לימודים בפריפריה - כל היתרונות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
לימודים בפריפריה - כל היתרונות
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודים בפריפריה - כל היתרונות?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודים בפריפריה - כל היתרונות?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

כל היתרונות בללמוד במכללות בפריפריה

אם אתם מתלבטים היכן ללמוד לתואר ראשון, תואר שני, או לימודי תעודה, סביר להניח שאתם מכניסים לשיקול שלכם לא רק את מסלול הלימודים המועדף עליכם, אלא גם את המיקום הגיאוגרפי של המכללות. קיימת נטייה של סטודנטים לבחור ללמוד במרכז, מכיוון שגם אפשרויות התעסוקה שם רבות ומגוונות. אך גם ללימודים בפריפריה יש יתרונות עצומים, שכדאי לכם לקרוא עליהם לפני שאתם מגיעים להחלטה כלשהי לגבי עתידכם האקדמי.

אולי אתם גרים בפריפריה ורוצים לעבור לעיר הגדולה, או שאולי אתם דווקא מעדיפים ללמוד קרוב לבית. אולי אתם גרים במרכז ומתלבטים האם לוותר על הקרבה לכל מקום לטובת מכללה מובילה שנמצאת בפריפריה הרחוקה. כך או כך – לא צריך לפחד מלימודים במחוזות מרוחקים, כי לפעמים, כידוע, המרחק עושה רק טוב.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודים בפריפריה - כל היתרונות?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודים בפריפריה - כל היתרונות?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

הטבות מהמדינה

מדינת ישראל מנסה לעודד את יישוב הפריפריה, ולכן קיימות הטבות רבות למי שבוחר לגור, לעבוד וללמוד בפריפריה: בחוק שהעבירה כנסת ישראל בשנת 2010, כל מי שיבחר ללמוד בפריפריה יהיה זכאי ללמוד שנת לימודים ראשונה בחינם. ההטבה הזאת תקפה לחמש שנים מסיום השירות הסדיר בצה"ל, ומדובר בהטבה בנוסף לכספי הפיקדון ומענק השחרור. ללא ספק מדובר בהנחה משמעותית של שליש או רבע מסך שכר הלימוד.

מלגות

בנוסף על ההטבות מהמדינה – חלק מהערים בפריפריה, גדולות כקטנות, מציעות מלגות עבור סטודנטים תושבי העיר, כאשר בחלק מהמקומות מדובר במלגה תמורת התנדבות בקהילה. בצפון מציעות עיריית טבריה, מועצה איזורית ירכא, מועצה איזורית עמק יזעראל, עיריית נצרת עילית, עיריית קרית אתא, מועצה איזורית מרום גליל, עיריית קרית טבעון, עיריית עפולה, עיריית טירת כרמל, עיריית בית שאן, עיריית ינעם עילית, מועצה איזורית קצרין, מועדון רוטרי קישון ומועדון רוטרי רמת ישי מלגות לסטודנטים הגרים בערים אלו. בדרום מציעות מלגות לסטודנטים תושבי העיר עיריית ערד, קרן אשקלון לתושבי הדרום, מועצב איזורית הר חברון, מועצה מקומית להבים ועיריית נתיבות.

מסלולי לימודי יחודיים

לצד מכללות גדולות או קטנות במרכז – בפריפריה תוכלו למצוא מכללות המציעות מסלולי לימוד נישתיים, שיכולים להתאים לכם הרבה יותר ממסלולי לימוד כלליים. לא כולם רוצים ללמוד משפטים, רפואה, או פסיכולוגיה. המכללות בפריפריה מציעות מסלולי לימודים הרבה יותר ספציפיים, שיכולים גם לתת לכם מקצוע מסויים ואף התמחות באיזור, מה שגם ייתן לכם סיכוי גבוה למצוא עבודה בתחום מיד לאחר סיום הלימודים. המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן, למשל, מציעה מסלול של תואר ראשון בהנדסה ותעשיות מים, היחיד מסוגו בארץ, שנותן גם אפשרות להתמחות בחברות תשתיות המים הקרובות לכנרת, ולהשתלב בעבודה באיזור. לראיה – אחוזי ההשמה של בוגרי התואר עומד על 90 אחוז. 

מגורים שווים לכל כיס

הלימודים במכללות בפריפריה מחייבים מגורים בסמוך למכללה, מה שאומר ששכר הדירה שתיאלצו לשלם יהיה נמוך בהרבה מהמחיר שהייתם משלמים אם הייתם לומדים וגרים במרכז. גם מבחינת אפשרויות תעסוקה לסטודנטים  הלומדים במכללות בצפון או בדרום - לפריפריה יש מה להציע, בשפע ובשכר הולם. אלא אם כן אתם תושבי הפריפריה שפשוט נשארים לגור אצל ההורים, ואז ההוצאות שלכם מינימליות, כך שבכל מקרה משתלם ללמוד בפריפריה. 

האווירה

יש אנשים שאוהבים את הקצב המהיר של החיים בתל אביב, אך לרוב הסטודנטים, שמנסים להתרכז בלימודים, יעשו טוב הנופים המרהיבים של הגליל או הנגב: הטבע הירוק בצפון, והמרחבים עוצרי הנשימה בדרום יתנו לכם בדיוק את הרוגע והאווירה הדרושים ללימודים פורים. כמו כן, מעבר לפסטורליות של הלימודים, מדובר בתקופת לימודים מרתקת שבה גם חיי הפנאי שלכם יהיו מגוונים ביותר: מי לא היה רוצה ללמוד במכללה באילת, ולקפוץ לים אחרי הלימודים או ליהנות מחיי הבילויים בעיר, או ללמוד בקרית שמונה, ולקפוץ לסקי בחרמון?
מודעה
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש