצטרכו לעבור אחרי סיום הלימודים תקופת התמחות של קרוב לשנתיים אשר לאחריהן יוכלו לגשת לבחינות לשכת עורכי הדין, שהצלחה בהן תאפשר להם לעסוק במקצוע.

כמו כן, תואר ראשון במשפטים באזור הדרום יתאים לאנשים אשר עובדים בשירות הציבורי ומעוניינים להתקדם לתפקידים ניהוליים אשר מחייבים לגשת למכרז שאחד מתנאי הקבלה שלו עשוי להיות תואר ראשון במשפטים.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל ללימודי משפטים באזור הדרום יהיה עליכם להיות בעלי תעודת בגרות בממוצע גבוה יחסית. חלק מהמכללות דורשות גם ציון פסיכומטרי, אך חלקן מאפשרות להתקבל גם ללא פסיכומטרי – ובהסתמך על ציוני הבגרות בלבד. חלק מהמכללות בתחום גם דורשות מהמועמדים להיות בעלי שליטה טובה בשפה האנגלית.

כמו כן, בחלק מן מכללות למשפטים בדרום יידרשו המועמדים לתואר לעבור גם ראיון קבלה אישי עם ראשי החוג והיועצים האקדמיים. ראיון זה נועד לבדוק את מידת התאמתו של המועמד ללימודים אלה.

אם גיליתם כי אינכם עומדים בדרישות הקבלה - אין זו סיבה לוותר! אתם יכולים להעלות פלאים את סיכויי הקבלה שלכם בעזרת לימודים במכינה קדם אקדמית במשפטים.

משך לימודים

משך הלימודים במסגרת תואר ראשון במשפטים בדרום נע, בדרך כלל, בין שלוש וחצי לארבע שנים. בדרך כלל ישלימו הסטודנטים כמאה וארבעים נקודות זכות אקדמיות. בסיום הלימודים אמורים הסטודנטים להוסיף תקופת התמחות שתימשך קרוב לשנתיים, שרק לאחריה יוכלו לעבור את מבחני הלשכה, ואז לקבל הסמכה כעורכי דין (בהנחה והצליחו לעבור).

אם אתם רוצים להשתלב בלימודי משפטים בדרום, אך חושבים כי סדר יומכם העמוס לא יאפשר לכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות לכם אפשרות ללימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם עובדים במשרה מלאה (או עסוקים מכל סיבה אחרת) תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.

נושאי לימודים

לימודי משפטים בדרום כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, ובחלק מהמכללות בתחום אף נהנים התלמידים מטעימה של העבודה המעשית בתחום – ומצטרפים להתנסות בקליניקות משפטיות. חלק מהמכללות והאוניברסיטאות ללימודי משפטים באזור הדרום אף מציעות לסטודנטים לבחור מסלול התמחות – ולהתמקצע באחד מהתחומים המעניינים אותם ביותר – בין אם הם מתעניינים בתחומי זכויות האדם, במשפט פלילי וקרימינולוגיה, במשפט מסחרי ועסקי, בדיני משפחה – או בתחומים אחרים מעולם המשפטים.
 
לימודי משפטים בדרום כוללים, בדרך כלל, את הנושאים הבאים: דיני חוזים, משפט ציבורי חוקתי, קניין רוחני, ניתוח כלכלי של המשפט, תורת המשפט, מקורות המשפט הישראלי, דיני משפחה וירושה, דיני עונשין, משפט ציבורי מנהלי, משפט בינלאומי, דיני תאגידים, דיני נזיקין, דיני קניין, משפט עברי, דיני ראיות, דיני מיסים, משפט בינלאומי פרטי, סדר דין אזרחי, סדר דין פלילי, דיני עבודה, אתיקה מקצועית, משפט הקהילה האירופית, מונחים משפטיים באנגלית, מחקר משפטי ועוד.

תעודה

לבוגרים אשר עמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, תוענק תעודת בוגר תואר ראשון במשפטים – .LL.B, מטעם המכללה או האוניברסיטה בה השלימו את לימודיהם. חובות הלימוד כוללות: עמידה בחובת הנוכחות על פי מדיניות מוסד הלימוד, הצלחה בקורסים הרבים במהלך התואר, השתתפות בהשתלמות מעשית בקליניקות משפטיות, הגשת סמינריונים ועוד.

שימו לב: גם לאחר קבלת התואר הראשון אינכם מוסמכים לעסוק בעריכת דין. בכדי להיות עורכי דין יהיה עליכם להשלים את חובת ההתמחות ולעבור בהצלחה את מבחני לשכת עורכי הדין בישראל.

לימודי המשך

בוגרי תואר ראשון במשפטים בדרום שמעוניינים להתקדם לאפיק מחקרי במשפטים יכולים ללמוד תואר שני במשפטים. תואר זה מהווה תנאי להתקדם ללימודי דוקטורט במשפטים, שכרגע ניתן ללמוד רק באוניברסיטאות. אנשים שעובדים בשירות הציבורי ורוצים להתקדם לתפקידי ניהול בכירים אמורים לגשת למכרז, שייתכן ותואר שני במשפטים מהווה תנאי להשתתפות בו.

לימודי המשך נוספים לאנשים שמגיעים מתחום השירות הציבורי, הם לימודי מנהל ומדיניות ציבורית. מטרת התואר הזה היא להעניק יכולות וכישורים לפיתרון בעיות במנהל הציבורי, לעיצוב מדיניות ולהוביל מגוון מהלכי ייעול ושיפור בחיים הציבוריים. קרוב לודאי שבוגרי תואר ראשון במשפטים, יצטרכו לעבור מספר קורסי השלמה במנהל ומדיניות ציבורית, אם ברצונם להתקבל אל התואר השני בתחום.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי משפטים בדרום הארץ יוכלו, להשתלב בעבודה כעורכי דין ויועצים משפטיים (בכפוף לעמידתם במבחני הלשכה והשלמת חובת הסטאז'), אך גם במגוון תחומים אחרים: ארגונים ועסקים רבים מחפשים עובדים בעלי השכלה משפטית למשרות ניהוליות שונות. רבים מבוגרי משפטים כלל אינם מנסים לגשת למבחני הלשכה – אלא מוצאים את מקומם בעולם העסקים.

כמו כן, מי שצבר ניסיון בעבודה כעורך דין שכיר, עשוי אחרי תקופה מסויימת לפנות לעבודה באפיק כעצמאי ולפתוח משרד עורכי דין ואף להעסיק בעצמו עורכי דין שכירים ומתמחים במשפטים. 

המשפטנים אשר מעוניינים בעבודה בעלת ערך עשויים להציג את מועמדותם לתפקידי ייעוץ משפטי לעמותות וכך לזכות בעבודה בעלת ערך מוסף שתעניק להם סיפוק רב מעבודתם.
מודעה
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש